Wittchen rozbuduje centrum logistyczne w Palmirach za 15,2 mln zł netto

Omawiane walory: ,

Wittchen zawarł z Pekabex Bet umowę dotyczącą wykonania przez Pekabex robót budowlanych w ramach rozbudowy obecnego centrum logistycznego Wittchen w Palmirach. Koszt inwestycji wyniesie 15,2 mln zł.

(Fot. fb/wittchen)

– Wynagrodzenie ryczałtowe Pekabex za wykonanie przedmiotu umowy wynosi 15,2 mln zł netto plus należny podatek VAT. Strony wskazały termin 15 czerwca 2020 r. jako termin zakończenia realizacji przedmiotu umowy. Umowa zawiera standardowe postanowienia dotyczące kar umownych dla tego typu umów, w tym za opóźnienie w dotrzymaniu terminu końcowego z przyczyn leżących po stronie Pekabex w wysokości 0,2 proc. wartości wynagrodzenia za każdy dzień opóźnienia, przy czym w przypadku opóźnienia trwającego do 7 dni kara będzie wynosić 0,05 proc. wynagrodzenia za każdy dzień opóźnienia oraz m.in. karę płatną przez Pekabex za odstąpienie przez spółkę od umowy z przyczyn leżących po stronie wykonawcy w wysokości 10 proc. wynagrodzenia – czytamy w komunikacie.

20 stycznia Wittchen informował, że, w oparciu o uzyskane pozwolenie na budowę oraz ofertę Pekabex Bet na realizację inwestycji, podjął uchwałę w sprawie warunkowego rozpoczęcia rozbudowy obecnego centrum logistycznego w Palmirach.

Wittchen jest sprzedawcą dodatków i akcesoriów skórzanych. Prowadzi także sprzedaż obuwia i odzieży skórzanej oraz akcesoriów podróżnych. Spółka jest notowana na GPW od 2015 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Pekabex, wittchen, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Szczepionka napędza wzrosty, w centrum uwagi CD Projekt, CCC i Getin Noble Bank Inwestorzy znów grają pod rychłe pojawienie się szczepionki na koronawirusa, która za kilka miesięcy zakończy pandemię. W poniedziałek wszystkie warszawskie indeksy notują ponad 1-proc. wzrosty. Po decyzji o otwarciu galerii handlowych w centrum uwagi znalazły się spółki odzieżowe.
 • Pekabex miał blisko 14 mln zł zysku netto w III kwartale 2020 r.

  PEKABEX odnotował 13,8 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2020 r. wobec 8,21 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

 • WIG20 próbuje oszukać przeznaczenie, w grze CD Projekt i Pekabex

  Czwartkowe tąpnięcie na Wall Street zasiało strach wśród inwestorów. Na ostatniej sesji w tym tygodniu indeksy próbują odrabiać straty i nie jest wykluczone, że to się uda, o ile pomogą dane z amerykańskiego rynku pracy.

 • Pekabex po wynikach wraca do gry o nowe rekordy

  Koronawirus nie zatrzymał Pekabeksu. Producent konstrukcji prefabrykowanych w całym I półroczu odnotował ponad 30 mln zł zysku netto przy rekordowych przychodach ze sprzedaży. W piątek rano kurs akcji spółki rośnie o ponad 6 proc. do 13,60 zł. Do historycznego rekordu z końcówki sierpnia brakuje już tylko kilku procent.

 • W lipcu Pekabex wypłaci 0,16 zł dywidendy na akcję

  Zwyczajne walne zgromadzenie Poznańskiej Korporacji Budowlanej PEKABEX podjęło uchwałę w sprawie wypłaty dywidendy w wysokości 3,93 mln zł, tj. 0,16 zł na jedną akcję. Pozostały zysk za rok obrotowy 2019 w kwocie 3,38 mln zł przeznaczony zostanie na kapitał zapasowy spółki.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR