Work Service wydłużył okres wyłączności dot. sprzedaży Exact Systems do 14 sierpnia

Omawiane walory:

Work Service ponownie wydłużył okres wyłączności w sprawie sprzedaży akcji Exact Systems, do 14 sierpnia br. 

– Zarząd spółki Work Service informuje, że w dniu 31 lipca 2018 roku emitent zawarł z panem Pawłem Gosem, panem Lesławem Walaszczykiem oraz CVI Dom Maklerski Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie aneks nr 3 do porozumienia określającego ramowe warunki transakcji zgodnie z którym okres wyłączności został wydłużony do dnia 14 sierpnia 2018 r. – czytamy w komunikacie.

Spółka podała także, że zgodnie z aneksem nr 3, okres wyłączności zostanie automatycznie wydłużony do 5 dnia roboczego po dniu uzyskania przez spółkę celową, w której udziały posiadają Kupujący „SPV”, ostatecznej decyzji Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów dotyczącej wyrażenia zgody na dokonanie koncentracji poprzez nabycie należących do emitenta akcji spółki Exact Systems SA jeżeli do dnia 14 sierpnia 2018 roku:

 • SPV złoży do UOKiK zgłoszenie zamiaru koncentracji poprzez nabycie akcji spółki; oraz
 • SPV zawrze z emitentem przedwstępną warunkową umowę sprzedaży akcji spółki należących do emitenta „PSPA”.
>> Ponad 60 proc. zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego CFR w StockWatch.pl

– O zgłoszeniu zamiaru koncentracji przez SPV oraz zawarciu PSPA, emitent poinformuje odrębnym raportem bieżącym – podano także.

W maju podawano, że cena nabycia akcji posiadanych przez Work Service wyniesie 162,6 mln zł, spośród których płatność 13 mln zł zostanie odroczona do 9 miesięcy po zamknięciu transakcji.

Exact Systems jest wiodącym dostawcą usług w sektorze kontroli jakości dla firm operujących w sektorze motoryzacyjnym. Grupa jest obecna w 11 krajach w Europie oraz w Chinach, a od 2007 roku jej współwłaścicielem jest grupa Work Service, która w tamtym czasie nabyła 68% udziałów za cenę 9,52 mln zł.

Work Service jest największą spółką sektora usług personalnych w Polsce i liderem w regionie CEE. Głównym inwestorem finansowym w Work Service jest fundusz private equity PineBridge Investments. Spółka jest notowana na giełdach w Warszawie i Londynie.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Workserv, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Koronawirus ciągnie w dół europejskie giełdy, w grze Orange Polska i Unimot

  Skokowy wzrost liczby ofiar śmiertelnych i potwierdzonych przypadków koronawirusa ponownie psuje nastroje na giełdach. W czwartek na GPW w centrum uwagi są mocne zmiany kursów Work Service, Unimotu, Kruka i Orange Polska.

 • Gi Group przejmie pakiet kontrolny Work Service

  Work Service podpisał warunkową umowę inwestycyjną z Gi Group, podała spółka. Gi Group planuje przejęcie kontrolnego pakietu akcji spółki i zgodnie z umową dofinansuje Work Service kwotą w wysokości 210,2 mln zł. Inwestycja Gi Group w spółkę pozwoli Work Service na pełną stabilizację sytuacji finansowej oraz powrót na ścieżkę wzrostu i rozwoju biznesu. Kurs akcji spółki rośnie dziś 11,84 proc.

 • Work Service sprzeda spółkę zależną za ok. 11,64 mln zł

  Work Service zawarł z Książek Holding przedwstępną warunkową umowę sprzedaży udziałów w spółce zależnej Antal. Łączna wartość transakcji wyniesie ok. 11,64 mln zł.

 • Zmiany w indeksach. Unimot, DataWalk i Selvita awansują

  W ramach kwartalnej korekty głównych indeksów giełdowych, jedna nowa spółka - Amrest dołączy do indeksów WIG30 i WIG30TR, a trzy nowe spółki - Unimot, Datawalk i Selvita do indeksów sWIG80 i sWIG80TR. Portfele indeksów WIG20 i mWIG40 pozostaną bez zmian.

 • Warszawskie indeksy kontynuują spadki, w grze Tauron i Kania

  Giełda w Warszawie znów świeci na czerwono i pozostaje w ogonie europejskich parkietów. Wyniki finansowe publikowane przez spółki w większości rozczarowują i nie poprawiają humorów inwestorów. Niestety też wciąż w centrum uwagi są ci sami, głównie negatywni, bohaterowie ostatnich sesji.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR