W poniedziałek ruszają zapisy na obligacje Vivid Games

Omawiane walory:
Vivid Games oferuje 2-letnie obligacje z oprocentowaniem stałym 8,5 proc. rocznie. Celem emisji jest refinansowanie papierów zapadających w maju.
vivid,obligacje,emisja

Zapisy na obligacje Vivid Games o oprocentowaniu stałym 8,5 proc. rozpoczną się 9 marca i potrwają do 31 marca br. (Fot. Vivid Games)

Obligacje Vivid Games zostaną wyemitowane w trybie emisji publicznej o łącznej wartości nieprzekraczającej równowartości 5 mln zł. Bydgoska spółka oferuje inwestorom do 5.000 obligacji serii B o wartości nominalnej 1.000 zł każda równej cenie emisyjnej. Minimalny zapis to 10 obligacji. Oprocentowanie obligacji jest stałe i wynosi 8,5 proc. w skali roku. Termin wykupu papierów ustalono na 17 kwietnia 2022 r. Obligacje zostaną zabezpieczone przez ustanowienie zastawu na majątkowych prawach autorskich do gry Real Boxing 1, weksel in blanco wystawiony przez spółkę oraz oświadczenie spółki o poddaniu się egzekucji. Przydział obligacji nastąpi do 17 kwietnia 2020 r. Papiery nie będą wprowadzone do obrotu na Catalyst. Oferującym jest Dom Maklerski Ventus S.A.

Harmonogram oferty obligacji Vivid Games

Wydarzenie Termin
Rozpoczęcie przyjmowania zapisów: 9 marca 2020
Zakończenie przyjmowania zapisów: 31 marca 2020
Przydział obligacji do 17 kwietnia 2020
Termin wykupu obligacji 17 kwietnia 2022

Celem emisji jest pozyskanie środków na refinansowanie obligacji VVD0520 o wartości nominalnej 10,5 mln zł. Część obligatariuszy już wcześniej skontaktowała się ze spółką i wyraziła chęć rolowania obligacji.

Prezes spółki, Remigiusz Kościelny jeszcze podczas czatu inwestorskiego w StockWatch.pl sygnalizował, że wykup będzie realizowany za pomocą finansowania zewnętrznego w postaci kredytów bankowych i nowej emisji obligacji.

– Jesteśmy pewni że nie utracimy płynności finansowej, przychody ze sprzedaży zwiększają się – negocjowane linie kredytowe jak również środki z emisji nowych obligacji zabezpieczą nam spłatę obligacji serii A – powiedział Remigiusz Kościelny, prezes Vivid Games podczas styczniowego czatu inwestorskiego.

Bydgoskie studio nie podało jeszcze pełnego sprawozdania finansowego za 2019 r. Na ten moment znane są jedynie wstępne dane. Zgodnie z szacunkami zarządu, Vivid w całym 2019 r. wypracował 0,56 mln zł skonsolidowanego zysku netto i 12,33 mln zł przychodów ze sprzedaży. Spółka zastrzegła, że ostateczne dane mogą się różnić. Finalne wyniki poznamy 29 kwietnia. Tego dnia studio opublikuje skonsolidowane sprawozdanie roczne.

Vivid Games działa na rynku gier od 2006 r. Spółka zajmuje się produkcją gier na smartfony i konsole przenośne. Dotychczas najważniejszym tytułem w dorobku firmy jest światowy hit „Real Boxing”. Vivid Games zadebiutował w 2016 r. na rynku głównym GPW, przenosząc notowania z NewConnect.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT vivid, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR