Work Service chce zakończyć procesy dezinwestycyjne w maju 2020 r.

Omawiane walory:

Work Service zakłada zakończenie procesów dezinwestycyjnych w maju 2020 r., co pozwoli na całkowitą spłatę zadłużenia inwestycyjnego, poinformowała prezes Iwona Szmytkowska.

– Cel jest taki, żeby po sprzedaży Prohuman i spółek w Czechach i Słowacji, zejść ze starego zadłużenia zejść do zera. Oczywiście, pozyskamy finansowanie obrotowe, ale na zadłużenie inwestycyjne mamy źródła spłaty – powiedziała Szmytkowska podczas konferencji prasowej.

Środki ze sprzedaży węgierskiej spółki Prohuman zostaną przeznaczone na spłatę zadłużenia bankowego, wynoszącego obecnie 110 mln zł, natomiast środki ze sprzedaży spółek w Czechach i Słowacji – na spłatę obligacji w kwocie ok. 44 mln zł.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Proces sprzedaży Prohuman nadzorowany jest przez Work Service i konsorcjum banków, a fizycznie prowadzony przez celową spółkę węgierską. Work Service ma gwarancję 49 mln zł zysku netto z tej transakcji.

– Czas na sprzedaż jest do końca marca 2020 r., ale wszystkie strony robią dużo, żeby to się zadziało wcześniej – powiedziała prezes.

Proces sprzedaży spółek w Czechach i Słowacji powinien natomiast zakończyć się do końca maja 2020 r.

– Obligacje zostały zabezpieczone tymi spółkami i musimy realizować ten proces. Spółki generują zysk, są w dobrej kondycji. Jednak to jest czas odcinania kuponów. Aktualnie jest wyłoniony doradca, który szuka chętnych na kupno – wskazała Szmytkowska.

Po zakończeniu procesu dezinwestycji w grupie pozostaną spółki działające w Polsce i w Niemczech. Ich szacowane roczne przychody wynosić mają 1,3-1,5 mld zł.

– Podejmujemy wyzwanie, żeby niemiecka spółka stanęła na nogi – wiąże się to z zapotrzebowaniem na pracowników z Polski, a docelowo także z Ukrainy. Zmieniamy trochę profil w Niemczech – powoli wychodzimy poza logistykę, uczymy się rekrutować pracowników z Polski do innych branż – dodała prezes.

Work Service jest spółką sektora usług personalnych w Polsce i regionie CEE. Głównym inwestorem finansowym w Work Service jest fundusz private equity PineBridge Investments. Spółka jest notowana na giełdach w Warszawie i Londynie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 2,08 mld zł w 2018 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Workserv, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Warszawskie indeksy kontynuują spadki, w grze Tauron i Kania

  Giełda w Warszawie znów świeci na czerwono i pozostaje w ogonie europejskich parkietów. Wyniki finansowe publikowane przez spółki w większości rozczarowują i nie poprawiają humorów inwestorów. Niestety też wciąż w centrum uwagi są ci sami, głównie negatywni, bohaterowie ostatnich sesji.

 • WIG20 już trzeci dzień walczy o 2.200 pkt., gorąco na Work Service i The Farm 51

  Warszawska giełda nie wykorzystała luzowania polityki monetarnej przez ECB do wygenerowania mocniejszego ruchu do góry. To zły znak. Szczególnie, że WIG20 od trzech dni nie może wrócić ponad 2.200 pkt. Ryzyko spadków z godziny na godzinę rośnie.

 • Work Service nie otrzymał zapłaty za ProService

  Work Service nie otrzymał zapłaty za udziały w ProService Worldwide, które zostały sprzedane do Prologics LLP. Spółka przewiduje, że negocjacje i analiza prawna możliwości rozwiązania sprawy potrwają najpóźniej do końca września bieżącego roku.

 • Work Service miał 10,36 mln zł zysku netto z działalności kontynuowanej w 2018 r.

  Work Service odnotował 10,36 mln zł skonsolidowanego zysku netto z działalności kontynuowanej w 2018 r. wobec 33,23 mln zł straty rok wcześniej. Zysk netto z działalności kontynuowanej i zaniechanej, przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej wyniósł 8,15 mln zł wobec 96,29 mln zł straty rok wcześniej. Kurs spółki w czwartek rano rośnie o ponad 19 proc.

 • Władze Work Service zwiększają zaangażowanie w akcjonariacie spółki

  Osoby wchodzące w skład zarządu i rady nadzorczej Work Service nabyły akcje spółki w ramach zamiany warrantów subskrypcyjnych otrzymanych w latach 2014-2016 na akcje. Łączna wartość rynkowa zakupionego pakietu wynosi ponad 220 tys. zł.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR