Work Service sprzedaje spółki zależne za ponad 29 mln zł

Omawiane walory:

Work Service ma umowę ramową z GI International dotyczącą sprzedaży spółek zależnych Industry Personnel Services oraz Work Service International za 29,2 mln zł.

workservice, akcje,spółki, zależne, sprzedaż

Fot. materiały prasowe WorkService

– Łączna cena sprzedaży wszystkich udziałów w powyższych spółkach zależnych emitenta wynosi 29 200 000 zł, w tym 1) za udziały w Work Service Czech s.r.o. – 20 300 000 zł 2) za udziały w Work Service Slovakia s.r.o. – 8 900 000 zł – czytamy w komunikacie.

Transakcja stanowi przejaw strategii spółki zakładającej skupienie się w większym stopniu na rozwoju działalności w Polsce oraz pozyskaniu dodatkowych środków finansowych na redukcję zobowiązań, podano również.

W listopadzie ub.r. akcjonariusze Work Service zdecydowali na nadzwyczajnym walnym zgromadzeniu o podwyższeniu kapitału zakładowego poprzez emisję 28 205 128 nowych akcji, skierowanych wyłącznie do Gi International.

Work Service jest spółką sektora usług personalnych w Polsce i regionie CEE. Spółka jest notowana na giełdach w Warszawie i Londynie.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o Workserv)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR