Webinarium „Zmiany w KSH”

4 marca br. odbędzie się webinarium organizowane w ramach cyklu e-KPS dotyczące nowelizacji Kodeksu Spółek Handlowych.

Fot. Pexels

Podczas spotkania zostaną omówione takie zagadnienia, jak:

  • Przedstawienie zasad tworzenia i funkcjonowania holdingów kwalifikowanych na podstawie propozycji projektu nowelizacji KSH (sposoby przystąpienia spółki do grupy spółek oraz wyjścia z grupy; zasady kierowania się interesem grupy jako nowym wyznacznikiem działania spółek holdingowych; wydawanie i wykonywanie wiążących poleceń – wymogi formalne, przesłanki odmowy, przepływ informacji w spółkach z grupy oraz kontrola spółek zależnych)
  • Omówienie zasad odpowiedzialności poszczególnych spółek w grupie oraz członków ich organów (odpowiedzialność spółki dominującej za szkodę wyrządzoną spółce zależnej w imię interesu grupy; granice wyłączenia odpowiedzialności odszkodowawczej i karnej członków organów działających w reżimie wiążących poleceń za szkodę wyrządzoną spółce zależnej; instrumenty ochrony wierzycieli i wspólników mniejszościowych spółek zależnych
  • Potencjalne korzyści i ryzyka dla spółek z grupy oraz inwestorów mniejszościowych inwestujących w spółki zależne działające w grupie spółek (różnice między działaniem w grupie na obecnych zasadach a działaniem w holding; efektywność ochrony praw inwestorów)
  • Nowe uprawnienia i obowiązki organów spółek kapitałowych (zmiany, jakie przewiduje projekt w odniesieniu do spółek publicznych; sposób przygotowania na nowe regulacje)

– Mimo że projekt zmiany k.s.h. nie zezwala spółkom publicznym występować w holdingu w roli spółek zależnych, to nowelizacja ich nie ominie. Spółki publiczne będą mogły działać jako spółki holdingowe dominujące. Jeśli nie zdecydują się na ten krok, to i tak warto, by przyglądały się zmianom i sprawdziły inwestycje pod kątem potencjalnego znalezienia się w roli kontrahenta lub udziałowca mniejszościowego spółki holdingowej zależnej. Z kolei w odniesieniu do wprowadzanych projektem uprawnień i obowiązki organów spółek, to warto przemyśleć ewentualną potrzebę aktualizacji statutu z racji tego, że część przewidzianych zmian to przepisy względnie obowiązujące – mówią Rafał Rapala (Radca Prawny, Starszy Partner, Szef praktyki prawa korporacyjnego oraz rynków kapitałowych) oraz Aneta Serowik (Adwokat, Starszy Prawnik) z Kochański & Partners.

SEG skupia ok. 300 spółek notowanych na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych oraz alternatywnym rynku NewConnect, reprezentujących ponad 80 proc. kapitalizacji emitentów krajowych.

Wydarzenie skierowane jest do działów prawnych spółek giełdowych
Partnerem wydarzenia jest Kochański & Partners, a organizatorem Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych.

Więcej informacji na www.seg.org.pl
Link: https://www.seg.org.pl/pl/cykl-webinariow-kps-zmiany-w-ksh

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI (aktualności, giełda, akcje)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR