Walne LC Corp zmieniło nazwę spółki ostatecznie odcinając się od Leszka Czarneckiego

Omawiane walory:

Akcjonariusze LC Corp przyjęli uchwałę o zmianie nazwy firmy spółki na Develia. Nowa nazwa wejdzie w życie po rejestracji zmiany statutu przez Krajowy Rejestr Sądowy (KRS). Spółka zdecydowała także o wypłacie 120,84 mln zł z zysku netto za 2018 r. i kapitału zapasowego na dywidendę, co oznacza wypłatę 0,27 zł na akcję.

Fot. Pexels

Po zmianie struktury właścicielskiej, spółka z sukcesem realizuje przyjętą strategię rozwoju, zakładającą umacnianie pozycji w segmencie mieszkaniowym oraz nowe podejście do nieruchomości komercyjnych. Wizerunkowa zmiana pozwoli także na odróżnienie się spółki od innego podmiotu działającego na rynku pod podobną nazwą.

– W ostatnich latach wykonaliśmy w LC Corp ogromną pracę. Uznaliśmy, że nadszedł czas na zmiany i zdecydowaliśmy o przyjęciu nowej nazwy – Develia – która odpowiada głównemu przedmiotowi naszej aktywności czyli działalności deweloperskiej. Zamierzamy nadal koncentrować się na stabilnym wzroście i realizacji kolejnych inwestycji w największych miastach Polski, a nowy wizerunek pozwoli podkreślić nasze wieloletnie doświadczenie na rynku nieruchomości i najwyższe standardy, z jakimi realizujemy projekty – powiedział prezes Dariusz Niedośpiał.

Uchwała o zmianie statutu spółki została podjęta przez walne zgromadzenie akcjonariuszy 13 czerwca br. Nowa nazwa wejdzie w życie po rejestracji zmiany statutu przez Krajowy Rejestr Sądowy.

– Zmianie, obejmującej nową nazwę, logo i odświeżoną identyfikację wizualną marki Develia będzie towarzyszyła kampania wizerunkowa. Nowy wizerunek jest naturalną kontynuacją poprzedniej identyfikacji. Kolorem przewodnim będzie nadal jasna zieleń, podkreślająca świeżość i nowoczesność oraz dbałość o środowisko. Nowy znak graficzny pojawi się m.in. w biurach sprzedaży, materiałach reklamowych i na stronie internetowej firmy – czytamy także.

Akcjonariusze LC Corp zdecydowali także o przeznaczeniu 120,84 mln zł z zysku netto za 2018 r. i kapitału zapasowego na dywidendę, co oznacza wypłatę 0,27 zł na akcję.

– Zwyczajne walne zgromadzenie spółki postanawia przeznaczyć zysk spółki za rok obrotowy kończący się 31 grudnia 2018 r. w kwocie 118 661 117,7 zł do podziału pomiędzy akcjonariuszy poprzez wypłatę dywidendy – czytamy w uchwale.

Łączna kwota dywidendy wyniesie 120.840.743,97 zł i obejmie całość zysku za rok obrotowy 2018, powiększonego o kwotę 2.179.626,27 zł przeniesioną z kapitału zapasowego.

– W podziale dywidendy uczestniczą 447 558 311 akcje, na każdą akcję przysługuje dywidenda w wysokości 0,27 zł – czytamy dalej.

Dzień dywidendy ustalono na 19 sierpnia 2019 r. a dzień wypłaty dywidendy na 30 sierpnia 2019 r.

W ujęciu jednostkowym zysk netto spółki w 2018 r. wyniósł 118,66 mln zł wobec 100,91 mln zł zysku rok wcześniej.

LC Corp kontroluje grupę celowych spółek deweloperskich, realizujących inwestycje mieszkaniowe i komercyjne w największych miastach w kraju. Spółka jest notowana na GPW od 2007 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT lccorp, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • 8 najhojniejszych dywidend z sierpniowego kalendarium

  Sierpień to ostatni moment na dywidendowe żniwa. W drugiej połowie wakacji średnio raz dziennie w jednej ze spółek z dużego lub małego parkietu będzie przypadał dzień ustalenia prawa do zysku. Do wyboru są 24 dywidendy, z czego w ośmiu wypadkach stopa przekracza próg 5 proc.

 • Deweloperzy z Catalyst symbolicznie zwiększyli sprzedaż mieszkań w II kwartale

  Deweloperzy obecni na rynku Catalyst zwiększyli sprzedaż o 1,8 proc. r/r do 4.695 lokali w II kw. 2019 r., wynika z raportu przygotowanego przez DM Navigator. Analitycy zastrzegają, że znaczący spadek dynamiki sprzedaży w I połowie 2019 r. w ujęciu r/r jest wynikiem bardzo słabego I kwartału bieżącego roku.

 • 6 deweloperów mieszkaniowych z najwyższą stopą dywidendy w 2019 r.

  Na warszawskiej giełdzie nie ma drugiej takiej branży, w której tak wiele spółek w tym roku płaci tak szczodre dywidendy. StockWatch.pl znalazł 6 deweloperów oferujących wypłaty o stopie w przedziale 7-12 proc. oraz sprawdził, czy w kolejnych latach będą w stanie powtórzyć ponadprzeciętne wypłaty.

 • LC Corp rekomenduje wypłatę 0,27 zł dywidendy na akcję

  LC Corp rekomenduje zwyczajnemu walnemu zgromadzeniu wypłatę dywidendy w łącznej kwocie 120,84 mln zł, tj. w kwocie 0,27 zł na jedną akcję.

 • TIM i Agora w górę, a Budimex i LPP w dół po wynikach

  Wyniki i doniesienia ze spółek zdominowały przedpołudniową część handlu na warszawskiej giełdzie. W centrum uwagi znalazł się TIM, Agora, LPP, Budimex i LC Corp. Uwagę przyciąga również PKN Orlen, który ogłosił plan przejęcia bankrutującego Ruchu.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR