pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

pplk

pplk

Ostatnie 10 wpisów
anty_teresa napisał(a):
Istnieje jako podmiot zrestrukturyzowany - zgodnie z komunikatem BFG.

Mi się wydaję, że skoro akcji nie ma to i nie ma takiego podmiotu jak idea bank spółka akcyjna.
Jaką osobowość prawną miałby mieć, jeżeli istnieje podmiot nadal.
Zgodnie z komunikatem BFG pewne aktywa stały się częścią PEO SA.

Premier Gliński twierdzi, że spółki państwowe powinny kupować media. Orlen gazet. To taka perła w kornie Sasina jak PZU na kasie może powinna kupić TVN?
Tak na poważnie. Cos jeszcze wisi w powietrzu. Nie wierzę, że tylko banki tak ciążą i tak nisko sprowadziły kurs.Tutaj Solvnncy II 250%.

Prawie 20 lat temu za czasów innej też socjalistycznej ekipy Orlen kupował Telewizję Familijną. MOL i OMV kupowały wtedy udziały w polach naftowych.
Nic się w Polsce nie mieniło od lat jeśli chodzi o podejście właściciela do spółek paliwowych, pomimo tego że właściciel teoretycznie się zmieniał....

W przerwie budowania narodowych championów, teraz repolonizacja mediów?hello1

Podobno bank ma najwyższy stosunek niepodzielony zysk do kapitalizacji. Ok. 2 mld do 7 mld zł.

To nie bank, ale sentyment się liczy. Spółka, wprawdzie SOE, ale była postrzegana też przez zagranicę jako instytucja regularnie wypłacająca dywidendę. Przyszli socjaliści i mieli inny pomysł jak zagospodarować wypracowane zyski. Tu nie o to chodzi, czy ta inwestycja była trafiona, czy nie, tylko zagospodarowanie całej kasy przy tylko częściowym udziale na WZA.

Jutro ogon macha psem, także PKN też będzie poomiatany. Zależy, gdzie najgrubszy kierownik ma pozycję....

Jeżeli w czasach spowolnienia i Covid19 jakiś bank będzie musiał upaść, to ten jest pierwszym kandydatem.

Dla nas dużo niewiadomych, ale mi się wydaję, że wybrani coś wiedzą nt. warunków zakupu przez Orlen.

Dołków covidowych nie obronił w maju. Czy teraz obroni te majowe? binky

Kiedy bank w serwisie dorobił się minusa do swojego ratingu?
Zawsze było B, teraz B-.

Teraz dopiero czytam. Musiały być te odpisy..
Ciekawe, czy to koniec.

kokospl napisał(a):
To na pewno , popatrz na cene po jakiej pzu kupowalo peo czy alior, a ile dzis ich cena wynosi...

Niekoniecznie. "Brak odpisu na Pekao może wynikać z faktu uznania przez PZU, że wypłacane przez bank dywidendy uzasadniają cenę, jaka została za niego zapłacona. Dotychczas Pekao wypłacił PZU trzy dywidendy wynoszące łącznie 19,7 zł na akcję."

No ale na tle szerokiego rynku i kraju i w Europie, nie mówię już o USA (codziennie new ATH) wygląda słabo.

Sam jestem ciekawy (w ślad za artykułem), czy będą odpisy na bankach w najbliższym raporcie.
Jak myślicie, czy powinny być? Czy nastąpiła utrata wartości aktywów na PEO i ALR?

Przy obecnej ekipie socjalistycznej wcale nie trudno o gorsze wieści dla sektora. Cały czas trwa walka o repolonizację i budowanie championów. binky

Ja myślę, że docelowo będzie połączenie ALR i PEO - np. PZU kupuje akcje PEO od PFR i tym samym zasila budżet i łączy dwa banki. Tylko nie przy tych cenach chyba.

Coś szybko i łatwo wrócił w okolice Covidowych minimów.

Bareja jakby zobaczył jak dzisiaj w wolnym i kapitalistycznym kraju dba się o aktywa państwowe, to by nie uwierzył.

Rosną straty związane z katastrofą gospodarczą w elektrowni węglowej w Ostrołęce. Enea i Energa przyznały w maju, że będzie to około miliarda złotych. Teraz Energa szacuje, że straci nie 473 mln zł, lecz 876 mln zł.

Gdzie jest Krzysiek Tchórzewski? Przydałby się komentarz.

Tu chyba nie ma pomysłu jeszcze.
Liczy się sprzedaż akcji posiadanych przez MAP do Orlenu.
W obu spółkach (kontrola partii na obsadzenie stanowisk) nic się nie zmienia tutaj pod tym względem.

dupsia napisał(a):
............

b) chore zaniżenie wycen spółek o solidnych fundamentach ze względu na wyolbrzymioną zarazę pod nazwą koronawirus,
............

Problem polega na tym, że spółki dotychczas oceniane jako o solidnych fundamentach wypłacały dywidendę, a przy nowym właścicielu cały zysk idzie albo do jednego akcjonariusza albo się wymyśla "inwestycje" pt. repolonizacja lub budowanie narodowych championów.

Myślę, że rynek obawia się, że już jest pomysł jak zagospodarować miliardy PZU na kontach. Może repolonizacja mediów?

Marshall zwiększa pozycję na krótkiej. Kurs nie spada. Ciekawe, czy będą dalej dobierać akcji do wyrzucania, czy zaczną się wycofywać z pozycji?
Będzie na co popatrzeć.hello1

adas123321 napisał(a):
Cześć, obserwuję bank pekao, widzę że ciągle mamy trend spadkowy.

........Do tego pekao jest chłopcem do bicia i już "kupił" obligacje za około 13 mld zł jeśli się nie mylę. Jeśli jestem w błędzie to proszę mnie poprawić. .......

Bank kupił 3 mld od BGK i 6 mld od PFR.

To już jest państwowy bank i ani łatwo ani szybko nie wróci do wyceny za Włochów - kiedy był wyceniany z premią na tle sektora.

Piotraski napisał(a):
Tak, te ruchy teraz łączą się w całość. Ale idąc dalej. Czym będzie skutkowało niesprzedawanie akcji ? Co jeśli nie uda im się odkupić wymaganej ilości ? Co jeśli uda im się odkupić wymaganą ilość ? Czego spodziewać się po raporcie kwartalnym ?

Mi się wydaję, że nic się nie stanie. Litwin miał pełną kontrolę nad spółką przy 30%. Ogłosił wezwanie bo musiał. Wcale nie potrzebuje mieć 66%. Tutaj moim zdaniem i tak dywidendy nie będzie. Jest duży przepływ należności pomiędzy GL a spółkami prywatnymi Litwina, których wyników GL nie konsoliduje.....

Nie "Operacja Berberys z warrantami w tle", tylko "wezwanie kamuflażu Berberys" chyba.Whistle
Gdzie te opinie, że miało być wezwanie po 1,57 zł?
Teraz już wiadomo, dlaczego syn sprzedał przed wezwaniem. Tu nie chodziło o żadne domniemanie porozumienia akcjonariuszy, tylko o znacznie niższą cenę wezwania niż liczył rynek.

Patrzę na rating, kroczące zyski , WK i się zastanawiam, czemu bank aż tak bardzo spadł?

Marshall zwiększa pozycję na krótkiej. Trigon z ceną docelową na 8 zł. Na pewno będzie na co popatrzeć.

Pewnie żałują. Włosi swój sprzedali po 123 zł za akcję. Na rynku obok doświadczenia i wiedzy trzeba czasami mieć też szczęście.

Teraz mają zalecone zatrzymać zysk. To dlaczego przy niskich stopach % na dłużej, spowolnieniu gospodarczym i zysku niższym o min. 30% mieliby wypłacić dywidendę w przyszłym roku? Think

Problem w tym, że za jakiś czas możemy usłyszeć, że Orlen dokupuje kopalnie do tej elektrowni.
Jeżeli zakup Możejek nazywano polityczną decyzją, to jak nazwać tę inwestycję?

ENG kiszonka w okolicach <7. PKN raczej dół. Tak nieracjonalne decyzje, które zarząd dostaje w kopercie jak instrukcje muszą spowodować większą czujność zagranicznych funduszy. Kto da gwarancje, że PKN usłyszy....: macie elektrownie, przydałoby się wam jakaś kopalnia w grupie, może kupicie?

Kroczące c/z jest 60.
Teoretycznie 4Q powinien być dobry. Nie ich wina, że zima była ciepła, że ropa tani i kopalnie kuleją.
Jednak po słabym 1Q'16 kroczące c/z przy tych cenach byłoby prawie 100 i nawet 30 zł będzie przez jakiś czas wydawać się drogo.

Tak, ale ujawnił się 20 czerwca 2014 r. przy 84 zł.

C/Z ponad 70 przy tych cenach. Ile byłoby przy 90 zl?
Na co liczył Morgan?

Cos slabo na kursie. C/wk 0,3 zdarza się, ale tutaj jednak będzie dywidenda (?).
Fundusze wychodzą za wszelka cene?

Spolka siedzi na ogromnej kasie. Nie za bardzo ma jak to wykorzystać w core biznesie.
Kupno Aliora, pozyczka na Echo.
Czesc uważa, ze powinna inwestować w przejecia w branzy ubezpieczeniowej. Moim zdaniem dobrze, ze trochę dywersyfikują inwestycje, ze nie wkladaja wszystkiego w rynek ubezpieczeniowy w Europie.

Może TDJ sprzedaje?
A może będzie powrot do rozmow nt. fuzji, tylko tym razem nie jak rowny z rowny, tylko jeden na kolanach?

Obligacje spadly w tym czasie jak piszesz, ale wyniki za I kw były dużo lepsze od oczekiwan.
Ja mysle, ze teraz wieksi graju na krotko z PZU. Za chwile - czym bliżej dywidedny będą grac w druga strone.

4 władza widzi, co chce widzieć. Porównajcie nagłówki. Angel
Bank Czarneckiego zarobił więcej, niż oczekiwano:
www.bankier.pl/wiadomosc/Zysk-...
Wyniki Getin Noble Banku mocno w dół:
pulsinwestora.pb.pl/4061695,18...

Rosja (niby sprzedana), Ukraina, Białoruś, Rumunia - zapomniałeś o GNB w Polsce.Whistle

Za 2014 zysk na akcje 2 grosze. Zobowiazania 21 mln tj. 20 gr./akcje. Przy takich zyskach dlugi będą splacac 15 lat bez większego kontraktu.
A co ze stratami z lat ubiegłych?

To co mogą w tej chwili wyplacic? 1 grosz na akcje?binky

Czytalem artykul ostatnio o chińskich spolkach na giełdzie we Franksfurcie. Te, które dotrzymują słowa i wyplacaja dywidendę to ok - wyceniane sa na poziomie c/z =ok.10. Cala reszta mimo dużych zyskow jest na poziomie c/z = 2 lub 3.

W Lotosie była, nie wiem, dlaczego nie miałoby być tutaj emisji ratunkowej.

Teraz maja starte nawet na poziomie operacyjnym.

Do objecia w NWK udzialy za 2 mld PLN. PZU mialby objac mniejszościowy pakiet. A decyzje SP tak uradowaly akcjonariuszy, ze spolka już stracila na kapitalizacji 2 mld. hello1

Rano czytałem, ze PZU miałby wrócić do ambitnych planów konsolidacji w sektorze bankowym. Teraz info z NKW? Rzecznik PZU nic nie wie, a przynajmniej odmawia komentarza. Najwidoczniej decyzja zapadła na komitecie centralnym partii.

Ja rozumiem, ze jeżeli taki akcjonariusz jak SP sugeruje Zarządowi PZU objecie akcji lub udział w prywatyzacji banku, ubezpieczyciela lub innej instytucji finansowej - czegos co pasuje do szerokiej strategii PZU, ale cos takiego:
pulsinwestora.pb.pl/4052155,24...

to nic innego jak bezmyślna gospodarka centralnie planowana z minionej epoki.
Tutaj kosztem pozostałych akcjonariuszy ratuje się wynik wyborczy na Śląsku.

Trzeba przeznac, ze popyt był spory. Bardzo szybko zamknęli księgo na 1,24 mld PLN. Myslalem, ze to potrwa 2-3 dni.

Aktowow 3 mld, a zysku 78 mln. Popatrz na zwrot kapitału na tle sektora. Dywidenda dobrze, ze jest. Nie spodziewałem się po Zygmuncie. Może ING zmniejsza zaangażowanie?

Prawo holednderskie, no tak. Zapomnialem. Chinska spolka poprzez podmiot zarejestrowany w Holandii wchodzi po kapital na gielde w Warszawie. A na zdjeciu przed siedziba flagi kanadyjskie. Można się pogubić.Liar

Redaktorze, tutaj nie ma tabelki jak w innych spolkach o:
Terminy kolejnych sprawozdań

Może i masz racje. Strasznie się zawiodłem raportem Jw. Do kogos chciałem porownac.

anty_teresa napisał(a):
Tak, padł rekord sprzedaży, ale pamiętajmy o zasadach rachunkowości. Przychody i wynik z lokali sprzedanych w sensie podpisania umowy deweloperskiej rozpoznawane są dopiero po przeniesieniu większości ryzyk, czyli po podpisaniu aktu notarialnego. Z tego powodu bieżąca sprzedaż o ile nie dotyczy lokali gotowych które można szybko przenieść na nabywce obciąża wynik przez koszty sprzedaży i zarządu. Trzeba sprawdzić jakie lokale zostały rozpoznane w przychodach i jak wygląda przede wszystkim wysokość przychodów. JWC ma także inne segmenty niż mieszkania.

Polnord tylko w ostatnim kwartale 2014 zysk netto 13 mln PLN, a Robyg 38 mln PLN.

Żeby zalapac się na poprzedni program MDM trzeba było jeszcze w grudniu podpisac akt notarialny, a nie umowę z deweloperem.

Kara rynku za słabe wyniki nieubłagalna.

Patrzac na wyniki i zachowanie glownego udziałowca ani kurs, ani wskaźniki nie dziwia.
Dla mnie najgorszy spośród największych deweloperow na gpw.
W ostatnim kwartale programu mieszkanie dla młodych, gdzie mniejsze spolki pokazaly po kilka lub kilkanaście milionow zysku, oni majac 1,5 mld aktytow wykazuja niecale 300 tys. PLN zysku netto, a jednostkowo strate?
Przeciez IVQ'14 był podobno rekordowy dla deweloperow!

Wszedzie w spolkach, gdzie prowadzona jest restrukturyzacja przez speca od restrukturyzacji spolek tak wyglada sytuacja. Dramat.
Sam sie zastanawiam dokad zmierzaja. Czy chodzi o to, aby przejac calosc za jak najmniej?

Czy tutaj jest jest harmonogram publikacji wynikow?
Chinczycy po rezygnacji z firmy do obslugi RI beda publikowac wyniki?

Czy jest druga spolka, która potrafi pokazac ujemne przychody za kwartal?

anty_teresa napisał(a):
PKO nie daje raportu za IV kwartał, tylko roczny. 7 marca ale 2016r. ma byc raport za 2015r. :)
A data rocznego 2014 jest tutaj:
www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

Był raport? Wczoraj był 12-ty?

Czy 7 nie miało być raportu za IVQ'14?

Czy raport IVQ'14 jest uwzględniony we wskaźnikach?

[quote=czekolada1984]Odpowiem brutalnie, ta firma to trup. Sam sprzedałem swoje akcje z lekką stratą. Dziś bym stracił chyba z 70%.

...

I najlepsze:
siedziba firmy:

kliknij, aby powiększyć

Jak dla mnie flagi są kanadyjskie, chińskie i jakby japońskie (może to ambasada albo cholera wie co) Dla uważnych na jednych zdjęciach są napisy nad budynkiem (szklanym) na innych nie. ...quote]

Bez przesady. Przecież ludzie z PKO i GPW tam podobno byli:

www.peixin.com/news_detail/new...

To nie skarzenie. Jak nie ma nic ciekawego o innych, to piszcie o Echo. Mnie to nie przeszkadza. To wy jestescie redaktorami i wy wybieracie.
Mnie osobiscie brakuje o spolkach nowych na gpw - PKP Cargo, Polwax itd. O wszystkich, ktore nie pokazaly 4 raportow kwartalnych z rzędu, bo o tych jest malo i wskaźnikowo i w ogóle.

Duzo tego Echo. Tez tak pomyślałem, ale nic nie pisalem. A okazuje sie, ze nie mnie jedynemu rzucilo sie w oczy.
Jak ktos posiada papiery, to moze i byloby ciekawie.

W sumie tak, ponieważ na podstawie przekazanych informacji trudno o równie szybkie oraz dokładniejsze przeliczenie.
Jednak martwi duży udział pokoi dzierżawionych i franczyzowych. Dzisiaj są, jutro ich nie ma.
To nie to samo co własne.
Zobaczymy, co n to fundusze. Siedzą tutaj dla dywidendy. Orange też robił podobne ruchy z TP, ale co roku płacili wszystkim. A tutaj zostanie dla wszystkich akcjonariuszy zadłużenie.
Kiedy będzie dywidenda? Chyba nie szybko.

Nie podoba mi się to przeliczenie. Moim zdaniem za bardzo upraszcza, chociażby z tego względu, ze 85% pokoi Orbisu to są jego pokoje. A tu miałby kupić 24% własnych pokoi.

Mamusia wydoi córeczkę z kasy? A po co dywidendę wypłacać, jak ma się tylko 52% udziałów i kiedy można zasugerować odkupienie hoteli?

Mnie to zainteresowało:
Prezes Hawe poinformował, że spółka wciąż prowadzi proces poszukiwania inwestora, a "zainteresowanie nim jest duże". Spółka nie komentuje go jednak szerzej, przed zakończeniem procesu.
Ciekawe ile w tym prawdy?

Jak czytam te zawiadomienia do prokuratury o dzialaniu na szkode i wyprowadzaniu aktytow w spolkach zaleznych, to sie zastanawiam za co przez tyle lat pieniadze audytor bral? Ile warte jest takie badanie sprawozdan skoro z dnia na dzien nagle sie okazuje, ze spolka jest bankrutem? A co sprawozdanie to bylo OK.

Jak czytam te zawiadomienia do prokuratury o dzilaniu na szkode i wyprowadzaniu aktytow, to sie zastanawiam za co przez tyle lat peniadze audytor bral? Ile warte jest takie badanie sprawozdan skoro z dnia na dzien nagle sie okazuje, ze spolka jest bankrutem?

Wehikuł niby inwestycyjny - czyli nie produkuje, nie wydobywa, nie buduje. Nie ma sezonowości sprzedaży ani nie przewidzianych kosztów. Pożycza pieniądze w Grzeska grupie spolek i dolicza odsetki.
A raport smiech na sali. 50 milionow aktywow i 600 tys. zl zysku netto. Za kwote rowna polowe aktywow jakby kupil obligacje i nic nie robil to więcej zysku by było.

Jakby słuchać analityków z ING, to człowiek boso by chodził.
Sami maja 30 mln szt. akcji. Wydają taką rekomendacje, ale z akcjami nic nie robią. Potem info o planowanej dywidendzie. Rekomendują co innego, sami robią co innego. Jak się nazywa takie doradzanie? Manipulacja.

Ty nie patrz na obrot, kiedy kurs zjechal na 3 złote. Patrz na wolumen, a ten był najwyższy od września 2009 roku.

Jak wchodzili na Giełdę, to czarowali polityka dywidendową Spółki.
A już za pierwszy rok obrotowy nie chcą płacić. Tak się nie robi.Shame on you
Oczywiście, że chodzi o brak dywidendy. Po co, to trzymać zepaka. Inne spółki z WIG Energ będą płacić.

Popatrz ile z zeszłorocznego zysku wypracowane było na wschodzie, a jak stosunkowo mało w Polsce.

Aktywa, które do tej pory dawaly jakiś przychod sa na Ukrainie.
Reszta to tylko koncesje, które kiedyś może dadza zarobić. Tymczasem spolka może mieć problemy ze swoja ekspozycja na Ukrainie.

Wchodzil na gielde po 71 PLN. Z IPO spolka zgarnela 200 mln PLN. Od 2004 r. zawsze pokazywali zyski netto - w spr. rocz. skons. nie było ani jednego roku ze strata.
Dywidendy nie wypłacali. Aktywa tez nie wzrosły - np. 2009 1,522 mln PLN, a w 2012 1,556 mln PLN.
W takim razie dlaczego w tej spolce wzrosło jedynie zadluzenie?

"Rozpoznanie rezerwy (na nieotrzymane uprawnienia CO2 )obniży wynik finansowy netto Grupy Tauron za 2013 r. o kwotę ok. 219 mln zł" - napisano w komunikacie.
Raport 18 marca.

Z ostatniego raportu stan gotówki 5,2 mlm, a kapitalizacja 9 mln PLN. Na czym polega fenomen GH?

Operacyjnie spolka najwięcej zarabia na nawozach azotowych. Chemia i tworzywa słabo. Dotychczas dużo eksportowali do Ameryki Pn. Niestety tam gaz taki tani, ze firmy chemiczne zaczely zwiekszac produkcje naowzow. Nie będą importować z Europy, gdzie gaz zamiast po 90 USD jest po 500 USD. Mogą to bec trudne lata dla Grupy.

Zyski rzeczywiście slabe. Dawno nie było tak wysokich wskaznikow c/zo tutaj. nie mowie już o PKN.
Jak sie nie ma swojej ropy i zyje tylko z dyferencjalu na kredyt, przy bardzo zmieniających sie walutach. To tak niestety będzie wygladalo.
Poptrzcie na MOL i jego wskaźniki.

Analitycy ING podwyższyli rekomendację Tauronu do "trzymaj" ze "sprzedaj". Jednocześnie obniżona została cena docelowa akcji spółki do 3,9 zł z 4,2 zł.
Ja tego nie rozumiem. Będzie dewidenda zaliczkowa, czy czeski blad w rekomendacji?

Enea na tle sektora chyba wygląda najatrakcyjniej. Tauron wprawdzie wygląda lepiej wskaźnikowo, ale z większym zadluzeniem, większymi potrzbami inwestycyjnymi oraz niższym ratingiem.
Co myślicie?

A czemu u góry kurs jest z 31 stycznia 2013? Czy kapitalizacja jest liczona od aktualnego, czy od tego ze stycznia?

A co mogl innego wiceprezes powiedzieć teraz?
Ty jak bys był na jego miejscu, to bys powiedział, ze może być lawina?

SP to slaby akcjonariusz. Balcerowicz od dawna postuluje o pelnej prywatyzacji.
SP dziala tutaj jak mafia - bierze swoje w podatkach, teraz w podatkach dodatkowo od kopalin i jeszcze chcialby wieksza czesc zysku w dewidendzie zabierac. A Zarzad niech sie martwi sam jak zrealizuje inwestycje i od jakiej instyttucji i jaka pozyczke wezmie.

To, ze rynek nie kupuje tego to widac. Nie mozna z tym dyskutowac. Pytanie, czy c/wk na poziomie 0,15 to nie przesada. Kapitalizacja przy tej cenie taka jak gotwoka od Warszawy. Do tego dojdzie MPWiK.

Wylaczajac zdarzenia jednorazowe (gotowka od Miasta Stołecznego), to na podstawowej dzialalnosci same straty od lat. Zyski tylko z przeszacowania gruntow - w sumie za ostatnie lata to Polnordowi jakos dziwnie caly czas rosna wyceny gruntow.

Pisali, ze energetyka bedzie wyplacac 2 razy wiecej niz wnioskowaly zarzady.... budzet RP wazniejszy.
Mysle, ze nie ominie to KGHMu.

le rom napisał(a):
[Jupiter jest dziś spółką dnia wg DM BZWBK.
]

czyżby DM BZWBK zamierzał coś wyrzucać?

"KCI Park Technologiczny Krowodrza SA w wezwania do zapisywania się na sprzedaż akcji Jupiter NFI S.A. (Fundusz) Spółka nabyła 1.266.408 akcji Funduszu stanowiących 1,2773% głosów w kapitale zakładowym i głosach na walnym zgromadzeniu Funduszu.
Trinity Management Spółka z o.o. sprzedała 37.400 akcji JPR po cenie 1,45 złotych za jedną akcję tj. łącznie za cenę 54.230 złotych"

Nie mogę sie doszukać jaka była redukcja w wezwaniu?

Zamiennym zaś jest odpowiedz na pytania akcjaonarusza-pytanie 15:
www.bankier.pl/static/att/emit...

Zamiast wywalić Firmę Zarządzającą , która inkasuje ponad 7 mln zł żywej gotówki za Zarządzanie fikcyjnymi zapisami księgowymi, które to zapisy rynek wycenia na 70 mln zł, robi się Aneks
zmienia formułę naliczania wynagrodzenia za zarządzanie,
uzależniając jego wysokość w przeważającej części od wartości aktywów znajdujących się w zarządzie
Funduszu. Przyjęcie tej formuły, wiążącej wartość wynagrodzenia z wartością zarządzanego majątku, w
ocenie Zarządu Funduszu, ma stanowić krok w kierunku lepszego dostosowania postanowień umownych do
warunków rynkowych i jest m.in. odpowiedzią na sygnały płynące od akcjonariuszy.
TO JEST KPINA Z AKCJONARIUSZA.

ANEKS POWINIEN ODNOSIĆ SIĘ DO WARTOŚCI RYNKOWEJ, a nie oceny Zarządu Funduszu.

"Dobry prawnik" i "Dobry ksiegowy" i pytania akcjonariszy nie są straszne - oto mój komentarz do sytuacji już nie wartej tego komentarza!

To jest kpina chociażby dlatego, ze można mieć aktywa, które nie zarabiają na siebie, a bierze od tego % od wartości jak podatek katastralny. Załóżmy, ze maja działkę, na której nic nie robią i może nic nigdy nie zrobią, może kiedyś sprzedadzą. To teraz mieli by brać % od wartości tej działki, jeszcze po swojej wycenie?

Kod:
[mod]: szanuj innych czytających i cytuj tylko ta część wypowiedzi do której sie odnosisz

sasky napisał(a):
Polnord w programie "Podaż na swoim" - analiza techniczna w porannym Wykresie dnia.

kliknij, aby powiększyć

Szczegółowe omówienie sytuacji w serwisie Wiadomości SW:
wiadomosci.stockwatch.pl/polno...

Przy jakim kursie wykres bedzie w dolnym pułapie kanału?

A w telewizji na okrągło powtarzają, że w Polsce brakuje 2,5 mln mieszkań.

Sprzedali nieruchmosc (uzytkowanie wieczyste) za 2 banki. A w ostatnim raporcie podali aktywa trwale (dlugoterminowe): 13,7 mln PLN - w tym finansowe 13,6 mln. Nie jestem ksiegowym, ale wydaje mi sie ze uzytkowania wieczystego gruntu nie wlicza sie do finansowych aktywów. Gdzie w sprawozdaniu byla ta nieruchmosc?

Redaktorze, a czemu po ostatnim raporcie we wskaznikach jest c/wk na poziomie 1,10?
Ja widze cene 3,24 zl i i WK na akcje 7,55 zl.

Udzial w Wig20 to 0,31% takze to nie spolka, ktora sie ciagnie indeks w jedna badz w druga strone.

Moze i nikt nie bedzie chcial, ale przy tych poziomach kapitalizacja jest na poziomie Rafako. To troche malo jak sie popatrzy na cala grupe PBG:
www.pbg-sa.pl/grupa-kapitalowa...

Wiem, ze to jednorazowka. Chcialem pokazac jakiej skala to gotowka dla spolki na przykladzie wskaznikow.

LUno napisał(a):
Zbliża się koniec czerwca, a nadal nie ma informacji o sprzedaży wierzytelności... Zegar tyka, inwestorzy czekają, cena akcji spada.

Kasa jest i to nie od podmiotu wskazanego przez Ryska, ale od banku.

gpwinfostrefa.pl/palio/html.ru...

Jednak myslalem, ze bedzie lepsza reakcja rynku. Przy 22,3 mln akcji to jest 4,55 zł na sztukę. To nie licząc innych zysków lub strat - tylko te 100 baniek - daje C/Z na poziomie 5,7. A c/z na poziomie 11 - tak jak bylo wczoraj przed infem bedzie dopiero przy cenie 50 zł i to tylko liczac te 101,5 mln zl.

Skup, to chyba za duzo powiedziane.

Sredni wolumen za ostatnie 6 m-cy to 786 kilo, przy srenim kursie 1,50 . Co daje sredni obrot na 1,1 mln PLN.

To 2 banki na skup zgodnie z umowa, to nawet na dwa dni by nie starczyly. A tu spada i spada. 2 mln zl kursu nie obronisz.

Informacje
Stopień: Rozgadany
Ostatnia wizyta: 4 stycznia 2021 09:25:31
Liczba wpisów: 138
[0,04% wszystkich postów / 0,03 postów dziennie]
Punkty respektu: 1

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,617 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +165,97% +33 194,87 zł 53 194,87 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło