StockWatch.pl

XTPL w drodze do komercjalizacji

Omawiane walory:

Po pracowitym 2018 r. w I kwartale br. XTPL nie zwolniło tempa i konsekwentnie realizowało działania przybliżające spółkę do zbudowania pozycji globalnie liczącego się dostawcy technologii nanodruku. Potencjał do szerokiego zastosowania rozwiązań XTPL w przemyśle został potwierdzony podczas Display Week w San Jose – najważniejszej światowej konferencji dedykowanej producentom wyświetlaczy. Przed spółką kwartały intensywnych prac komercjalizacyjnych, których kierunek XTPL nakreśliło w nowej strategii „XTPL Inside”.

Dr Filip Granek, prezes XTPL

– Eksperci oraz głowni gracze branżowi zgodnie oceniają, że rozwijana przez XTPL technologia ultraprecyzyjnego nanodruku może zrewolucjonizować wiele gałęzi przemysłu. Ale nawet posiadanie takiego wyróżnika rynkowego, to za mało, by firma osiągnęła globalny sukces. Do tego potrzebne są partnerskie relacje z kontrahentami, umiejętność wsłuchiwania się w ich potrzeby i odzwierciedlania oczekiwań rynku w opracowywanych, a następnie wdrażanych rozwiązaniach – komentuje dr Filip Granek, prezes XTPL.

– Kierunek „XTPL Inside” zakłada szeroką implementację naszych innowacji technologicznych na linie produkcyjne liderów przemysłu na całym świecie. Chcemy umożliwić skokowy postęp i optymalizację produkcji dla wielu branż, przy czym w pierwszej kolejności skupiamy się na rynku wyświetlaczy. Dlatego cieszy nas tak pozytywny odbiór technologii spółki podczas Display Week -największych światowych targów dedykowanych dla tego sektora. Wierzę, że liczne bardzo wartościowe spotkania z potencjalnymi partnerami biznesowymi przybliżą nas do przemysłowego wdrożenia – zaznacza dr Filip Granek.

Podczas odbywającego się w dniach 14-16 maja br. w San Jose Display Week, XTPL zaprezentowało swoją addytywną metodę drukowania ekstremalnie cienkich struktur przewodzących oraz nieprzewodzących. Zalety rozwiązania spółki dla sektora wyświetlaczy zostały zweryfikowane i stanowią poważną przewagę konkurencyjną. Przedstawiciele XTPL odbyli podczas wydarzenia kilkadziesiąt merytorycznych i perspektywicznych spotkań, niektóre z technologicznymi gigantami w tej branży. Utwierdziły one spółkę w przekonaniu o słuszności obranego kierunku rozwoju, który ma szansę wyznaczyć nowe trendy w obszarze produkcji wyświetlaczy.

>> W oczekiwaniu na pierwszą umowę – omówienie sprawozdania finansowego XTPL po 4 kw. 2018 r.

Podczas trzech intensywnych dni w sercu Kalifornii spotkało się ponad 7 tys. najważniejszych profesjonalistów działających na rynku wyświetlaczy: decydentów, inżynierów, dostawców, ale też końcowych użytkowników, a nawet inwestorów technologicznych. Wysoką rangę wydarzenia potwierdzają takie wiodące marki jak LG Display i BOE, ale także BENQ, CSOT, JDI (Japan Display Inc.), CORNING, TIANMA, czy VISIONOX, które co roku prezentują się na konferencji.

– Mamy jasny obraz wyzwań stojących przed rynkiem wyświetlaczy. To m.in. stale postępująca miniaturyzacja, potrzeba znalezienia efektywnej i optymalnej kosztowo metody naprawy zerwanych struktur przewodzących (defektu powstającego już na etapie produkcji wyświetlaczy), ale również rosnące oczekiwania co do mechanicznej elastyczności ekranów. Metoda XTPL pozwalająca drukować z precyzją w zakresie 1-8 mikrometrów, nieosiągalną dla innych metod druku dostępnych na rynku, jest kluczowa by umożliwić producentom rozwiązywanie tych problemów.  – dodaje dr Filip Granek.

Zapotrzebowanie przemysłu na rozwiązanie oferowane przez XTPL jest znaczące. Koncentracja firm przemysłowych, potencjalnie zainteresowanych współpracą ze spółką, przypada na Azję Południowo-Wschodnią oraz Stany Zjednoczone – a konkretnie Dolinę Krzemową. W styczniu tego roku XTPL otworzyło tam spółkę zależną i przy aktywnym wsparciu międzynarodowej Rady Doradczej buduje pozycję globalnego dostawcy zaawansowanej technologii nanodruku. W Dolinie Krzemowej swoją potęgę zbudowały takie firmy jak HP czy Intel. Nieprzypadkowo do drugiej z tych spółek bezpośrednio nawiązuje nowa strategia „XTPL – Inside”. Podobnie jak w przypadku Intela, technologia XTPL ma stanowić przełom, a następnie stać się standardem w produkcji elektroniki użytkowej.

XTPL rozwija przełomową i chronioną zgłoszeniem patentowym technologię precyzyjnego drukowania szerokiej gamy nanomateriałów. Opracowywana metoda jest innowacyjna w skali globalnej i pozwala na wytwarzanie linii o szerokości poniżej 150nm, czyli ponad 400 razy węższych niż standardowo stosowane techniki druku cyfrowego czy sitodruku.

Źródło: Informacja prasowa XTPL

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT xtpl, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • XTPL wyemituje 68-78 tys. akcji po cenie emisyjnej 130 zł sztuka

  XTPL podjął uchwałę w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego w granicach kapitału docelowego w drodze emisji od 68 tys. do 78 tys. akcji z wyłączeniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy. Cena emisyjna wynosi 130 zł za akcję.

 • Kurs akcji XTPL spada po ogłoszeniu planów emisji akcji bez prawa poboru

  Zarząd XTPL zamierza podjąć uchwalę o podwyższeniu kapitału zakładowego poprzez emisję od 55 do 65 tys. akcji o wartości nominalnej 0,1 zł każda bez prawa poboru dla obecnych akcjonariuszy. Cena emisyjna jednej akcji ma wynosić 130 zł, a zebrane środki mają posłużyć na finansowanie prac związanych z komercjalizacją technologii na rynkach Azji Południowo-Wschodniej oraz dalszy rozwój chmury patentowej. Kurs akcji spółki spada o blisko 5 proc.

 • XTPL zadebiutuje na rynku głównym GPW w środę

  XTPL zadebiutuje na głównym parkiecie GPW w środę, 20 lutego. Firma chce się znaleźć w kręgu zainteresowań kolejnych inwestorów instytucjonalnych, zarówno międzynarodowych, jak i krajowych, inwestujących w przełomowe w skali globalnej innowacje.

 • Analiza techniczna czterech perełek z rynku NewConnect

  Kursy większości notowanych na NewConnect walorów spadają, a do tego obroty na wielu z nich są śladowe. Mimo to, można na NC znaleźć walory godne uwagi. Wojciech Kręcki, autor portfela Cztery Fazy Rynku przeprowadził analizę techniczną czterech obiecujących spółek z rynku NewConnect.

 • XTPL zrobił pierwszy krok w kierunku debiutu na głównym rynku GPW

  Zarząd XTPL podjął uchwałę w sprawie rozpoczęcia prac zmierzających do zmiany rynku notowań akcji spółki z rynku NewConnect - na rynek regulowany Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR