TIM i Agora w górę, a Budimex i LPP w dół po wynikach

Omawiane walory: , , , , , ,

Wyniki i doniesienia ze spółek zdominowały przedpołudniową część handlu na warszawskiej giełdzie. W centrum uwagi znalazł się TIM, Agora, LPP, Budimex i LC Corp. Uwagę przyciąga również PKN Orlen, który ogłosił plan przejęcia bankrutującego Ruchu.

Mapa rynku. Źródło: ATTrader.pl

Wczorajsze niewielkie wzrosty na Wall Street, dzisiejsze mieszane nastroje na europejskich parkietach, czy też kolejne już przesunięcie terminu brexitu, zdają się nie robić na rodzimych inwestorach większego wrażenia. Ci całkowicie skupili się na tematach spółkowych. I warto się do tego przyzwyczaić, bo już jutro startuje na Wall Street sezon publikacji wyników za I kwartał 2019 roku, a ostatni maruderzy z GPW będą w najbliższym czasie publikować raporty za cały 2018 rok. Stąd też do końca kwietnia tematy spółkowe będą odgrywać na GPW (i innych giełdach) pierwszoplanową rolę.

Kurs spółki TIM, jednego z największych w Polsce dystrybutorów artykułów elektrotechnicznych, rośnie o 7,3 proc. do 7,36 zł, testując najwyższe poziomy od września. Run na akcje wywołały wyniki spółki. W 2018 roku wypracowała ona 15,1 mln zł zysku netto wobec 3,84 mln zł straty netto rok wcześniej. Jej przychody wzrosły o 15,4 proc. rok do roku do 830,26 zł, a zarząd stawia sobie za cel co najmniej 1 mld zł przychodów w 2021 roku.

Wynikami za ubiegły rok pochwaliło się LPP. Spółka poprawiła zyski o 14,6 proc. w stosunku do roku 2017, zarabiając netto 505,2 mln zł, a przychody wzrosły o 14,5 proc. do 8,05 mld zł. To wyniki zgodne z wcześniej już podawanymi szacunkami. Ponadto spółka uraczyła też rynek kilkoma prognozami. M.in. zakłada w 2019 roku CAPEX na poziomie 860 mln zł, a łączny CAPEX na lata 2019-2022 wynosi 3,16 mld zł. W tym roku prognozuje marżę w przedziale 54-55 proc. i dwucyfrowego wzrostu sprzedaży. Kurs LPP spada o 0,8 proc. do 9.050 zł, po tym jak ostatnie dwie sesje notowania szły w górę.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Rok 2018 był ciężki dla Agory. Przychody spadły o 2,1 proc. rok do roku i ukształtowały się na poziomie 1,14 mld zł. Agorze udało się jednak zamknąć rok zyskiem netto na poziomie 5,1 mln zł wobec 83,5 mln zł straty rok wcześniej. Kurs Agory rośnie o 1,65 proc. do 12,30 zł. Od początku roku akcje wydawcy „Gazety Wyborczej” podrożały o 23 proc., a do wrześniowego dołka o 54,5 proc.

Akcje Budimeksu tanieją o 4,4 proc. do 143,40 zł, po tym jak spółka poinformowała o spadku zysku netto w I kwartale br. aż o 54 proc. R/R do poziomu 29 mln zł. Spadek ten wynika „przede wszystkim ze spadku rentowności w segmencie budowlanym w efekcie wzrostu cen materiałów oraz usług podwykonawczych”.

Dzisiejsza przecena akcji Budimeksu oznacza, jeżeli tylko takim wynikiem zakończy się sesja, wybicie dołem z dwutygodniowej konsolidacji w pobliżu poziomu 150 zł. Najbliższym wsparciem są okolice 140 zł, ale korekta zainicjowanych w drugiej połowie lutego wzrostów, może być znacznie głębsza i sprowadzić kurs nawet do 130 zł.

Notowania LC Corp. idą w 2,5 proc. do 2,68 zł, atakując dziś już poziom 2,75 zł. Za ich wzrostem stoi informacja o podpisaniu przedwstępnej umowy sprzedaży biurowców we Wrocławiu i Katowicach o łącznej wartości 113,2 mln euro.

W czwartek dużo przy ulicy Książęcej mówi się też o Orlenie. Wszystko za sprawą informacji, że koncern złożył ofertę „finansowania RUCH-u, z zamiarem przejęcia 100 proc. akcji spółki”. W tym miejscu warto jednak podkreślić, że to tylko taka rynkowa ciekawostka i nie ma to bezpośredniego wpływu na kurs. Akcje Orlenu dziś tanieją o 0,8 proc. do 101,25 zł.

Z informacji okołorynkowych warte wspomnienia jest złożenie do KNF przez spółkę Brand24 wniosku o „zatwierdzenie prospektu emisyjnego sporządzonego w związku z przejściem na GPW z NewConnect”. W 2018 roku liczba klientów spółki wzrosła o 41 proc. do 3,1 tys., przychody podskoczyły o 55 proc. do 11,8 mln zł, a zysk EBITDA wyniósł 0,1 mln zł wobec 1,6 mln zł straty w 2017 roku. Dziś za jedną akcję Brand24 trzeba zapłacić 36 zł. To o 2,7 proc. mniej niż wczoraj. Kurs spółki od pół roku, a z pewnymi wyjątkami lipca 2018 roku, pozostaje w konsolidacji, którą obecnie można zamknąć w umownym przedziale 35-40 zł.

W południe na GPW drożały akcje 38 proc. wszystkich spółek, a taniały walory 39 proc. z nich. Indeks WIG20 spadał o 0,3 proc. do 2.383,77 pkt. Pod kreską były też indeksy WIG i mWIG40. Zyskiwał natomiast sWIG80.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Agora, brand24, budimex, lccorp, lpp, PKNOrlen, tim, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR