WIG20 wraca do 2.200 pkt., gorąco na CI Games i Varsav Game Studio

Omawiane walory: , ,

Negocjacje handlowe pozostają tematem numer jeden na światowych rynkach akcji. Nadzieje na podpisanie porozumienia poprawiają nastroje dziś na giełdach, prowokując również wzrosty na GPW.

CIGames,Varsav,Vivid,akcje,indeksy

Źródło: ATTrader.pl

Ostatni tydzień listopada warszawska giełda rozpoczęła od wzrostów. Dwie godziny po starcie notowań na wartości zyskiwały 3 z 4 indeksów. WIG20 rósł o 0,56 proc. do 2.200, WIG o 0,51 proc. do 58.157 pkt., mWIG40 o 0,57 proc. do 3.755 pkt. i tylko sWIG80 cofnął się o 0,07 proc. do 11.630 pkt.

Poprawa nastrojów dotarła na ulicę Książęcą z rynków globalnych, gdzie pierwsza sesja w tym tygodniu upływa pod znakiem zwyżki notowań i kontynuacji serialu o negocjacjach handlowych. Słowa prezydenta USA Donalda Trumpa o tym, że jest „bardzo blisko” do zawarcia umowy handlowej z Chinami wystarczyły, żeby giełdy zapomniały o ubiegłotygodniowych strachach i ruszyły do góry. Szczególnie, że nastroje dodatkowo poprawia informacja, że koncern LVMH za ponad 16 mld dolarów przejmie firmę Tiffany.

Rano bez emocji została przyjęta publikacja indeksu instytutu Ifo dla Niemiec. Warto jednak odnotować, że po osiągnięciu przez ten indeks dołka w sierpniu, kolejne jego trzy odczyty były wyższe niż miesiąc wcześniej. To może dawać nadzieję, że gospodarka Niemiec najgorsze ma już za sobą, co może stać się kolejnym pretekstem dla DAX-a, do kontynuacji wzrostów przynajmniej do końca roku.

Podobnie warte odnotowania są opublikowane dziś rano, dane o sprzedaży detalicznej w Polsce. W październiku roczna dynamiki sprzedaży ukształtowała się na poziomie 5,4 proc. wobec 5,3 proc. we wrześniu i wobec prognozowanych 5,1 proc. Pokazuje to, że obecnie nie trzeba przesadnie obawiać się szybkiego hamowania wzrostu gospodarczego.

Wspomniane dane o sprzedaży nie będą jedyną krajową publikacją w tym tygodniu. Inwestorzy poznają m.in. szczegółowe dane nt. polskiego PKB za III kwartał oraz wstępne szacunki listopadowej inflacji. Będzie to również ostatni tydzień, gdy spółki mogą publikować raporty finansowe za III kwartał. Zrobi to m.in. Elektrobudowa, Groclin, Monnari, Ten Square Games, Kernel, Amica, LiveChat, Trakcja, Ursus, CI Games, PlayWay, Wielton i wiele innych. Ich wysyp nastąpi w piątek.

>> Promocja: tylko do końca listopada 12 miesięcy abonamentu w cenie 6! >> Sprawdź co zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

O ile wyniki będą mieć spory wpływ na notowania poszczególnych spółek, to dla szerokiego rynku, dla tego jak będą zachowywały się warszawskie indeksy, dużo większe znaczenie będą miały nastroje na świecie. Niezmiennie będą kształtowały je oczekiwania i spekulacje odnośnie ewentualnego podpisania przez USA i Chiny pierwszej fazy porozumienia handlowego. Drugim ważnym czynnikiem, będą oczekiwania odnośnie tego, jaki będzie sezon przedświątecznych zakupów w USA i Europie. Sezon ten umownie ruszy w najbliższy piątek (Black Friday).

Wracając do dzisiejszej sesji, to po dwóch godzinach handlu drożały akcje 15 z 20 warszawskich blue chipów. Najlepiej radziły sobie energetyczne koncerny PGE (8,776 zł; +3 proc.) i Tauron (1,786 zł; +2,1 proc.), którym wtórował KGHM (92,74 zł; +2,6 proc.). We wszystkich trzech przypadkach, podobnie jak to ma miejsce w przypadku bardzo wielu walorów notowanych dziś na GPW, głównym impulsem do zwyżki notowań było po prostu odreagowanie wcześniejszych spadków.

W ten trend nie wpisują się natomiast spółki gamingowe, gdzie pierwszoplanową rolę odgrywają informacje z nich napływające. Akcje CI Games tanieją o 5,2 proc. do 0,88 zł, po tym jak w piątek podrożały o 5,7 proc. do 0,928 zł (rosnąc już do 0,98 zł). Kurs spada po tym gdy okazało się, że debiutująca przed weekendem gra „Sniper Ghost Warrior Contracts” nie zebrała tak optymistycznych recenzji, jak wyglądało to jeszcze w piątek.

Akcje Vivid Games drożeją o 5,9 proc. do 1,08 zł, próbując wygenerować silniejszą korektę wielomiesięcznych spadków, po tym jak spółka poinformowała, że liczba pobrań gier z serii „Gravity Rider” przekroczyła 10 mln i spółka planuje wydanie tej gry w wersji rozgrywek wieloosobowych.

Kurs Varsav Game Studio wystrzelił w górę o ponad 31 proc. do 3,25 zł. Inwestorzy w ten entuzjastyczny sposób zareagowali na informację, że spółka „uzyskał zwrot nakładów poniesionych na produkcję oraz promocję gry Bee Simulator” w wysokości 5,5 mln zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o CIgames, varsav, vivid)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR