Work Service chce zakończyć procesy dezinwestycyjne w maju 2020 r.

Omawiane walory:

Work Service zakłada zakończenie procesów dezinwestycyjnych w maju 2020 r., co pozwoli na całkowitą spłatę zadłużenia inwestycyjnego, poinformowała prezes Iwona Szmytkowska.

– Cel jest taki, żeby po sprzedaży Prohuman i spółek w Czechach i Słowacji, zejść ze starego zadłużenia zejść do zera. Oczywiście, pozyskamy finansowanie obrotowe, ale na zadłużenie inwestycyjne mamy źródła spłaty – powiedziała Szmytkowska podczas konferencji prasowej.

Środki ze sprzedaży węgierskiej spółki Prohuman zostaną przeznaczone na spłatę zadłużenia bankowego, wynoszącego obecnie 110 mln zł, natomiast środki ze sprzedaży spółek w Czechach i Słowacji – na spłatę obligacji w kwocie ok. 44 mln zł.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Proces sprzedaży Prohuman nadzorowany jest przez Work Service i konsorcjum banków, a fizycznie prowadzony przez celową spółkę węgierską. Work Service ma gwarancję 49 mln zł zysku netto z tej transakcji.

– Czas na sprzedaż jest do końca marca 2020 r., ale wszystkie strony robią dużo, żeby to się zadziało wcześniej – powiedziała prezes.

Proces sprzedaży spółek w Czechach i Słowacji powinien natomiast zakończyć się do końca maja 2020 r.

– Obligacje zostały zabezpieczone tymi spółkami i musimy realizować ten proces. Spółki generują zysk, są w dobrej kondycji. Jednak to jest czas odcinania kuponów. Aktualnie jest wyłoniony doradca, który szuka chętnych na kupno – wskazała Szmytkowska.

Po zakończeniu procesu dezinwestycji w grupie pozostaną spółki działające w Polsce i w Niemczech. Ich szacowane roczne przychody wynosić mają 1,3-1,5 mld zł.

– Podejmujemy wyzwanie, żeby niemiecka spółka stanęła na nogi – wiąże się to z zapotrzebowaniem na pracowników z Polski, a docelowo także z Ukrainy. Zmieniamy trochę profil w Niemczech – powoli wychodzimy poza logistykę, uczymy się rekrutować pracowników z Polski do innych branż – dodała prezes.

Work Service jest spółką sektora usług personalnych w Polsce i regionie CEE. Głównym inwestorem finansowym w Work Service jest fundusz private equity PineBridge Investments. Spółka jest notowana na giełdach w Warszawie i Londynie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 2,08 mld zł w 2018 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Workserv, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Koronawirus ciągnie w dół europejskie giełdy, w grze Orange Polska i Unimot

  Skokowy wzrost liczby ofiar śmiertelnych i potwierdzonych przypadków koronawirusa ponownie psuje nastroje na giełdach. W czwartek na GPW w centrum uwagi są mocne zmiany kursów Work Service, Unimotu, Kruka i Orange Polska.

 • Gi Group przejmie pakiet kontrolny Work Service

  Work Service podpisał warunkową umowę inwestycyjną z Gi Group, podała spółka. Gi Group planuje przejęcie kontrolnego pakietu akcji spółki i zgodnie z umową dofinansuje Work Service kwotą w wysokości 210,2 mln zł. Inwestycja Gi Group w spółkę pozwoli Work Service na pełną stabilizację sytuacji finansowej oraz powrót na ścieżkę wzrostu i rozwoju biznesu. Kurs akcji spółki rośnie dziś 11,84 proc.

 • Work Service sprzeda spółkę zależną za ok. 11,64 mln zł

  Work Service zawarł z Książek Holding przedwstępną warunkową umowę sprzedaży udziałów w spółce zależnej Antal. Łączna wartość transakcji wyniesie ok. 11,64 mln zł.

 • Zmiany w indeksach. Unimot, DataWalk i Selvita awansują

  W ramach kwartalnej korekty głównych indeksów giełdowych, jedna nowa spółka - Amrest dołączy do indeksów WIG30 i WIG30TR, a trzy nowe spółki - Unimot, Datawalk i Selvita do indeksów sWIG80 i sWIG80TR. Portfele indeksów WIG20 i mWIG40 pozostaną bez zmian.

 • Warszawskie indeksy kontynuują spadki, w grze Tauron i Kania

  Giełda w Warszawie znów świeci na czerwono i pozostaje w ogonie europejskich parkietów. Wyniki finansowe publikowane przez spółki w większości rozczarowują i nie poprawiają humorów inwestorów. Niestety też wciąż w centrum uwagi są ci sami, głównie negatywni, bohaterowie ostatnich sesji.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR