Walne Eurotelu przypieczętowało wypłatę hojnej dywidendy

Omawiane walory:

Grupa prowadząca sklepy z usługami T-Mobile Polska, Play, NC+ oraz salony z produktami Apple znana jest z płacenia sowitych dywidend. W tym roku akcjonariusze otrzymają 1,40 zł na każdą akcję, czyli o 40 proc. więcej niż w rok wczesniej.

Walne Eurotelu przesądziło o wypłacie 5,2 mln zł w ramach tegorocznej dywidendy. W przeliczeniu na jedną akcję daje to 1,40 zł i stopę 7,7 proc. Dzień dywidendy wyznaczono na 15 lipca, a wypłata nastąpi 4 sierpnia. W zeszłym roku spółka rozdysponowała z zysku za 2014 r. między akcjonariuszy po 1 zł na akcję – stopa 6,9 proc. Eurotel od 2007 r. wypłaca dywidendy. Najwyższa była w 2013 r. – 1,60 zł i stopa 8,6 proc. >> Historię dywidendową Eurotelu prześledzisz tutaj

Spółka niedawno opublikowała wyniki za I kwartał 2016 r. Skonsolidowane przychody w tym okresie wzrosły o 34 proc. do 92,4 mln zł. Jednak nie przełożyło się to na wzrost zysków. Zysk brutto ze sprzedaży przekroczył 14 mln zł i był na podobnym poziomie jak rok wcześniej. Zysk netto spadł z 2,62 mln zł do 2,46 mln zł. Spółka zwraca uwagę, że w przypadku jednostki dominującej, jaką jest Eurotel SA, nie została wypłacona dywidenda ze spółki zależnej, co miało miejsce w ubiegłym roku. Wypłacenie takiej dywidendy jest jednak spodziewane i w ocenie emitenta wpłynie na znaczące podwyższenie wyniku jednostkowego za dany okres. Na koniec marca grupa dysponowała kwotą prawie 5 mln zł środków pieniężnych i ich ekwiwalentów. Na koniec 2015 r. było to 13,7 mln zł.

– Wypłata dywidendy do końca czerwca 2016 roku przez spółkę zależną Viamind Sp. z o.o. spowoduje zwiększenie ilości wolnej gotówki, którą można będzie później podzielić w formie wypłaty zysku za 2015 rok dla akcjonariuszy Eurotel SA. Wypłacona dywidenda, zwiększy również wynik finansowy Eurotel SA. za I półrocze 2016 roku. – czytamy w raporcie kwartalnym Eurotelu.

W tym roku akcje spółki zyskały na wartości 22 proc. W skali ostatnich 12 miesięcy zwyżka sięga 34 proc.

wykres_pgnig

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT EUROTEL, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Złota lista GPW, czyli 30 spółek na historycznych szczytach

  Tylko w tym roku notowania akcji 30 spółek wyznaczyły nowe historyczne szczyty. Jeśli ktoś zamierza szukać rynkowych mistrzów, to powinien zacząć od indeksu maluchów. To właśnie z tego segmentu pochodzi aż połowa rekordzistów.

 • DM BOŚ dodał Vistulę, Neukę, Asseco BS, Eurotel i JSW do top picks

  Do listy spółek, których kurs akcji w najbliższym miesiącu powinien zachowywać się lepiej niż cały rynek analitycy DM BOŚ dodali akcje Vistuli, Neuki, Asseco BS, EUROTELa i JSW. Z listy najlepszych spółek usunięto jednocześnie: Grupę Azoty, Inter Cars i Alior Bank.

 • DM BOŚ dodał Inter Cars, Alior, KGHM, Play, PlayWay i Eurotel do ‚top picks’

  Do listy spółek, których kurs akcji w najbliższym miesiącu powinien zachowywać się lepiej niż cały rynek analitycy Domu Maklerskiego BOŚ dodali akcje Inter Cars, Alior Bank, KGHM, Play, PlayWay i EUROTELa. Z listy najlepszych spółek usunięto jednocześnie: Unimot, Budimex, Azoty, LiveChat, Agorę i Medicalgorithmics.

 • 12 najhojniejszych propozycji dywidendowych czerwca

  W najbliższych tygodniach akcjonariusze kilkudziesięciu spółek notowanych na GPW spotkają się na corocznych walnych i zdecydują o losach dywidend. Do podziału są kwoty idące w dziesiątki a nawet setki milionów złotych. StockWatch.pl z czerwcowego kalendarium wybrał dwanaście najciekawszych ofert.

 • 9 spółek dywidendowych, które sypną groszem na wakacje

  Lipcowa fala dywidend to świetna okazja na podreperowanie wakacyjnego budżetu. StockWatch.pl z kalendarium wypłat wybrał dziewięć najciekawszych ofert. Znalezione przez nas spółki na dniach wypłacą swoim akcjonariuszom blisko 1,4 mld zł.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR