ZA Puławy przedłużyły umowę na zakup węgla z Bogdanki do 2025 roku

Omawiane walory: ,

Zakłady Azotowe Puławy oraz Lubelski Węgiel Bogdanka podpisały aneks do wieloletniej umowy sprzedaży węgla energetycznego z 8 stycznia 2009 roku, przedłużający okres obowiązywania o dwa lata, do 31 grudnia 2025 roku.

Puławy, Azoty, Bogdanka, węgiel

Fot, materiały prasowe

– W wyniku zawarcia aneksu:
– ustalona została cena dostaw w 2020 roku,
– wydłużony zostaje okres obowiązywania umowy do dnia 31 grudnia 2025 roku (poprzednio do dnia 31 grudnia 2023 roku) – czytamy w komunikacie.

W związku z aneksem, szacunkowa wartość umowy od momentu jej zawarcia do 31 grudnia 2025 roku wyniesie (bez uwzględnienia możliwych zwiększeń, odchyleń i tolerancji) łącznie 1.855 mln zł netto (tj. o 20,92 proc. niż poprzednio zakładano), z czego planowana wartość w latach 2020-2025 wyniesie 844 mln zł netto.

LW Bogdanka jest głównym dostawcą węgla dla zakładowej elektrociepłowni działającej w ramach ZA Puławy, zapewniając surowiec o parametrach wymaganych przez spółkę.

LW Bogdanka na koniec 2018 r. miała 14,8 proc. udziału w rynku węgla kamiennego w Polsce; 18,7 proc. udziałów w rynku węgla energetycznego w Polsce i 24,7 proc. w rynku węgla sprzedanego do energetyki zawodowej. Od października 2015 r. należy do grupy kapitałowej Enei. Spółka jest notowana na GPW od 2009 r. Skonsolidowane przychody wyniosły 1,76 mld zł w 2018 r.

Grupa Azoty Puławy wchodzi w skład Grupy Azoty. Jej akcje notowane są na GPW od 2005 r. Jej skonsolidowane przychody wyniosły sięgnęły 3,58 mld zł w 2018 r.

Grupa Azoty zajmuje drugą pozycję w UE w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a takie produkty jak melamina, kaprolaktam, poliamid, alkohole OXO, czy biel tytanowa mają również silną pozycję w sektorze chemicznym znajdując swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 9,62 mld zł w 2017 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT bogdanka, Pulawy, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR