Zmiana prezesa w Mabionie. Krzysztof Kaczmarczyk zastąpi Dirka Kredera

Omawiane walory:

Od 14 maja na czele Mabionu stanie Krzysztof Kaczmarczyk, dotychczasowy przewodniczący rady nadzorczej. Najważniejszym zadaniem nowego prezesa będzie przeprowadzenie Mabion przez proces pozyskania inwestora strategicznego i finansowania spółki ogłoszonego pod koniec stycznia tego roku.

mabion,zmiana,prezesa,Kaczmarczyk,2021

(Fot. mat. prasowe)

– Mam do zrealizowania bardzo jasno zdefiniowany cel pozyskania inwestora strategicznego, który wspólnie z nami będzie realizował długoterminowy plan rozwoju spółki. Obecnie sytuacja finansowa Mabion jest stabilna i pozwala na prowadzenie zaawansowanych badań związanych z lekiem MabionCD20 oraz inwestycje w rozbudowę mocy produkcyjnych spółki w związku z planowaną produkcją elementów szczepionki przeciw COVID-19 w ramach współpracy z amerykańską firmą Novavax. Wejście inwestora strategicznego pomoże nam na wykonanie kolejnego kroku i zrealizowanie w pełni potencjału kluczowego projektu jakim jest MabionCD20, a także na jego rozwój na rynkach Ameryki Północnej – mówi Krzysztof Kaczmarczyk, nowy prezes Mabionu.

Z zarządu odchodzi dotychczasowy prezes Dirk Kreder, który kierował pracami Mabion od marca 2020 roku i był odpowiedzialny m.in. strategię rejestracyjną leku MabionCD20. Przypomnijmy, że pod koniec kwietnia Mylan na mocy aneksu zrezygnował ze znaczącej części praw do sprzedaży flagowego leku, co spowodowało gwałtowny spadek kursu akcji łódzkiej spółki.

– Podział kluczowych obszarów/zadań i kompetencji w spółce Mabion na poziomie zarządu i wyższego szczebla menedżerskiego jest następujący:

  • Krzysztof Kaczmarczyk, prezes zarządu, CEO – prowadzenie procesu pozyskania inwestora strategicznego
  • Sławomir Jaros, członek zarządu, COO i CSO oraz Julita Balcerek, dyrektor ds. operacyjnych i naukowych Mabion SA – obszar naukowy wszystkich projektów, projekt MabionCD20
  • Adam Pietruszkiewicz, członek zarządu – prowadzenie projektu szczepionek i współpraca z Novavax, nowe projekty strategiczne
  • Grzegorz Grabowicz, członek zarządu, CFO – strategia finansowania – czytamy w komunikacie.
>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Krzysztof Kaczmarczyk na przestrzeni lat 2006-2020 pełnił funkcję członka rad nadzorczych ponad trzydziestu spółek notowanych na GPW. Uczestniczył w procesach pozyskiwania inwestorów strategicznych dla takich spółek jak Polish Energy Partners, Robyg, Integer, Magellan czy CP Energia. W latach 2016-2019 pracował jako doradca zarządu KGHM Polska Miedź SA. W latach 2012-2015 pełnił funkcję wiceprezesa zarządu ds. strategii i rozwoju w spółce Emitel – wiodącym operatorze naziemnej sieci radiowo-telewizyjnej w Polsce.

W latach 2010-2011 pracował w szwajcarskim banku inwestycyjnym Credit Suisse w Polsce. W okresie 2008-2010 pełnił różne funkcje zarządcze w Grupie TP SA, w tym dyrektora pionu strategii i rozwoju. W latach 1999-2008 pracował w Deutsche Bank w Polsce, gdzie pełnił m.in. funkcję zastępcy dyrektora departamentu analiz rynku akcji oraz analityka rynku akcji – region Europy Środkowo-Wschodniej.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o Mabion)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR