StockWatch.pl

Work Service nie otrzymał zapłaty za ProService

Omawiane walory:

Work Service nie otrzymał zapłaty za udziały w ProService Worldwide, które zostały sprzedane do Prologics LLP. Spółka przewiduje, że negocjacje i analiza prawna możliwości rozwiązania sprawy potrwają najpóźniej do końca września bieżącego roku.

– Nabywca miał zapłacić do 30 lipca br. cenę udziałów w wysokość 7 mln zł oraz tzw. ‚Guarantee Price’ do wysokości 20,5 mln zł. W związku z brakiem płatności w terminie Work Service dokonał odpisu należności z tego tytułu, w wyniku czego ich stan zmniejszył się z 27,7 mln zł do 16,1 mln zł – czytamy w komunikacie.

– W związku z brakiem płatności za sprzedane udziały podjęliśmy działania mające na celu wyjaśnienie zaistniałej sytuacji. Zależy nam na wyjaśnieniu tej kwestii z kupującym oraz jak najszybszym uzyskaniu zaległych płatności. Do końca września powinniśmy rozwiązać zaistniałą sytuację – dodała prezes Iwona Szmitkowska, cytowana w materiale.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Work Service jest spółką sektora usług personalnych w Polsce i regionie CEE. Głównym inwestorem finansowym w Work Service jest fundusz private equity PineBridge Investments. Spółka jest notowana na giełdach w Warszawie i Londynie.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Workserv, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR