XTPL w drodze do komercjalizacji

Omawiane walory:

Po pracowitym 2018 r. w I kwartale br. XTPL nie zwolniło tempa i konsekwentnie realizowało działania przybliżające spółkę do zbudowania pozycji globalnie liczącego się dostawcy technologii nanodruku. Potencjał do szerokiego zastosowania rozwiązań XTPL w przemyśle został potwierdzony podczas Display Week w San Jose – najważniejszej światowej konferencji dedykowanej producentom wyświetlaczy. Przed spółką kwartały intensywnych prac komercjalizacyjnych, których kierunek XTPL nakreśliło w nowej strategii „XTPL Inside”.

Dr Filip Granek, prezes XTPL

– Eksperci oraz głowni gracze branżowi zgodnie oceniają, że rozwijana przez XTPL technologia ultraprecyzyjnego nanodruku może zrewolucjonizować wiele gałęzi przemysłu. Ale nawet posiadanie takiego wyróżnika rynkowego, to za mało, by firma osiągnęła globalny sukces. Do tego potrzebne są partnerskie relacje z kontrahentami, umiejętność wsłuchiwania się w ich potrzeby i odzwierciedlania oczekiwań rynku w opracowywanych, a następnie wdrażanych rozwiązaniach – komentuje dr Filip Granek, prezes XTPL.

– Kierunek „XTPL Inside” zakłada szeroką implementację naszych innowacji technologicznych na linie produkcyjne liderów przemysłu na całym świecie. Chcemy umożliwić skokowy postęp i optymalizację produkcji dla wielu branż, przy czym w pierwszej kolejności skupiamy się na rynku wyświetlaczy. Dlatego cieszy nas tak pozytywny odbiór technologii spółki podczas Display Week -największych światowych targów dedykowanych dla tego sektora. Wierzę, że liczne bardzo wartościowe spotkania z potencjalnymi partnerami biznesowymi przybliżą nas do przemysłowego wdrożenia – zaznacza dr Filip Granek.

Podczas odbywającego się w dniach 14-16 maja br. w San Jose Display Week, XTPL zaprezentowało swoją addytywną metodę drukowania ekstremalnie cienkich struktur przewodzących oraz nieprzewodzących. Zalety rozwiązania spółki dla sektora wyświetlaczy zostały zweryfikowane i stanowią poważną przewagę konkurencyjną. Przedstawiciele XTPL odbyli podczas wydarzenia kilkadziesiąt merytorycznych i perspektywicznych spotkań, niektóre z technologicznymi gigantami w tej branży. Utwierdziły one spółkę w przekonaniu o słuszności obranego kierunku rozwoju, który ma szansę wyznaczyć nowe trendy w obszarze produkcji wyświetlaczy.

>> W oczekiwaniu na pierwszą umowę – omówienie sprawozdania finansowego XTPL po 4 kw. 2018 r.

Podczas trzech intensywnych dni w sercu Kalifornii spotkało się ponad 7 tys. najważniejszych profesjonalistów działających na rynku wyświetlaczy: decydentów, inżynierów, dostawców, ale też końcowych użytkowników, a nawet inwestorów technologicznych. Wysoką rangę wydarzenia potwierdzają takie wiodące marki jak LG Display i BOE, ale także BENQ, CSOT, JDI (Japan Display Inc.), CORNING, TIANMA, czy VISIONOX, które co roku prezentują się na konferencji.

– Mamy jasny obraz wyzwań stojących przed rynkiem wyświetlaczy. To m.in. stale postępująca miniaturyzacja, potrzeba znalezienia efektywnej i optymalnej kosztowo metody naprawy zerwanych struktur przewodzących (defektu powstającego już na etapie produkcji wyświetlaczy), ale również rosnące oczekiwania co do mechanicznej elastyczności ekranów. Metoda XTPL pozwalająca drukować z precyzją w zakresie 1-8 mikrometrów, nieosiągalną dla innych metod druku dostępnych na rynku, jest kluczowa by umożliwić producentom rozwiązywanie tych problemów.  – dodaje dr Filip Granek.

Zapotrzebowanie przemysłu na rozwiązanie oferowane przez XTPL jest znaczące. Koncentracja firm przemysłowych, potencjalnie zainteresowanych współpracą ze spółką, przypada na Azję Południowo-Wschodnią oraz Stany Zjednoczone – a konkretnie Dolinę Krzemową. W styczniu tego roku XTPL otworzyło tam spółkę zależną i przy aktywnym wsparciu międzynarodowej Rady Doradczej buduje pozycję globalnego dostawcy zaawansowanej technologii nanodruku. W Dolinie Krzemowej swoją potęgę zbudowały takie firmy jak HP czy Intel. Nieprzypadkowo do drugiej z tych spółek bezpośrednio nawiązuje nowa strategia „XTPL – Inside”. Podobnie jak w przypadku Intela, technologia XTPL ma stanowić przełom, a następnie stać się standardem w produkcji elektroniki użytkowej.

XTPL rozwija przełomową i chronioną zgłoszeniem patentowym technologię precyzyjnego drukowania szerokiej gamy nanomateriałów. Opracowywana metoda jest innowacyjna w skali globalnej i pozwala na wytwarzanie linii o szerokości poniżej 150nm, czyli ponad 400 razy węższych niż standardowo stosowane techniki druku cyfrowego czy sitodruku.

Źródło: Informacja prasowa XTPL

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o xtpl)

 • XTPL miał 5,5 mln zł straty netto w I połowie 2020 r.

  XTPL odnotował 5,47 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I poł. 2020 r. wobec 16,58 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

 • SEG nagrodziło 6 najlepszych spółek w Konkursie Złota Strona Emitenta XIII

  3 czerwca br. został rozstrzygnięty konkurs Złota Strona Emitenta, organizowany po raz 13. przez Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych. Ze względu na pandemię wręczenie nagród odbyło się wirtualnie. Nagrodzone spółki to XTPL, Agora, CCC, Unimot, Neuca oraz PKN Orlen.

 • XTPL łączy siły z koncernem Osram

  XTPL oraz Osram Opto Semiconductors GmbH podpisały umowę inicjującą ewaluację technologii polskiej spółki do zastosowania przy tworzeniu połączeń przewodzących dla półprzewodników, obecnych w urządzeniach oświetleniowych. Realizacja podpisanego przez partnerów porozumienia ma na celu potwierdzenie parametrów technologii rozwijanej i komercjalizowanej przez XTPL oraz ocenę możliwości zaimplementowania jej do procesów produkcyjnych Osram.

 • Świat z zazdrością spogląda na hossę w USA, w grze Medicalgorithmics i Monnari

  Kolejny raz rekordy na Wall Street przechodzą bez większego echa na giełdzie w Warszawie. Szeroki rynek czeka na popołudniowy wysyp danych makroekonomicznych z USA. Rozgrywane są natomiast mniejsze spółki. Po wynikach traci Medicalgorithmics i Monnari, a kwestia sprzedaży aktywów podbiła kurs akcji Ursusa.

 • XTPL podpisało memorandum o współpracy z koreańskim HPK Inc.

  XTPL oraz koreański HPK Inc. - jeden z głównych dostawców urządzeń do naprawy defektów w wyświetlaczach dla LG - podpisały memorandum of understanding (MoU). Podpisanie memorandum otwiera drogę do rozpoczęcia negocjacji biznesowych dotyczących umowy licencyjnej.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR