Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Work Service nie spłacił obligacji wartych 32 mln zł

Opublikowano: 2018-12-03 11:41:38

Omawiane walory:

Work Service nie wykupił zapadających obligacji serii Y i W o łącznej wartości nominalnej 32 mln zł. Do czasu zakończenia negocjacji z obligatariuszami spółka zobowiązała się do niespłacania żadnych obligatariuszy w celu równego traktowania wierzycieli do zakończenia procesu negocjacji. Oznacza to również, że nie dojdzie do wykupu obligacji serii T w dniu ich wykupu przypadającym 3 grudnia 2018 r.

– Jednocześnie, w nawiązaniu do raportu […] dotyczącego rozpoczęcia negocjacji z obligatariuszami obligacji, dotyczących zmian do warunków emisji obligacji w celu, między innymi, przesunięcia terminu wykupu wszystkich serii obligacji, zarząd emitenta informuje, że kontynuuje negocjacje z kluczowymi obligatariuszami obligacji w celu zapewnienia całkowitej restrukturyzacji i refinansowania tych obligacji. Emitent spodziewa się, że powyższe rozmowy zakończą się w terminie do 14 grudnia 2018 roku – czytamy w komunikacie.

>> Zacznij inwestować już od 100 zł >> Nowa platforma inwestycyjna inPZU

Podano również, że spółka podpisała oświadczenie z Bankiem BGŻ BNP Paribas, Millennium, Santander Bank Polska oraz PKO Bankiem Polskim wprowadzające zmianę do umowy kredytowej z 18 listopada 2015 roku, na podstawie którego ostateczna data spłaty kredytów obrotowych udzielonych na podstawie umowy kredytowej została przesunięta na 5 grudnia 2018 roku.

– Zarząd emitenta wskazuje, że przesunięcie ostatecznej daty spłaty ma na celu finalizację uzgodnień warunków umowy kredytowej z kredytodawcami i przygotowanie treści umowy zmieniającej do umowy kredytowej, co będzie zmierzało do zakończenia negocjacji z kredytodawcami – czytamy dalej.

Zarząd Work Service wyjaśnia, że pozytywny wynik negocjacji w sprawie restrukturyzacji lub refinansowania obligacji oraz zmiany umowy kredytowej pozwoli na osiągnięcie stanu, w którym możliwa będzie dalsza płynna realizacja zobowiązań finansowych spółki z powyższych tytułów, zastrzegając, że nie ma pewności, iż negocjacje te zakończą się sukcesem.

Work Service jest największą spółką sektora usług personalnych w Polsce i liderem w regionie CEE. Głównym inwestorem finansowym w Work Service jest fundusz private equity PineBridge Investments. Spółka jest notowana na giełdach w Warszawie i Londynie.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

    - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
    - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
    - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
    - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o Workserv)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku