Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Gorbashow

Gorbashow

Ostatnie 10 wpisów
Wymieniles wlasnie podobne do W3 gry AAA. Po Wiesku 2, Wiesiek 3 to tylul AAA i tak go wlasnie trzeba traktowac. 25-50% kosztow podobnych tytulow, to rzeczywiscie mozna sie pokusic o okreslenie niske.

Fantomas napisał(a):
@Gorbi:
Niezła prowokacja z tym odświeżaniem :-)
Gwoli przypomnienia: z miażdżącą logiką wywodziłeś, że ABC nie potrzebuje kasy, nie sprzedadzą przed ogłoszeniem wyników, a już na pewno nie przed majem 2011r.
Z tych prognoz wyszło co wyszło, czyli nic.
A nie chciałem odgrzebywać tematu, bo - jak to po raz kolejny widać - jesteś dość specyficznym dyskutantem. Bicie piany mnie nie interesuje.
EOT

Fantomas widze, ze Tobie sie nie chcialo jednak odswiezac...
Moje posty, przy kursie 2,55 w 2010 wyraznie stwierdzaly:

Cytat:
A ze nie posadzam zarzadu spolki, ktorej mam akcje (posrednio co prawda, bo przez wlasciciela) o idiotyzm, dlatego nie widze mozliwosci, zeby sie ABC wysypala w rynek przed jakimikowlwiek wynikami sprzedazy Wiedzmina (tudziez przed rozpoczeciem dyskontowania sukcesu, bo jak sukcesu nie bedzie, to moze odsprzedac po 2,40 jednemu z akcjonariuszy Optyka zamiast sypac w rynek po taniosci).

Cytat:
To tylko moja opinia, nic nieznaczacego akcjonariusza, ale jezeli juz, to sypanie bedzie na wyzszych poziomach, pod dobre infa, ale wtedy to i Zbyszek Cie poczestuje akcja i fundusz, ktory bral po 1,80 tez Cie poczestuje.Tak to juz jest na gieldzie, ze jedni sprzedaja, a inni kupuja...i ta jakze gleboka mysla zegnam

I w czym sie pomylilem?
Kurs zrobil ponad 100% o ile sie nie myle i dopiero wtedy ABC zrobila dokladnie to, co napisalem. Sukces W2 zostal w kursie zdyskontowany i sie wysypali, ktos odebral i zrobil kolejne 100%.
Gotowki nie potrzebowali, co zreszta pokazuje wyplata dywidendy z zysku za 2011.

Ty za to snules scenariusze z kosmosu jakoby ABC miala juz zaraz sypac, jak tylko cos sie ponad 2,40 na popycie pokaze, bo bedzie jej braklo kasy na przejecia. To bylo niezle SF z naciskiem na Fiction.
A moje wyliczenia zysku z warantow dla kursu 3-4-5zl zbyles komentarzem: "czemu nie dla 10 od razu, jak szalec, to szalec"...I jak sie poczules jak kurs przebil 9zl?

Juz wtedy zauwazylem, ze na tej spolce piszesz wylacznie zle, o spolce, o planach, o szansach , o wszystkim... i to jest specyficzne i warte podkreslenia. Nowym na watku ta obserwacja moze sie przydac, a starzy pewnie juz dobrze wiedza.

O i teraz to rzeczywiscie moze byc EOT.

Fantomas napisał(a):

P.S. Pisałeś "nieco" inaczej (machnąłeś się ostro, w dodatku nieuprzejmie), ale nie chcę już odgrzebywać starego tematu.

Wlasnie sobie te posty odswiezylem i rozumiem dlaczego nie chcesz odgrzebywac starego tematu. Koniec koncow stalo sie to, co wtedy twierdzilem, ze sie stac moze, a co Ty nazwales uprawianiem beletrystyki. W sumie to nawet zabawne...dzieki za przypomnienie

Tak jak mowisz, blizz ma polski rynek w d... generalnie i zadne CDP tego nie zmieni, wiec bez sensu bijesz piane o brak pudelek na polkach.

Diablo w PL kosztowalo 199zl, to znacznie powyzej sredniej ceny za gre, nawet jak na tytul AAA i jakos nie bylo problemu z rozprowadzeniem wszystkich dostepnych kopii.
Niecierpliwi ktorzy sie nie zalapali kupili u blizzarda bezposrednio, czesc kupowala na alledrogo jakies ostatnie kopie po 200zl +.
A skoro tak, to sztuczne ograniczanie ma sens juz praktycznie wszedzie. Powolne przyzwyczajanie, ze moze na polkach nie byc, ale u blizza w sklepie internetowym zawsze jest. Ciut drozej, ale pewnie.

PS. Pisalem ze do premiery niesprzedadza, chyba ze cena bedzie odpowiednio wyzsza. Pewnie Ci ktorych przestraszyles armagedonem ABC, po wzrostach, ktore potem byly, tez mieli pare "cieplych" slow do powiedzenia.Think

Po pierwsze, Blizzard bardzo by chcial, zeby kupowali tylko u niego, ale wciaz nie moze sobie na to pozwolic. Tak jak i reszta duzych producentow/wydawcow.
To sie powoli zmienia i podejrzewam ze to kwestia 5-10 lat kiedy dystrybutorzy normalni wypadna z obiegu na rzecz kupowania bezposrednio u producenta/wydawcy.

Po drugie Polska nie jest duzym rynkiem. Mnostwo ludzi preorederowalo gre placac za nia duzo wczesniej. D3 to nie jest pierwszy lepszy tytul.
Chcesz powiedziec, ze empiki i inne same sie pozbawily mozliwosci zarobku nie slac tej kasy do CDP na zabezpieczenie tych preorederowanych kopii? A jezeli slaly, to chesz powiedziec, ze CDP nie mialo kasy (mimo ze gotowke ma) na zabezpieczenie dodatkowo tych 20-50% pudelek na rynku po premierze?
Ja mysle, ze nie o kase sie rozbijalo, bo kasy w spolce duzo i winnego trzeba szukac gdzie indziej.

PS. Tak to ja pisalem ze glupi nie sa i za darmo akcji nie oddadza. I tak sie stalo, kurs urosl, wyszli po dobrej cenie jak na taki pakiet. A potem kurs jeszcze poszedl calkiem sporo, wiec chyba wszyscy byli zadowoleni.

Nie ograniczal specjalnie nic dla Polski, ograniczyl ilosc pudelek ogolem i po prostu zabraklo dla naszych dystrybutorow pudelek, bo sa wazniejsze rynki niz Polska, w ktorych musialo byc na polkach...teraz panial?
Bedzie nowa dostawa z tloczni, to znowu sie pojawia, a do tego czasu czesc osob bez problemu moze kupic na stronie Blizzarda.

Moj znajomy jest partnerem CPD, z zamowionych 30 sztuk, dostal 7.
Naprawde sadzisz, ze mozna tak sie pomylic przy szacowaniu rynku, kiedy przez tyle lat sie siedzi w grach blizza jako dystrybutor?
Jezeli tak, to nie mam pytan wiecej. Hejtuj dalej spolke, bo chyba tylko do tego sie to wszystko sprowadza z Twojej strony.

O wspanialosci CDP jako spolki gieldowej sie nie wypowiadam, bo materie znam slabo, w jej akcje czasem zdarzyo mi sie wskoczyc spekulacyjnie i tyle. Od strony klienta (gracza) bardzo ich cenie, bo podejscie do community maja na 5tke z plusem.

A Polska to tak doceniany przez blizzarda rynek ze hoho. Tak sie przejmuja tym, zeby tu nam pudelek nie zabraklo...normalnie dbanie o USA czy UK sie chowa przy nas...
Czego to ludzie nie wymysla.

Scarry napisał(a):
@tgolik
Nałożyły się dwa zjawiska - słaba sprzedaż gry na X360 (dokładnie się sprawdziło co od paru miesięcy pisałem) i złe oszacowanie potencjału Diablo przez CDRED. Rynek nie wybacza, jak widać po kursie.

To blizzard decydowal o tym ile kopi rzucone bedzie w pierwszej turze, a nie cdprojekt
Ilosc pudelek specjalnie byla zanizona, zeby zachecic do kupowania bezposrednio w bnetowym sklepie blizza.

W 2010 bylo rozwodnienie na rzecz kontrolowanego platinum, a w tym po prostu sobie dali 20% firmy w ramach bonusu za dobra prace...e tam, jakie walki blackeye blah5

plodza plodza...fajnie sie czyta a i ciekawe obserwacje czasem.
Zaczalem z wami pogrywac sobie na koniach i ciekawa sprawa, jak sie zlapie kilkudniowe trendy blackeye

przebite 6000...i co teraz? 2450 na WIG20?Think

Informacje
Stopień: Elokwentny
Ostatnia wizyta: 17 lipca 2019 09:25:52
Liczba wpisów: 258
[0,08% wszystkich postów / 0,07 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,492 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d