StockWatch.pl

Władze Work Service zwiększają zaangażowanie w akcjonariacie spółki

Omawiane walory:

Osoby wchodzące w skład zarządu i rady nadzorczej Work Service nabyły akcje spółki w ramach zamiany warrantów subskrypcyjnych otrzymanych w latach 2014-2016 na akcje. Łączna wartość rynkowa zakupionego pakietu wynosi ponad 220 tys. zł.

Akcje zostały zakupione przez: prezes Iwonę Szmitkowską, wiceprezesa Jarosława Dymitruka, wiceprzewodniczącego rady nadzorczej Tomasza Hanczarka oraz członka rady nadzorczej Everetta Kamina.

– Zarówno ja, jak i inne osoby wchodzące w skład zarządu oraz rady nadzorczej pozytywnie oceniamy zmiany zachodzące w spółce. Proces restrukturyzacji postępuje, rozpoczęliśmy przegląd opcji strategicznych, a działalność operacyjna w Polsce oraz w Niemczech jest rozwijana – powiedziała prezes Iwona Szmitkowska.

Akcje zostały kupione w ramach realizacji Programu Menadżerskiego. Łączna wartość rynkowa nabytych akcji wynosi ponad 220 tys. zł.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Od kilku lat Work Service ogranicza swoje zadłużenie poprzez dezinwestycje, dążąc jednocześnie do umocnienia wiodącej pozycji rynkowej w branży usług personalnych w Polsce. W czerwcu 2017 r. Work Service sprzedał IT Kontrakt co m.in. umożliwiło przedterminowy wykup obligacji o wartości 80 mln zł. W październiku 2018 r. zrealizowano sprzedaż Grupy Exact Systems, co umożliwiło zmniejszenie zadłużenia spółki o 104 mln zł oraz zasilenie jej dodatkowymi środkami pieniężnymi. W ostatnich miesiącach rozpoczęto także sprzedaż spółek zagranicznych: węgierskiej Grupy ProHuman oraz spółek Work Service w Czechach i na Słowacji, co w perspektywie do 2020 r. ma umożliwić całkowite zakończenie procesu spłaty zadłużenia bankowego i obligacyjnego.

Work Service jest spółką sektora usług personalnych w Polsce i regionie CEE. Głównym inwestorem finansowym w Work Service jest fundusz private equity PineBridge Investments. Spółka jest notowana na giełdach w Warszawie i Londynie.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Workserv, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR