Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Wiadomości powiązane z: lccorp

 • 13 czerwca 2019

  Walne LC Corp zmieniło nazwę spółki ostatecznie odcinając się od Leszka Czarneckiego

  Akcjonariusze LC Corp przyjęli uchwałę o zmianie nazwy firmy spółki na Develia. Nowa nazwa wejdzie w życie po rejestracji zmiany statutu przez Krajowy Rejestr Sądowy (KRS). Spółka zdecydowała także o wypłacie 120,84 mln zł z zysku netto za 2018 r. i kapitału zapasowego na dywidendę, co oznacza wypłatę 0,27 zł na akcję.

 • 24 maja 2019

  6 deweloperów mieszkaniowych z najwyższą stopą dywidendy w 2019 r.

  Na warszawskiej giełdzie nie ma drugiej takiej branży, w której tak wiele spółek w tym roku płaci tak szczodre dywidendy. StockWatch.pl znalazł 6 deweloperów oferujących wypłaty o stopie w przedziale 7-12 proc. oraz sprawdził, czy w kolejnych latach będą w stanie powtórzyć ponadprzeciętne wypłaty.

 • 15 maja 2019

  LC Corp rekomenduje wypłatę 0,27 zł dywidendy na akcję

  LC Corp rekomenduje zwyczajnemu walnemu zgromadzeniu wypłatę dywidendy w łącznej kwocie 120,84 mln zł, tj. w kwocie 0,27 zł na jedną akcję.

 • 11 kwietnia 2019

  TIM i Agora w górę, a Budimex i LPP w dół po wynikach

  Wyniki i doniesienia ze spółek zdominowały przedpołudniową część handlu na warszawskiej giełdzie. W centrum uwagi znalazł się TIM, Agora, LPP, Budimex i LC Corp. Uwagę przyciąga również PKN Orlen, który ogłosił plan przejęcia bankrutującego Ruchu.

 • 27 lutego 2019

  Indeksy w całej Europie świecą na czerwono, gorąco na LC Corp, Amice i Budimeksie

  Środowe spadki na GPW korespondują z zachowaniem pozostałych europejskich giełd i kontraktami terminowymi na amerykańskie indeksy. Dziś w centrum uwagi są wyniki Budimeksu i Amiki oraz zaskakująco wysokie obroty na LC Corp.

 • 18 stycznia 2019

  Deweloperzy z Catalyst tracą impet. Sprzedaż mieszkań w 2018 r. spadła o 14 proc. r/r

  Deweloperzy obecni na rynku Catalyst zmniejszyli sprzedaż o 13,9 proc. r/r do 23.268 lokali w 2018 r., wynika z raportu przygotowanego przez DM Navigator. Analitycy przewidują, że wolumeny sprzedaży w tym roku wrócą do poziomu z 2016 r.

 • 07 stycznia 2019

  LC Corp rozpozna 2.036 lokali w wynikach za 2018 r.

  LC Corp sprzedał 1.710 lokali lokali mieszkalnych po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie oraz lokali usługowych w 2018 r. Liczba przekazań (ostateczne umowy sprzedaży), które rozpoznane zostaną w wynikach za 2018 roku wyniosła 2.036.

 • 04 grudnia 2018

  Korekta na GPW, ale nastroje wciąż dobre, w grze Lotos i Ursus

  Pierwsza połowa notowań na GPW upływa pod znakiem realizacji zysków. Nastroje wciąż jednak pozostają dobre, dlatego losy sesji pozostają otwarte. We wtorek gorąco jest m.in. na akcjach Ursusa, Brastera i LC Corp. Nowe rekordy ustala dziś Lotos.

 • 19 listopada 2018

  LC Corp planuje zmianę nazwy, bo nie chce być kojarzone z Leszkiem Czarneckim

  Akcjonariusze LC Corp na najbliższym walnym pochylą się nad kwestią rebrandingu. Jak podaje spółka, zmiana nazwy odnoszącej się do jej byłego właściciela to jedyny sposób na zerwanie z błędną obiegową opinią dot. powiązań kapitałowych.

 • 05 listopada 2018

  Analiza trzech znanych deweloperów w ciekawej sytuacji technicznej

  Gwiazdy branży deweloperskiej tracą swój blask, a nowe szczyty indeksu WIG-Nieruchomości wydają się coraz mniej realnym scenariuszem, zwłaszcza w kontekście rosnących kosztów budowy i gruntów. Wojciech Kręcki, autor portfela Cztery Fazy Rynku StockWatch.pl sprawdził scenariusze techniczne na kolejne tygodnie dla samego indeksu oraz akcji trzech czołowych deweloperów notowanych na GPW.

 • 02 listopada 2018

  Trump dał sygnał do wzrostów, mocny KGHM, CD Projekt i LC Corp

  Początek listopada na giełdach upływa w szampańskich nastrojach. Jedna rozmowa telefoniczna prezydentów USA i Chin wystarczyła, żeby inwestorzy zapomnieli o "czerwonym październiku" i ochoczo rzucili się do kupna przecenionych akcji. GPW wpisuje się w ten trend.

 • 12 października 2018

  Zmiana nastrojów na GPW, w grze CD Projekt i AmRest

  Piątek przynosi silną poprawę nastrojów na światowych giełdach, gdzie rozpoczęła się gra pod odbicie na Wall Street. GPW nie jest tu wyjątkiem. Zyskują przede wszystkim duże spółki z CD Projektem na czele. Gorąco jest też na akcjach AmRestu.

 • 10 października 2018

  9 faworytów DM mBanku z branży budowlanej i deweloperskiej

  W tym roku budowlanka i deweloperka stoją na dwóch biegunach rynkowej koniunktury. DM mBanku w comiesięcznym opracowaniu podsumował wyniki spółek z obu branż i przygotował listę najciekawszych propozycji portfelowych.

 • 07 września 2018

  Analiza techniczna 6 przecenionych spółek z portfela Altusa, które warto obserwować

  Od momentu zatrzymania przez CBA byłych członków zarządu Altusa, spółki z funduszem w akcjonariacie są na cenzurowanym. Wojciech Kręcki, autor portfela Cztery Fazy Rynku na StockWatch.pl sprawdził, które z przecenionych walorów mają największe szanse na odbicie.

 • 11 lipca 2018

  Deweloperzy mieszkaniowi z Catalyst zanotowali spadek dynamiki sprzedaży w I półroczu

  Mieszkania wciąż sprzedają się jak świeże bułeczki. Zdaniem DM Navigator, mimo drobnego wyhamowania dynamiki sprzedaży, branża budownictwa mieszkaniowego I półrocze tego roku może zaliczyć do udanych. Biuro zwraca również uwagę na rosnący udział obligacji w strukturze zobowiązań finansowych deweloperów.

 • 02 lipca 2018

  16 spółek na dywidendowe żniwa w lipcu

  Tylko w lipcu prawo do zysku rozdysponuje ponad 50 spółek z GPW. Sprawdziliśmy, kto ma w planach najwyższe stopy dywidend, sięgające nawet kilkunastu procent.

 • 27 czerwca 2018

  Nowe rekomendacje dla czterech popularnych deweloperów mieszkaniowych

  Vestor DM w raporcie z 25 czerwca zaktualizował zalecenia inwestycyjne i ceny docelowe dla akcji Atalu, Dom Development, LC Corp i Lokum Deweloper. Zdaniem analityków, wyceny deweloperów mieszkaniowych są nadal atrakcyjne. Dodatkową zachętą są rekordowo wysokie dywidendy.

 • wczoraj

  LCCORP – analiza techniczna

 • 04 czerwca 2018

  9 faworytów DM mBanku z branży budowlanej i deweloperskiej po wynikach za I kwartał

  Budowlanka i deweloperka są obecnie przykłady dwóch biegunów rynkowej koniunktury. DM mBanku w comiesięcznym opracowaniu podsumował wyniki spółek z obu branż i przygotował listę najciekawszych propozycji portfelowych.

 • 22 maja 2018

  Koniunktura będzie nadal sprzyjać wiodącym deweloperom mieszkaniowym

  Dobra passa na rynku mieszkaniowym w Polsce może potrwać dłużej niż pierwotnie zakładano. Zdaniem analityków Haitong Bank podaż nowych mieszkań w tym roku nie będzie rosła i prognozują nawet większy niż pierwotnie zakładano spadek w roku 2019. Przewidują, że w latach 2018, jak również 2019 popyt na mieszkania wyprzedzi podaż, co spowoduje dalszy wzrost cen, odpowiednio o ok. 5-10 i 2-4 proc. Koszty budowlane w sektorze w tym roku wzrosną średnio o kolejne 10-15 proc. r/r, wobec 3-5 proc. zakładanych wcześniej, jednak mając na względzie oczekiwany wzrost cen, marże na porównywalnych projektach mieszkaniowych nie spadną znacząco w kolejnych latach. 

 • 27 marca 2018

  16 najciekawszych propozycji dywidendowych marca

  W marcu kilkadziesiąt spółek z warszawskiej giełdy przedstawiło plany podziału ubiegłorocznych zysków. Sprawdziliśmy, kto złożył najciekawsze oferty swoim akcjonariuszom.

 • 21 marca 2018

  LC Corp chce rozbić bank. Na dywidendę proponuje ponad 100 mln zł

  LC Corp jest kolejnym po Atalu deweloperem mieszkaniowym, który w tym roku do podziału rekomenduje kwotę przekraczającą 100 mln zł. Według poniedziałkowego kursu zamknięcia, stopa dywidendy wynosi 8,7 proc.

 • 16 marca 2018

  Najciekawsze raporty bieżącego tygodnia

  W najbliższych dniach prawdziwą lawinę sprawozdań finansowych zafundują małe i średnie spółki oraz reprezentanci NewConnect. Najwięcej emocji będzie towarzyszyć publikacjom takich firm jak CD Projekt, Dino Polska, Kruk czy Brand 24.

 • 24 stycznia 2018

  Giełdowe gepardy 2018 roku – spółki i branże cz. I

  Świetna koniunktura gospodarcza, wzmocniona inwestycjami i przemyślaną strategią zarządu, to przepis na giełdowy sukces i wysokie stopy zwrotu. StockWatch.pl w pierwszej odsłonie cyklu ruszył tropem sektorów i spółek, które w tym roku narzucą wysokie tempo krajowej gospodarce.

 • 19 stycznia 2018

  Deweloperzy mieszkaniowi prędko nie zejdą z placu hossy

  Równo 3 lata temu sektorowy indeks WIG-Nieruchomości odbił się od lokalnego dołka i rozpoczął hossę, która wywindowała jego kurs o 80 proc. Na akcjach najlepszych deweloperów mieszkaniowych można było zarobić dużo więcej.

 • 06 stycznia 2018

  Lech risk premium – omówienie sprawozdania finansowego LC Corp po 3 kw. 2017 r.

 • 18 grudnia 2017

  5 deweloperów mieszkaniowych z prognozą wysokiej dywidendy w 2018 r.

  W najnowszym raporcie Vestor DM zalecił kupno/akumulację akcji czterech znanych spółek deweloperskich oraz neutralne podejście do walorów jednej - Atalu. Ciekawostką są spodziewane stopy dywidend za 2017 r. Według prognoz, liderzy będą w stanie zaoferować wypłaty przekraczające 9 proc.

 • 04 grudnia 2017

  Faworyci DM mBanku z branży budowlanej i deweloperskiej po wynikach za III kwartał

  DM mBanku w comiesięcznym opracowaniu podsumował wyniki spółek z branży budowlanej i deweloperskiej. Na liście najciekawszych propozycji portfelowych maklerzy umieścili 12 spółek.

 • 30 listopada 2017

  Giełda ogłosiła zmiany w portfelach głównych indeksów

  Tym razem roszady objęły wyłącznie indeksy małych i średnich spółek. Skład prestiżowej dwudziestki pozostał bez zmian.

 • 30 października 2017

  12 najciekawszych propozycji portfelowych wg DM mBanku z branży budowlanej i deweloperskiej

  Wobec narastających problemów rynku budowlanego analitycy DM mBanku za najciekawsze propozycje portfelowe uważają spółki z relatywnie krótkimi backlogami: Unibep i Erbud oraz z relatywnie wysokimi rezerwami z lat ubiegłych: Budimex i Elektrobudowę. Więcej okazji inwestycyjnych widzą za to w sektorze deweloperów mieszkaniowych.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku