Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Pawel_1979

Pawel_1979

Ostatnie 10 wpisów
Myślę, że to raczej brak popytu.
Ważny wyrok ma być niedługo więc kupujący się wstrzymują z decyzją i kurs się osuwa.
Nie sądze żeby rynek coś wiedział, bo przez ostatnie półtora roku kurs firmy zachowuje się zupełnie irracjonalnie w stosunku do informacji finansowych

Swoją drogą ciekawe jaka będzie reakcja na wyrok arbitrażowy.
Zaużmy że wyrok jest pól na pół czyli umowa inwestycyjna ważna, ale część roszczeń niesłuszna i kwota odszkodowania na poziomie powiedzmy 20 mln.

Z jednej strony super - 20 mln Cashu
Z drugiej strata księgowa na poziomie - 25 mln

Jak myślicie kurs idzie w góe czy w dół

Na początek gratulacje dla sasky'ego za wybór momentów wklejania wykresów do wątku. Naprawdę respect:)

Co do raportu powyżej.

Szczerze mówiąc nie jestem w stanie rozgryźć Komputronika. Wydaje się tani (jeszcze niedawno powiedziałbym bardzo), ale wyciąganie wniosków na podstawie jego raportów to karkołomna sprawa...

Na poziomie zysku netto, wyłączając 1,5 mln zysku jednorazowego mamy 3,3 mln PLN czyli 2,5 mln w III kwartale. Jeżeli spółki zależne dorzucą co nieco (0,5 mln- 1 mln), kwartalny wynik będzie robił wrażenie i będzie zdecydowanie ponad oczekiwania rynku

Zastanawia mnie natomiast o co chodzi z poziomem wyniku na sprzedaży. Z raportów miesięcznych wynikało 28,6 mln a jest 29,2 mln. Wszystko fajnie ale np. z raportów miesięcznych dot. II kwartału mieliśmy 22 mln a ostatecznie wynik był na poziomie 27,2 mln.
Coś tu nie gra, albo Komputronik objął raportami miesięcznymi część swojego biznesu której nie obejmował kwartał wcześniej.

Jeżeli te dane się potwierdzą to moim zdaniem:
Informacja dot. zysku jest pozytywna
Informacja dot zysku na sprzedaży i tym samym o poziomie marż jest negatywna (raport wskazuje że marże były na historycznie najniższym poziomie)
Wnioskując zaskakująco pozytywnie musi wyglądać strona kosztowa RZiS

Coż - pozostaje w niepewności czekać na dane dot. październikowej sprzedaży...

kolega napisał(a):
wyniki całkiem dobre
ale prognoza za to słaba (liczyłem na wyższą)

np. Trigon prognozuje 13-15 mln zysku w 2013 roku

www.trigon.pl/files/daily_08_2...

jakby można było się odnieść w analizie do prognoz byłbym wdzięczny

Prognoza 13-15 mln Trigonu dotyczy zysku operacyjnego.
Netto będzie pewnie ok 10, choć to już moje zdanie:)

Zanim wypowiedzą się eksperci stockwatcha może wtrącę moje 3 grosze, bo spółkę obserwuje od końca zeszłego roku:).

Generalnie raport sporo powyżej moich oczekiwań (oczekiwałem symbolicznego zysku względnie niewielkiej straty od -0,5 mln do +0,3 mln ). Wygląda że zmiana polityki marżowej wychodzi spółeczce na dobre, wzrost sprzedaży z nawiązką kompensuje niższe marże jednostkowe. Zresztą tych niższych marż na poziomie zysku ze sprzedaży w sumie nie widać.

O ile dwa poprzednie raporty nie były najgorsze (IV kwartał 2012 w sferze kosztów, I kwartał 2013 jeżeli chodzi o wynik operacyjny), to jednak rynek weryfikował je negatywnie. W tym przypadku jak widać po pierwszej reakcji jest inaczej. Szczerze mówić sądziłem nawet, że reakcja będzie bardziej entuzjastyczna, tyle że zbiegło się to jednak z korektą na rynku.

Dzięki temu raportowi obraz dochodowościowy społki uległ diametralnej zmianie - o ile wynik za 2012 na poziomie 2,5 mln dawał wskaźnik cena zysk na poziomie 24 (drogo), o tyle po raporcie biorąc krocząco cztery kwartały zysk wzrósł do ponad 8 mln (C/Z= 7,5, dużo niżej niż średnia sektorowa).

Zysk jest poparty odpowiednim CFO, znacząco wzrosła gotówka tak więc ryzyko płynnościowe spadło znacząco

Podstawowe pytanie czy Komputronik będzie potrafił utrzymać dobrą passę. Bazę wynikową (raport za III Q 2012) ma niską, więc szansa na znaczącą poprawę rok do roku w następnym kwartale jest spora. Zwłaszcza że raport sprzedażowy za lipiec był dobry.

PS. Jedno co mnie jako konrtolingowca boli: raporty miesięczne informowały o 22 mln jednostkowego zysku na sprzedaży, a wyszło 27 mln. Niby miło ale jak wiarygodne są w takiej sytuacji raporty miesięczne?

Pozdr

Ciekawy jestem jak się rozwinie sytuacja na Komputroniku. Ostatnim razem mieliście rację - opór długoterminowego trendu spadkowego zadziałał i nastąpił ostry zjazd. Oczywiście miało to związek z korektą w dół prognozy zysków.

Obecnie mamy następną rundę starcia. Jak dla mnie wszystko wskazuje że trand się odwróci:
1) Spółka przeszła nieżle przez okres zmiany polityki marżowej. Niższe marże zostały skompensowane wyższym wolumenem i w sumie zysk operacyjny wzrósł
2) IV kwartał 2013 był niezły jeżeli chodzi o stronę kosztową (zostało to zupełnie przesłonięte przez jednoczesne obniżenie prognozy)
3) Megastore został raczej dobrze przyjęty przez rynek
4) Raporty miesięczne dot. zysku operacyjnego są pozytywne
5) Spory sądowe z Karen idą w korzystnym dla spółki kierunku

Jak dla mnie wariant bazowy to
1) Najbliższy raport kwartalny (zarazem dla Komput. jest to raport roczny), będzie pozytywny. Oczekuję 1,5 - 2 mln zysku w kwartale (2,5 - 3 mln zysku rocznego) przy istotnie wyższych przychodach
2) W lipcu raport miesięczny pokaże wzrost zysku operacyjnego rok do roku
3) W sierpniu w raporcie kwartalnym spółka pokaże dodatni wynik netto (w porównaniu z stratą 3,5 mln rok temu).

Jeżeli nie wyskoczy jakiś niekorzystny wyrok sądowy powinno być dobrze

Chyba że magia analizy technicznej zadziała i kurs po odbiciu się od oporu spadnie w odchłań. Ale że technikiem nie jestem to nie sądzę:)

Coś jest w tej analizie. Zbliża się moment publikacji raportu za IV kwartał. Moim zdaniem to może sygnał odwrotu.

Choć z mojej perspektywy najistotniejsze w nadchodzącym sprawozdaniu będzie nie tyle wykonanie prognozy (lub nie) lecz to czy koszty w spółce pozostaną pod kontrolą. Jeżeli tak, myślę że rosnący wolumen sprzedaży przełoży się w końcu w 2013 na zyski.

A wtedy żaden tam długoterminowy trend spadkowy nie będzie miał większego znaczenia...

Patrząc na ich dochody z przeszacowań za ostatnie 3 lata nie wątpie:)

Tyle że rzeczywistości nie da się oszukać. Może wynik na działalności operacyjnej w ten sposób będzie lepszy ale pognębią ich koszty finansowe...

Jak dla mnie to nie jest dobra strategia. Lepej żeby znależli partnera do projektu na swoich gruntach. Wtedy zapaliła by mi się lampka KUPUJ:)

Zastanawia mnie strategia Polnordu zorientowana na szukanie partnerów wnoszących do wspólnych projektów ziemię, choć Polnord jak wiadomo ma potężny bank ziemi... Czują sie tak komfortowo pod wzgledem płynnościowym czy raczej uważają że projekty na ich gruntach nie beda się sprzedawać?

Odpowiedz masz po w moim poście trochę wyżej.

Zysk jest ale czysto papierowy - pochodzi z przeszacowań wartości nieruchomości inwestycyjnych (co samo w sobie przy spadających cenach jest kuriozalne). Gdyby wyjąć papierowe przeszacowania, odpisy i zbycie jednostki zależnej byłoby ok 30 mln straty w III kwartale (działalność podstawowa + finansowa)

Odnośnie dzisiejszego raportu Polnordu taki fragment

"Dodatkowo, w związku ze zmianą strategii, polegającą na skoncentrowaniu się na budownictwie
mieszkaniowym, w szczególności na segmencie popularnym, Grupa dokonała przeglądu i
uporządkowania posiadanego „banku ziemi”, dostosowując sposób prezentacji gruntów do
aktualnych planów Spółki. PowyŜsze skutkuje ujęciem gruntów, które nie zostaną wykorzystane w
najbliŜszych cyklach produkcyjnych, jako nieruchomości inwestycyjne. Wpływ tej reklasyfikacji na
wynik netto wyniósł 63.166 tys. zł.
"

Ceny aktywów spadają, gruntów w szczególności, to czemu nie przeszacować w górę:)

PS. Ale jedno muszę Polnordowi oddać że sprawozdanie mają czytelne i przekazujące sporo informacji.

Informacje
Stopień: Obeznany
Ostatnia wizyta: 29 sierpnia 2014 14:09:44
Liczba wpisów: 86
[0,03% wszystkich postów / 0,03 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,363 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d