Work Service z wysoką stratą i planem sprzedaży udziałów w węgierskiej spółce Prohuman 2004 KFT

Omawiane walory:

Work Service odnotował 46,54 mln zł skonsolidowanej straty netto z działalności kontynuowanej w I poł. 2018 r. wobec 18,05 mln zł straty rok wcześniej. Spółka poinformowała również, że zamierza zbyć udziały w węgierskiej spółce zależnej Prohuman 2004 KFT.

Maciej Witucki, prezes Work Service,

Strata netto z działalności kontynuowanej i zaniechanej, przypadająca na akcjonariuszy jednostki dominującej wyniosła 32,48 mln zł wobec 77,55 mln zł straty rok wcześniej.

Strata operacyjna wyniosła 23,19 mln zł wobec 4,6 mln zł zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1.047,2 mln zł w I poł. 2018 r. wobec 1.026,51 mln zł rok wcześniej.

– Wyniki pierwszego półrocza, po wyłączeniu niefinansowych odpisów, są porównywalne z ubiegłorocznymi, ale znajdują się poniżej naszych oczekiwań. W głównej mierze, strata na działalności operacyjnej jest wynikiem niepieniężnych odpisów księgowych z lat ubiegłych i zdarzeń jednorazowych, które obniżyły nasz wynik o 26,6 mln zł. Ponosimy również koszty związane z procesami restrukturyzacyjnymi i dostępem do kapitału. Jednak, podążając za naszą strategią, skupiamy się dziś na organicznym rozwoju biznesu na kluczowych dla nas rynkach Europy Środkowej. Efekty tych działań widać w rezultatach spółek z Polski, Czech czy Węgrzech. Co więcej, ze względu na spadające bezrobocie i rosnące problemy rekrutacyjne na polskim rynku pracy, zapotrzebowanie firm na kadry ze wschodu utrzymuje się na wysokich poziomach. Między innymi ten popyt, a także nasze wzmożone działania operacyjne i sprzedażowe, przełożyły się na podwojenie w ciągu ostatniego roku liczby pracowników z Ukrainy, których nasza grupa zrekrutowała dla klientów – powiedział prezes Maciej Witucki.

>> >> Poszukujemy analityków fundamentalnych do pracy w dziale analiz StockWatch.pl – praca zdalna, dodatkowa

W ujęciu jednostkowym strata netto w I-II kw. 2018 r. wyniosła 40,62 mln zł wobec 41,84 mln zł straty rok wcześniej.

Spółka ponadto zamierza zbyć udziały w węgierskiej spółce zależnej Prohuman 2004 KFT.

– Zarząd Work Service informuje, że podjął decyzję o zamiarze sprzedaży posiadanych udziałów w spółce Prohuman 2004 KFT z siedzibą w Budapeszcie – czytamy w komunikacie.

Work Service jest największą spółką sektora usług personalnych w Polsce i liderem w regionie CEE. Głównym inwestorem finansowym w Work Service jest fundusz private equity PineBridge Investments. Spółka jest notowana na giełdach w Warszawie i Londynie.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Workserv, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Work Service sprzeda spółkę zależną za ok. 11,64 mln zł

  Work Service zawarł z Książek Holding przedwstępną warunkową umowę sprzedaży udziałów w spółce zależnej Antal. Łączna wartość transakcji wyniesie ok. 11,64 mln zł.

 • Zmiany w indeksach. Unimot, DataWalk i Selvita awansują

  W ramach kwartalnej korekty głównych indeksów giełdowych, jedna nowa spółka - Amrest dołączy do indeksów WIG30 i WIG30TR, a trzy nowe spółki - Unimot, Datawalk i Selvita do indeksów sWIG80 i sWIG80TR. Portfele indeksów WIG20 i mWIG40 pozostaną bez zmian.

 • Warszawskie indeksy kontynuują spadki, w grze Tauron i Kania

  Giełda w Warszawie znów świeci na czerwono i pozostaje w ogonie europejskich parkietów. Wyniki finansowe publikowane przez spółki w większości rozczarowują i nie poprawiają humorów inwestorów. Niestety też wciąż w centrum uwagi są ci sami, głównie negatywni, bohaterowie ostatnich sesji.

 • WIG20 już trzeci dzień walczy o 2.200 pkt., gorąco na Work Service i The Farm 51

  Warszawska giełda nie wykorzystała luzowania polityki monetarnej przez ECB do wygenerowania mocniejszego ruchu do góry. To zły znak. Szczególnie, że WIG20 od trzech dni nie może wrócić ponad 2.200 pkt. Ryzyko spadków z godziny na godzinę rośnie.

 • Work Service nie otrzymał zapłaty za ProService

  Work Service nie otrzymał zapłaty za udziały w ProService Worldwide, które zostały sprzedane do Prologics LLP. Spółka przewiduje, że negocjacje i analiza prawna możliwości rozwiązania sprawy potrwają najpóźniej do końca września bieżącego roku.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR