pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

BearHand

BearHand

Ostatnie 10 wpisów
Coś tam do pozostałości Idea Banku jeszcze będzie wpadać, ale kto pierwszy ten lepszy.

Cytat:
Przymusowa restrukturyzacja Idea Banku nie stoi na przeszkodzie dotychczas podejmowanym działaniom mającym na celu dochodzenie roszczeń od GetBacku, jak i od Idea Banku, który oferował obligacje tej spółki - poinformował Bankowy Fundusz Gwarancyjny w komunikacie.

"Od strony formalno-prawnej działania Funduszu związane z wszczęciem przymusowej restrukturyzacji wobec Idea Banku nie stoją na przeszkodzie dotychczas podejmowanym działaniom mającym na celu dochodzenie roszczeń od spółki GetBack S.A. będącej emitentem obligacji, jak i od Idea Banku, który oferował je do sprzedaży. Idea Bank zachowuje osobowość prawną i pozostaje uczestnikiem obrotu prawnego" - podał BFG w komunikacie dla obligatariuszy GetBacku, którzy nabyli obligacje za pośrednictwem Idea Banku.

https://stooq.pl/n/?f=1397764

Trigon ocenia, że na Idea Banku się nie skończy:

Cytat:
"Przy okazji tego procesu nasuwają się pytania o Getin Noble Bank. Uważamy, że bank czeka podobny los w perspektywie dwóch lat, do czego niezbędne są ostateczne rozstrzygnięcia w temacie kredytów CHF i skumulowanie odpisów na ten cel. Dopiero wtedy, niezależny audytor będzie miał podstawy do oszacowania negatywnej wartości kapitałów własnych w banku. Prawdopodobnie aktywa przejmie również Pekao lub PKO z zabezpieczeniem wszystkich ryzyk ze strony BFG" - ocenił Marcinowski.

www.bankier.pl/wiadomosc/Przej...

Zakładając, że scenariusz Trigona się zmaterializuje zainteresowane osoby i podmioty mają 2 lata na wyciągnięcie kapitału z obligacji i akcji.
Rok 2020 jest zamknięty więc przed nami raporty instytucji finansowych podsumowujące zaangażowanie w poszczególne walory wg. stanu na koniec roku.

addison napisał(a):

Pytań odnośnie jakości badania i tak pewnie będzie sporo.

Jakość badania zapewne była nie gorsza od badań przeprowadzonych przez inną "znamienitą" firmę - Deloitte przy okazji debiutu GBK.
Wszak oba podmioty z pod znaku tego samego krawca.

Raczej marne szanse aby cokolwiek uzyskali z pozostałości po Idei, która dalej będzie funkcjonować. Być może też dlatego członkowie RN z namaszczenia Abrisu złożyli rezygnacje z pełnionych funkcji w GBK.

Zapewne temat GNB podkręci atmosferę w sektorze, dzisiaj pojawił się taki komentarz w odniesieniu do Idei:

Cytat:
"Dzięki temu, że nie będziemy wypłacać gwarantowanych depozytów, sektor uniknie wyższych składek na BFG na 2021 rok" - powiedział na konferencji prezes BFG Piotr Tomaszewski

https://stooq.pl/n/?f=1396904

Vox napisał(a):
Czy PEKAO SA przejmuje roszczenia frankowiczów/getbackowców i innych? Czy czysty bank?

Są wyłączenia:

Cytat:
Pekao poinformował, że wartość przejmowanych zobowiązań, zgodnie z oszacowaniem na dzień 31 sierpnia 2020 r., wynosi 14,6 mld zł.

Pekao nie przejmie wszystkich aktywów Idea Banku. Wśród wyłączeń znajdują się m.in. roszczenia związane z dystrybucją obligacji GetBack, certyfikatów inwestycyjnych emitowanych przez Lartiq (dawniej Trigon), czy ubezpieczeń na życie z UFK.

https://stooq.pl/n/?f=1396904

Jest szerszy komentarz LC, który bije w jedyny słuszny mu ton obrony i nie komentuje danych z badania PwC:

Cytat:
"Bank złożył plan naprawy, który nie został zatwierdzony przez KNF, ale którego elementy były realizowane. M.in. w ciągu ostatnich tygodni moje spółki zainwestowały dodatkowo w bank 156 milionów złotych i zobowiązały się do dalszego dokapitalizowania w kwocie ok. 200 milionów. Przypomnę, że przyczyną kłopotów Idea Bank S.A. było m.in. działanie KNF w okresie, w którym szefował tej instytucji Marek Ch." - zaznacza Czarnecki.

businessinsider.com.pl/firmy/o...

Teoretycznie, chyba mają szansę jeszcze spisać umowy cywilno-prawne sprzedaży a zarejestrować to w PN w BM.

Bardziej bym patrzył na zakończenie tygodnia na bankach bo wbrew pozorom to zdjęcie z rynku pewnego ryzyka, które nad nim wisiało i właśnie się zmaterializowało, rynek będzie reagował w poniedziałek ale przetrawi to i w piątek będzie można ocenić. Idea dla takiego PEO to jednak mały podmiot. Mocnych spadków spodziewałbym się na GNB.

Cytat:
"Pokrycie straty zostanie dokonane w ten sposób, że część aktywów zostanie w podmiocie rezydualnym. Pekao SA nie przejmie wszystkich aktywów i na pokrycie luki, która powstanie BFG przeznaczy dotację w wysokości do 218 mln zł" - powiedział Tomaszewski podczas briefingu.

https://stooq.pl/n/?f=1396931

Cytat:
"Struktura transakcji pozwala z jednej strony zabezpieczyć pozycję kapitałową i płynnościową Banku Pekao S.A., nie wpływając na potencjał dywidendowy banku, a z drugiej, dzięki wykorzystaniu efektów skali pozwala wygenerować wartość dla akcjonariuszy w formie synergii" - powiedział Skiba cytowany w komunikacie.

https://stooq.pl/n/?f=1396926

micmak napisał(a):
Rozmawiałem z gościem z branży. Opinie są/były takie, że z LC dobrze w biznesie wychodzi tylko Leszek... w takim biznesie długoterminowa współpraca to podstawa. Nie mogło być inaczej.

I jeszcze jest wstrząśnięty nie zmieszany:

Cytat:
"Jestem głęboko poruszony i wstrząśnięty, proszę dać mi czas na skomentowanie tej sytuacji" - powiedział Czarnecki.

"Nie rozumiem tego. Bank zaczął wychodzić na prostą, ostatnio doinwestowaliśmy go kwotą 160 mln zł. W lutym była szansa na to, by wyjść na zero" - dodał bankier, cytowany przez portal "Wyborczej".

https://stooq.pl/n/?f=1396923

Ciekaw jestem jak ten deal wygląda po stronie Insignisa - 100% stopy zwrotu, zakładając że nie robili mniejszych transakcji po drodze Think

Zgodnie z zapowiedzią z wątku bessy.

Na wykresie rocznym W20 mamy bardzo ciekawą sytuację, która może zaowocować ruchem jakiego nie było na bananowej od lat.

Doszło do zbicia poprzedniego minimum i jego negacji, która zaowocowała pokaźnym pinbarem na historycznie najwyższych obrotach. Ostatnie 10 lat mogło służyć do wymiany akcjonariatu, demontaż OFE ułatwiał sprawę. Na horyzoncie PPK, które powinno regularnie dostarczać kapitał na GPW.

Patrząc na technikę zapalenie 2200,58 generuje wstępny długoterminowy sygnał kupna dla W20 z pierwszym targetem na 2942 a po jego przebiciu powinien nastąpić atak co najmniej na ATH na 3940 lub nawet wyżej odkładając szerokość konsolidacji w okolicach 4650.

kliknij, aby powiększyć

Patrząc z bliższej perspektywy 1M, indeks próbuje wdzierać się do strefy oporu. Histogram MACD przyjmuje wartości dodatnie a wskaźnik zapala sygnał kupna.
RSI notuje 2 kolejne wyższe dołki i jest na poziomach powyżej października 2019 (odpowiednio 50,91 vs 46,96)

kliknij, aby powiększyć

Warto też wspomnieć o słabnącym USD, który powinien wspierać rynki EM.

Fajerwerki na sylwestra. occasion7

BFG udzieli gwarancji PeKaO pokrycia strat:
Cytat:
BFG udzieli z dniem przejęcia bankowi przejmującemu gwarancji pokrycia strat wynikających z ryzyka związanego z przejmowanymi prawami majątkowymi lub przejmowanymi zobowiązaniami, wskazano również.

https://stooq.pl/n/?f=1396908

Po ostatniej wtopie ING wbrew pozorom może być ciekawym rozwiązaniem, drugi raz na podobną porażkę raczej ich nie stać.

Ze sprawdzonych wielu chwali Bossę osobiście nie testowałem. Nie słyszałem też, żeby ktoś narzekał na CDM Pekao.

Ja mam jeszcze DM BPS, ale nie każdemu przypasuje z uwagi na "dziadkowy" system.

Czytałem o tym, ale nie tak dokładnie. Dzięki za linki. Z pewnością z krajów południowej granicy Rosji, można z dużą dozą prawdopodobieństwa wykluczyć Mongolię i Kazachstan.

W Państwie środka tymczasem zalecają zmniejszenie zużycia energii elektrycznej. Powodem oczywistym wydają się zmniejszone dostawy węgla z Australii, ale nie musi to być jedyny powód.

Cytat:
Four Chinese regions limit power usage amid shortages: industry sources

www.spglobal.com/platts/en/mar...

Masowy dodruk będzie leczony sprawdzonym lekarstwem - inflacją.

Z tego co czytałem to najlepiej jak "druga" strona ma rachunek w tym samym DM co Ty. O wzór umowy możesz poprosić DM, może Ci udostępnią jakiś draft. Realizując transakcję w DM masz pewność, że US otrzyma PIT z właściwymi wyliczeniami.

Szczyt robiony na dywergencji wskaźnikowej podpowiadał, że wskazana jest wysoka ostrożność. Dziś kurs jest o połowę niżej od szczytu a do gry włączają się grający wybicia:

kliknij, aby powiększyć

Ciekawe miejsce na pułapkę.

Update HCC:
Tak się nie wychodzi z formacji. Wczoraj na HCC do głosu doszły niedźwiedzie, podejrzewam, że głównie za sprawą realizacji zysków na VANECK VECTORS ETF TRUST, ticker kol.us o którym za chwilę.

Na wykresie dziennym kurs po czwartkowym wyjściu nad linię szyi w piątek pod nią wrócił. Nie doszło jednak do cofnięcie po SL świecy wybiciowej. Pod koniec sesji pojawił się też popyt i finalnie na piątkowej spadkowej świecy zarysował się dolny cień. Obroty w piątek były też niższe od tych z czwartku. To zagranie schłodziło przy okazji RSI i daje pole manewru do zebrania sił i ponownego uderzenia.

kliknij, aby powiększyć

Na tygodniach zamiast ładnego wybicia mamy tylko naruszenie górnym cieniem linii szyi. Tu MACD i RSI wyglądają optymalnie dla byków.

kliknij, aby powiększyć

Po zamknięciach widać jak niewiele brakuje bykom do wygenerowania kolejnego momentum gdyż najprawdopodobniej trwałe pokonanie linii szyi zbiegnie się z wybiciem poprzedniego szczytu co z kolei zachęci grających wybicia do podłączenia się do ruchu.

kliknij, aby powiększyć

Wspomniany wcześniej ETF dociera do istotnej strefy oporowej gdzie naturalnie aktywują się sprzedający a piątkowe odcięcie dywidendy dodatkowo wsparło wygenerowanie w tym miejscu spadającej gwiazdy. Punkt dla niedźwiedzi:

kliknij, aby powiększyć

Jest mało prawdopodobne aby taki opór rozjechać z marszu, zwłaszcza że na wykresie dziennym RSI zawraca z poziomów wykupienia.

kliknij, aby powiększyć

Przy tym wszystkim JSW dość spokojnie wędruje w kierunku wrześniowych maksimów. Obroty we wrześniu były dość spore więc na hakach pewnie jeszcze trochę osób wisi i będzie chciała wyjść przynajmniej na 0 co jeszcze generuje podaż na obecnych poziomach. Kluczowe dla kursu będzie trwałe wyjście ponad 29,95 gdzie do gry wejdą rozgrywający wybicia. Co ciekawe po zamknięciach w interwale tygodniowym ten poziom to 28,02.

kliknij, aby powiększyć

kliknij, aby powiększyć

Mamy na rynku ciekawe setupy i to nie tylko na walorach powiązanych z węglem. Wydaje się że nowe momentum na różnych instrumentach czai się za rogiem, ale byki mogą potrzebować chwili oddechu na zebranie sił.

Otrzymałem komunikat ws. reklamacji (w maklerze), że odpowiedzą na nią do 06/01/2021 czyli standardowo do 30 dni od momentu złożenia (żaden przyśpieszony proces) oraz, że komunikat w tej sprawie mam dostępny w bankowości elektronicznej. I tu ciekawostka, w bankowości elektronicznej widzę komunikat, że sprawie został nadany numer i podane jest, że odpowiedź uzyskam najpóźniej do 10/01/2021, czyli po terminie 30 dni. salute

Dla jednych koniec tygodnia dla innych 2 dni wytężonej pracy. Na wykresie warto zwrócić uwagę na słupki wolumenów, ten co brał w grudniu 2017 w okolicy 100 PLN odciął kupony:

kliknij, aby powiększyć

tratata napisał(a):

Wybaczcie ale nie umiem zaśpiewać tego nawet na poziomie Zaorskiego...Wczoraj lulu od 20 bo zbierałem opierdol za wszystko inne a nie wiedziałem jak narzeczonej powiedzieć że popłynąłem i muszę mieszkanie sprzedać żeby podatek za bieżący rok zapłacić... Straciłem może 2% majątku ale wszystko inne to nieruchomości i maszyny, które czekają na koniec COVIDu i nic nie mogę sprzedać, tylko własne mieszkanie...

Jak masz swoje maszyny to możesz gotówkę odzyskać przez leasing zwrotny [jeśli się łapią na finansowanie, podobnie z pojazdami jeśli masz jakieś], na nieruchomości ciężko takie finansowanie zrobić.

Niby niemrawa sesja za oceanem a jednak nie do końca. Wojownik wychodzi dzisiaj z oRGRa z targetem na maksima. Byki muszą jutro utrzymać wybicie i dołożyć trochę obrotu aby zwiększyć wiarygodność w interwale tygodniowym:

kliknij, aby powiększyć

kliknij, aby powiększyć

Jastrząb na razie ostrożnie zbliża się do testowania wrześniowych maksimów.

Bilans "komuś" musi wyjść na 0. Pewnie policzone jest ile tych transakcji w jakich cenach muszą zrobić, żeby podatku nie zapłacić. W ostatnim tygodniu grudnia są 3 dni sesji więc jeśli to idzie dla optymalizacji podatkowej to po 28-ym grudnia transakcje powinny zaniknąć.

Nie zdziwiłbym się jakby to szło między FIZami, jedne mają zyski inne straty i podatku nikt nie płaci.

qobaPL napisał(a):
Czy może mi ktoś proszę wytłumaczyć jaki jest sens zawierania takich transakcji pakietowych? Są zawierane na zmianę raz po wyższej, raz po niższej cenie. Jeżeli chodzi o optymalizację podatkową to w jaki sposób miałaby się ona odbywać?
https://stooq.pl/t/bt/?s=xtb

Co najmniej zastanawiająca sprawaThink

kliknij, aby powiększyć

Częstotliwość i odchylenie od kursu robią wrażenie. Przypuszczam, że podmiot który ma tych akcji dużo, aby nie tłumaczyć się z zaniżania podatku rozbija posiadane akcje na wiele transakcji. Spread to ponad 12 zł czyli jedna transakcja generuje 12x11322= 135 864 zł straty na papierze, od listopada będzie to już ponad 1mln papierowej straty.

Jako uzupełnienie mojego ostatniego wpisu z 8 grudnia, dorzucam grafikę, która obrazuje co grozi po prawej stronie wykresu CDR:

kliknij, aby powiększyć

kliknij, aby powiększyć

AR i SOW już są nakreślone. Więc fazy A i B mamy za sobą, podobnie wybity był nowy wyższy szczyt czyli faza C też może być za nami. Dlatego zakładam, że jesteśmy w fazie D a informacje o łatach mogą ukształtować Last Point of Supply.

Z innych ciekawostek na wykresie, jutro będzie bardzo ważne zamknięcie bo na tygodniach grozi objęcie bessy przy rekordowych obrotach, jeśli zamkną pod 366 PLN.

Zwolennicy RGRów pewnie dostrzegą na tygodniach kształtującą się koślawą formację odwrócenia (do aptekarzy, wiem prawe ramię wychodzi nad głowę) a to wszystko przy dywergencji z RSI.

kliknij, aby powiększyć

[Nie mam pozycji w żadną ze stron na CDR czy instrumentach powiązanych]

BYKI jutro muszą wziąć się ostro do roboty.

I na szybko skleciony, na potrzeby redakcji :)

kliknij, aby powiększyć

Moim zdaniem jest duża szansa na setup, który ma prawo zabrać W20 na nowe szczyty. O dolarze już pisałem w tym wątku. Pod koniec roku, albo na początku stycznia wstawię wykres AT indeksu.

Cytat:

Answear.com w ramach publicznej emisji akcji przeprowadzi zapisy w transzy inwestorów indywidualnych od 10 do17 grudnia, a w transzy inwestorów instytucjonalnych od 18 do 22 grudnia, podała spółka

Cenę maksymalną dla jednej akcji ustalono na 36,5 zł. Oznacza to, że łączna wartość oferty może wynieść nawet 159 mln zł i implikuje potencjalną wycenę całej spółki na poziomie około 645 mln zł, podano w komunikacie.

Publikacja ostatecznej ceny i liczy akcji oferowanych zaplanowa jest na 18 grudnia, a przydział akcji oferowanych do 23 grudnia.

Spółka na powiększenie oferty produktowej zamierza przeznaczyć 25 mln zł.
Na wydatki marketingowe spółka planuje wydać 20 mln zł
Na rozwój działalności na nowych rynkach spółka chce przeznaczyć 10 mln zł.
Na rozwój marki własnej i inwestycje w rozwój infrastruktury magazynowej oraz IT spółka chce przeznaczyć po 5 mln zł.

https://stooq.pl/n/?f=1392967

Istotne będą detale w tym możliwy scenariusz redukcji np. 90% i wycena. Z tyłu głowy trzeba też mieć świadomość, że debiut może się zbiec z jakąś formą korekty na rynku.

LOPem wracamy na koniec października:

kliknij, aby powiększyć

A kursem podchodzimy do strefy oporowej:

kliknij, aby powiększyć

BearHand napisał(a):
Wysłane: 8 września 2020 22:38:31

Rozwiązanie poznamy niebawem, patrząc na serie kontraktów i stosując pewne uproszczenie:
- czerwcowa wzrostowa,
- wrześniowa korekcyjna,
- grudniowa ? santa

RSI w swobodnym spadku od połowy sierpnia. Czy mikołaj podniesie go do 80, zobaczymy.

kliknij, aby powiększyć

Powoli można zastanawiać się nad emotikonką dla marcowej serii. Wiele zdradzi zachowanie w obrębie wspomnianej wyżej w interwale tygodniowym strefy oporowej na indeksie W20.

Na tropie dywergencji głową przez sufit:

kliknij, aby powiększyć

Knf klepnela prospekt, jutro ma byc dostepny:
https://stooq.pl/n/?f=1392912

Do przemyślenia posiadaczom pozycji na CDR, tych L jak i S:

kliknij, aby powiększyć

Cytat:
7 gru 2020

W sobotę 5 grudnia przywróciliśmy dostępność modułów Makler w bankowości internetowej Moje ING oraz w aplikacji mobilnej ING Makler Mobile.
Oznacza to, że system maklerski już działa i można się do niego logować.

Chcielibyśmy jeszcze raz przeprosić za awarię naszego systemu maklerskiego. W pełni rozumiemy niezadowolenie naszych Klientów z tego powodu. Dlatego podjęliśmy decyzję o:

- zwrocie opłat za prowadzenie konta maklerskiego od października tego roku oraz zawieszeniu ich pobierania do końca marca 2021 roku, - czyli 60 zł
- zwrocie prowizji za transakcje giełdowe od 1 listopada do 6 grudnia tego roku na wniosek Klienta, który można złożyć w systemie Makler.

Dodatkowo, tak jak informowaliśmy w sobotę, 5 grudnia br., nie pobierzemy prowizji za transakcje giełdowe do końca grudnia tego roku.

Wiemy, że to była trudna sytuacja dla Klientów Zdajemy sobie sprawę z tego, że nadwyrężyliśmy ich zaufanie. Dlatego do końca marca 2021 roku nie pobierzemy opłaty za przeniesienie aktywów do innego biura maklerskiego, jeśli któryś z naszych Klientów podejmie decyzję, że chce się z nami rozstać.

www.ing.pl/aktualnosci?news_id...

Zastanawiam się czy skorzystanie np, ze zwrotu prowizji na wniosek klienta zamyka temat reklamacji.

Brak profki za obrót, poza DT warto wykorzystać do wygenerowania obrotu zwalniającego z opłaty za dostęp do pełnego arkusza.

Przeniesienie za 0 zł, jeszcze w piątek pisali mi że 1% zapłacę.

Czy ktoś z Was dostał już odpowiedź na reklamację ?

Nerwy puszczają:

Cytat:
Stefański! Jesteś c**j! - wrzeszczał na sędziego profesor Janusz Filipiak, właściciel i prezes klubu

www.sport.pl/pilka/7,65039,265...

@1ketjoW

Cytat:
Jest koniec lipca 2017 roku. Inwestorzy wciąż mogą mieć w pamięci huk korków od szampana, którym świętowano debiut GetBacku na warszawskiej giełdzie. Coś jednak jest nie tak. Wiceprezes do spraw finansowych, CFO spółki Bożena S. w wysłanym tuż przed północą mailu do prezesa Konrada K., nie owija w bawełnę i alarmuje o fatalnej sytuacji finansowej spółki.

kliknij, aby powiększyć

msp.money.pl/wiadomosci/prawop...

KNF nie pociągnęła ani wprowadzających ani właścicieli do odpowiedzialności. A temat wydaje się prosty:
- przesłuchanie przez prokuraturę nadawcy i odbiorcy korespondencji,
- w przypadku potwierdzenia autentyczności e-maili, wyciągnięcie konsekwencji.

Jan Kowalski to niestety nie John Smith.

Robi się coraz ciekawiej, jak u Hickoka:

kliknij, aby powiększyć

Stan z 11:36 05/12/2020

Może się komuś przydać:

Cytat:
Przyjmowania informacji o nieprawidłowościach w funkcjonowaniu podmiotów nadzorowanych

e-mail: sygnaly@knf.gov.pl
Przed przesłaniem sygnału zapoznaj się z:

- informacją dot. sposobu przyjmowania informacji o nieprawidłowościach w funkcjonowaniu podmiotów nadzorowanych
- komunikatem ws. sposobu obsługi informacji o nieprawidłowościach w funkcjonowaniu podmiotów nadzorowanych

www.knf.gov.pl/o_nas/urzad_kom...

Cytat:
Komisja Nadzoru Finansowego sprawę monitoruje z punktu widzenia stabilnościowego i systemowego. Jeżeli chodzi o kwestie klienckie, klienci w pierwszej kolejności powinni zwrócić się do biura maklerskiego z ewentualną reklamacją. Jeżeli w tej kwestii byłyby problemy, to kolejnym etapem jest Rzecznik Finansowy. To on jest instytucją przeznaczoną do wspierania klientów w sporach z instytucjami rynku finansowego – tłumaczy Jacek Barszczewski, dyrektor departamentu komunikacji społecznej Urzędu KNF.

www.bankier.pl/wiadomosc/Awari...

Już takie komentarze czytałem, przy okazji jednej spółki, której notowania od lat już są zawieszone.
Inny kaliber, ale pokazuje jaką sytuację ma kowalski w zderzeniu z korporacją.

Kakarotto napisał(a):
Spoglądam na ten wątek i taka pierwsza myśl jaka pojawia się w głowie: to rutynowo trzymać print screeny stanu kont bankowych wszelakich. Shame on you

Od rana próbuje się dodzwonić do maklera, żeby mi taki zrzut zrobił, bez skutku.
Papiery w KDPW są porejestrowane, ale jak im baza padła to ogarnięcie takiego bałaganu może potrwać.

Na razie tylko taki zrzut mi się udało wczoraj "4 grudnia" zrobić :)

kliknij, aby powiększyć

Ciekawa spółka z modnej ostatnio fotowoltaiki zmierza na mały parkiet:

Cytat:
Cena emisyjna akcji serii L Stilo Energy zostanie ustalona 11 grudnia, po przeprowadzeniu procesu budowy księgi popytu. Zapisy na akcje dla inwestorów detalicznych odbywać się będą od 12 do 17 grudnia.

Przy założeniu objęcia wszystkich akcji w ramach oferty publicznej nowe akcje stanowić będą 11,2 proc. w kapitale zakładowym Stilo Energy.

Stilo Energy rozpoczęło działalność operacyjną w 2018 roku. Spółka montuje 500 mikroinstalacji miesięcznie na terenie całej Polski, łącznie zamontowała ponad 5.000 mikroinstalacji.

W 2019 roku spółka miała 50 mln zł przychodów. Na dzień 30 września 2020 Stilo Energy miało 113 mln zł przychodów (w ujęciu LTM) - co oznacza 3,2x wzrost r/r. EBITDA przekroczyła 4 mln zł (wg MSSF, które spółka zacznie stosować od 2021 roku).

https://stooq.pl/n/?f=1392141

Ciekaw jestem opinii na temat CDM Pekao i tego co oferuje PKO BP.

piotrsobien napisał(a):
Komunikat sprzed chwili:
Cytat:
Trzymajcie kciuki.

www.ing.pl/aktualnosci?news_id...

Pricelesshello1

Mam konta w DM BPS (0,13% na akcjach), ING (0,19% na akcjach) i e-makler mBanku (0,39% na akcjach) miałem jeszcze Santander, ale jakoś nie przypadł mi do gustu. Jeśli chodzi o stabilność to DM BPS wypada najlepiej, ale jest trochę "dziadkowy".

*Notowania 4Max ING działają normalnie dzisiaj.

Dzisiaj grubo polecieli z usługami maklerskimi, nie działają od rana:

Cytat:
ING Makler – reklamacja z powodu awarii

Klienci posiadający konto w domu maklerskim ING Banku Śląskiego mogą zgłosić reklamację wynikającą z niedostępności usługi. Użytkownicy Maklera ING powinni przygotować dokładną informację dotyczącą operacji, której nie udało im się dokonać z powodu awarii. Reklamację można zgłosić poprzez wiadomość w Moim ING lub telefonicznie. Kontakt za pomocą drugiej opcji może być utrudniony z powodu dużej liczby zgłoszeń, informuje ING.

www.bankier.pl/wiadomosc/ING-M...

Derywaty w tyh okolicznościach to murowany rozstrój, ciekawe jak to wycenią.

Joker napisał(a):
Tak off topic odnośnie powyższego postu to akurat dochód gwarantowany to tylko kwestia czasu nie tylko w USA, a na całym świecie.
Biorąc pod uwagę postęp automatyzacji to innej drogi nie widzę.

Temat dochodu gwarantowanego raczej nie bez powodów był testowany w niektórych krajach. Jest to jedna z opcji służąca poprawie cyrkulacji pieniądza a dzięki temu rosną szansę na wzrost inflacji i dewaluacje obecnego zadłużenia.

Przechorowany covid nie konczy problemów:

Cytat:
PIMS dotyczy jednak dzieci, które są po przebytej (również bezobjawowo) chorobie powodowanej wirusem COVID-19. "Trzeba bić na alarm" - mówi prof. Przemko Kwinta z Kliniki Chorób Dzieci Dziecięcego Szpitala uniwersyteckiego w Krakowie

Czytaj więcej na twojezdrowie.rmf24.pl/choroby/...

twojezdrowie.rmf24.pl/choroby/...

W szczepieniach nie chodzi tylko o to żebyś Ty jako zaszczepiony nie zachorował, ale też o to żeby chronić osoby, które z różnych* względów nie mogą się zaszczepić.

* Jakie są przeciwwskazania do szczepień dorosłych?

Na rynku będą szczepionki różnego rodzaju wykonane w różnych technologiach, sądzę że nawet część płaskoziemców się przekona gdy zobaczą, że sąsiadowi trzecia ręką nie wyrosła a bez problemu będzie mógł wyjechać na wakacje np. do Hiszpani, Chorwacji etc. lub gdy okaże się, że nie będą mogli odbyć podróży służbowej przez Niemcy, jeśli nie pokażą aktualnych wyników testów albo potwierdzenia zaszczepienia.
Form mobilizacji czy zachęt można wykreować wiele.

Kluczową rolę powinna teraz stanowić jasna kampania informacyjna, aby "nie wierzący nauce" mogli wyrobić sobie własne zdanie na temat szczepień.

W temacie A/H1N1 - ilu Europejczyków zmarło w następstwie tego wirusa lub przechorowała go z ciężkimi objawami ? Jakoś nie kojarzę w swoim otoczeniu takich przypadków, co innego z SARS-CoV-2.

Kolejny, trzeci juz poniedzialek i kolejny news. Tym razem Astra:

Cytat:

A coronavirus vaccine developed in the UK can prevent 70.4% of people from getting Covid-19 and up to 90% if a lower dose is used, according to data

www.theguardian.com/society/20...

Kolejny postęp, serum które brał DT dopuszczone przez FDA

Cytat:

22.11.2020, Nowy Jork (PAP/AP) - Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) zezwoliła na użycie w nagłych wypadkach leku firmy Regeneron, który w październiku podano choremu na Covid-19 prezydentowi USA Donaldowi Trumpowi.

Regeneron poinformował, że początkowo udostępni dawki dla ok. 300 tys. pacjentów. Nie będą oni obciążeni kosztami leku.

https://stooq.pl/n/?f=1389702

Cytat:
liad nabył w wezwaniu na Play Communications 143 809 764 akcji spółki, podały Société Générale oddział w Polsce oraz Santander Bank Polska - Santander Biuro Maklerskie.

Po rozliczeniu wezwania, którego wyniki zostały właśnie opublikowane, Iliad będzie posiadać 246 131 028 akcji Play Communications, stanowiących 96,7% kapitału zakładowego i ogólnej liczby głosów. Rozliczenie transakcji nabycia akcji w ramach wezwania nastąpi 25 listopada 2020 r., podano w komunikacie.

https://stooq.pl/n/?f=1389482

Czyli przymusowy wykup i delisting w drodze.

Zapewne wkrótce składki życiówek pójdą w górę a w OWU pojawią się wyłączenia.

vanbandit napisał(a):
W tym przypadku to wielka szkoda ze sprzedali Victorie i jej nie odkupili :(

Dokładnie, rynek zdaje się nie doszacował potencjału koksu.

Z prezentacji wczorajszych wyników w q3 jednostkowy koszt wydobycia tony węgla przy 3,8 za dolara to 96,45$ czy coś błędnie interpretuję ?
Widzę też spadek kosztów vs 9m 2019

kliknij, aby powiększyć

kliknij, aby powiększyć

Chiny strzelają do własnej brami:

Cytat:
Japan 1. China 0. Or How To Kick An Own Goal With Australian Coal

www.forbes.com/sites/timtreadg...

Cytat:
Answear.com liczy na debiut giełdowy do końca bieżącego roku, podała spółka. W I-III kw. br. spółka zaraportowała 263 mln zł przychodów, 18 mln zł EBITDA oraz 12 mln zł zysku z działalności operacyjnej.

https://stooq.pl/n/?f=1389181

Update od Pfizera:

Cytat:
The Pfizer-BioNTech data shows 170 trial participants contracted Covid-19 overall. Eight participants who got the vaccine fell ill, while 162 cases were seen among those who got the placebo. The shot helped to prevent severe disease, according to the analysis, with nine of 10 severe cases in the trial occurring in the placebo group.

The vaccine’s efficacy in people older than 65 was more than 94%, the companies said.

Most people who received the shot tolerated it well. Severe fatigue was seen in 3.8% of volunteers after the second dose in the two-shot regimen, and 2% of people had a severe headache after the second dose. But those were the only severe side effects that occurred in at least 2% of people, according to the data.

www.bloomberg.com/news/article...

Z wykresu istotne jest jak kurs zachowa się w obszarze oporu w przypadku korekty ostatnich spadków.

kliknij, aby powiększyć

Ceny koksu na rynku międzynarodowym oscylują w okolicy 250$, Columbia sprzedaje do Europy po 260$-270$ + transport. W q3 spółka sprzedała 1mln ton koksu, wówczas ceny były niższe, ale droższy był węgiel australijski.
Koks z Chin jest kilkadziesiąt dolarów droższy, więc na rynku nie ma problemu z uplasowaniem produkcji.

Cytat:
A Colombian coke producer offered a cargo to a European mill at $260-270/t fob Colombia, as coke remains in tight global supply, with particularly strong demand in China. The Argus assessed 62 CSR Chinese met coke export price rose to a nearly two-year high of $345/t last week, as domestic producers proposed a seventh round of price hikes amid persistent tight supply.

www.argusmedia.com/en/news/216...

Polska zdaje się ten trend wykorzystywać w czym z pewnością uczestniczy JSW

Cytat:
India's top met coke suppliers in September were Poland with 131,986t and Japan with 70,516t. Other origins included Colombia with 22,132t, China with 1,265t, Iran with 600t and Russia with 118t. January-September met coke imports fell by 29pc to 1.64mn t.

www.argusmedia.com/en/news/215...

Symptomy poprawy płyną między innymi z trzeciej gospodarki świata:

Cytat:
By destination, shipments to the United States rose 2.5%, a second straight month of increase and the biggest since July 2019 led by demand for automobiles and car parts.

Exports to China, Japan’s largest trading partner, increased 10.2%, driven by chip-making equipment, cars and plastic, while those to Asia as a whole rose 4.4%, the first increase in eight months.

in.reuters.com/article/japan-e...

Pewnie będzie to podmiot z NC więc na małym wolumenie wzrosty będą rekordowe :D

Moderna pochwaliła się swoimi wstępnymi wynikami badań:

Cytat:
Skuteczność szczepionki obliczono na podstawie potwierdzonych dotychczas infekcji koronawirusem wśród uczestników badań klinicznych. Wśród 30 tys. uczestników badań 95 uległo zakażeniu, z czego 90 z nich to osoby, które zamiast szczepionki otrzymały placebo.

Jak podała Moderna, 11 z infekcji były ciężkimi przypadkami, a wszystkie z nich dotyczyły grupy kontrolnej. 15 zakażonych osób to seniorzy.

Badanie nie wykazało znaczących skutków ubocznych szczepionki, z których większość była "łagodna lub umiarkowana". Najczęstszym efektem ubocznym po pierwszej dawce szczepionki był ból w miejscu wykonania zastrzyku (2,7 proc.), zaś po drugiej - zmęczenie (9,7 proc.), ból mięśni (8,9 proc.), ból stawów (5,2 proc.) i ból głowy (4,5 proc.). Jak podaje firma, objawy te "były generalnie krótkotrwałe".

https://stooq.pl/n/?f=1388487

W tym wypadku dystrybucja wydaje się logistycznie łatwiejsza:

Cytat:
w przypadku preparatu Moderny, jest to -20C. Jak jednak podała firma, szczepionka może być używana do 30 dni po rozmrożeniu przechowywana w lodówce

W cieniu koronawirusa, który obecnie im dalej od równika na północ tym mocniej daje się we znaki został podpisany pakt, który bez wątpienia wpłynie na globalną gospodarkę. Prace trwały przeszło 8 lat, obejmują 2,2 mld ludzi i rynek 30 bilionów dolarów.

Cytat:
The 15 signatories to the Regional Comprehensive Economic Partnership reached the agreement, aimed at cutting tariffs and establishing common rules in areas such as e-commerce and intellectual property, during a virtual leaders' summit.

RCEP — also including Australia, New Zealand and South Korea — will create Asia's biggest free trade zone encompassing about a third of the world's population.

It will be Japan's first trade deal with both China, its largest trading partner, and South Korea as negotiations for a trilateral pact have yet to be concluded.

www.japantimes.co.jp/news/2020...

www.smh.com.au/world/asia/mega...

Prezes dostarczył płynność :) Transakcja zgłaszana w sierpniu, pewnie trafił się dom do kupienia i się skeszował. Obroty z tego dnia wskazują, że grubsze portfele też brały udział w handlu. Na wykresie luki jeszcze nie domkneli.
Ciekawostka:

Cytat:
The ministry awarded BioNTech 375 million euros ($445 million) and CureVac 252 million euros in funding, subject to meeting certain milestones, after they applied under a scheme announced in July

www.google.com/amp/s/mobile.re...

Wczoraj w Polsacie słyszałem rozmowę z jednym z profesorów, którzy zasiadają w przyrządowym komitecie i twierdził, że wystarczy 60% odporność wśród społeczeństwa. Odporność nabyta czy to w drodze szczepień czy przebytej choroby. Zakładając, że oficjalne dane są niedoszacowane co najmniej pięciokrotnie, może się okazać, że znacznie mniej Polaków będzie musiało się zaszczepić.

Zimna wojna szczepionkowa

Cytat:
11.11.2020, Moskwa (PAP) - Twórcy rosyjskiej szczepionki na koronawirusa Sputnika V ogłosili w środę, że jej skuteczność wynosi 92 procent.

Ocenę skuteczności przeprowadzono na podstawie 20 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w grupie, której podawano placebo i grupie, która przyjęła szczepionkę.

https://stooq.pl/n/?f=1387775

Jak zrobią grupę 2 osobową, podając jednej placebo a drugiej szczepionkę i trafią to skuteczność będzie 100%salute

Pfizer w przyszłym tygodniu powinien dysponować szerszymi danymi więc wiele wątpliwości zostanie rozwianych.

Pfizer pracuje nad szczepionką z Niemiecką firmą BioNTech, więc tu o dostęp na rynku europejskim bym się nie martwił już Merkel o to zadba.
Bardziej interesujące jest jak rynki będą reagować na podobne informacje od kolejnych firm: Moderna, J&J, AstraZeneca czyli koncerny, które już produkują na zapas. Takie umowy podpisali po wiosennej fali m.in. z rządem USA.

Pierwsze wsparcie wchodzi do gry:

kliknij, aby powiększyć

Patrząc na wczorajsze spadki netflixa, drobni mogą dziękować, że cena z oferty nie znalazła poparcia wśród grubych graczy.

@Joker
O takim scenariuszu pisałem; info o napływach na EM + $ + trap na W20. Pasy zapięte Whistle

@pandorinium
W USA spadkom dzisiaj przewodziły spółki growth, jak Amazon, Facebook, Netflix, Paypal, etc. Na drugim biegunie BoA, JPM, Visa, Master Card, Exxon czy Pfizer, który na rekordowych wolumenach kończy sesję w "słabym" stylu, jak na info.

@orzech
Zamknięcie na PFE jak dla mnie nie wygląda na wiarygodny sygnał, kolejne dni rozstrzygną czy gruby wykorzystał info i ożenił papier.

Technicznie w USA po dzisiejszej sesji mamy po pierwsze zaproszenie do domykania luk a po drugie spadającą gwiazdę, która zaprasza niedźwiedzie co najmniej do realizacji zysków z ostatniego rajdu.

kliknij, aby powiększyć

Na dolarze, jest szansa na jakieś chwilowe odreagowanie w tym wobec PLN gdyż na 1D formuje się pin bar/młotek, ale nie zmienia to obrazu słabości amerykańskiej waluty po objęciu bessy na tygodniach i tego o czym pisałem wcześniej:

kliknij, aby powiększyć

Gdybym miał papier, pomyślałbym o podniesieniu poziomu obrony/TP:

Na tygodniach straszy potencjalny sygnał sprzedaży na MACD, przy negatywnej dywergencji na RSI. Na formułowanie wniosków o potencjalnym objęciu bessy w tym interwale jeszcze za wcześnie, zostały 3 sesje.

kliknij, aby powiększyć

Na wykresie dziennym, czujność powinny wzbudzić wolumeny na świecach spadkowych i testowanie średniej 30 okresowej pod którą kurs nie schodził w cenach zamknięcia.

kliknij, aby powiększyć

Na 18:58 to na PFE wchodzi sygnał kupna 1D, potwierdzony na MACD. Kurs zrobił już re-test do oRGRa:

kliknij, aby powiększyć

Jak zamkną ?

Wygląda na to, że tak. W przyszłym tygodniu powinno być więcej szczegółów:

www.bloomberg.com/news/article...

Tak to wygląda, zagadka pułapki rozwiązana.

Jak to mówią, dolar prawdę Ci powie:

Cytat:
Firma farmaceutyczna Pfizer ogłosiła w poniedziałek, że ma dobrego kandydata na skuteczną szczepionkę przeciwko Covid-19. Po ogłoszeniu tej informacji mocno wzrosły notowania nie tylko akcji Pfizera, ale także kontraktów terminowych na indeksy nowojorskie

www.bankier.pl/wiadomosc/Pfize...

Z racji piątku jeszcze małe uzupełnienie do sytuacji na dolarze z większej perspektywy.

Sytuacja w końcówce 2017 roku w interwale miesięcznym, uformowanie 2B

kliknij, aby powiększyć

Wiosna 2020, ponownie 2B na miesiącach

kliknij, aby powiększyć

Aktualnie na tygodniach znów 2B + ryzyku objęcia bessy:

kliknij, aby powiększyć

Wykresy zdają się podpowiadać, że osłabienie amerykańskiej waluty ma jeszcze spory potencjał.

Jeszcze tak, w artykule z bankiera znajdziesz szybki przegląd:

www.bankier.pl/wiadomosc/Cherr...

Jak już pisałem, na EM wchodzi zagranica u nas widać to po zachowaniu dolara.
Kapitał najprawdopodobniej przesuwa się z USA, gdzie Biden zapowiadał dodatkowe podatki od zysków na giełdzie na inne "tańsze" rynki.

Patrząc na wolumen na w20 to ten tydzień zapowiada się z wyższym obrotem od poprzedniego, dlatego istotne będzie jutrzejsze zamknięcie.

Na dolarze mamy kolejny dzień osłabienia co zdaje się potwierdzać powyższe.

kliknij, aby powiększyć

Jak się zacznie umacniać to zapewne kierunek poruszania w20 również.

Poza tym, kurs dotarł do górnej bandy wcześniejszej konsolidacji, którą wskazał krewa więc scenariusze jakie widzę to:
- zamykanie pozycji przez tych co zastawili pułapkę,
- boczniak w widełkach wcześniejszej konsoli,
- wybicie oporu,

Ciekawym potwierdzeniem obecności zagranicy jest zachowanie LPP i CCC w obliczu nowych obostrzeń.

W otoczeniu wyborów w USA proponuję zwrócić uwagę, na zachowanie USD/PLN:

kliknij, aby powiększyć

Oraz na przepływy kapitałów w październiku:

Cytat:
W październiku napływ kapitału netto na rynki wschodzące wyniósł 17,9 mld USD - podał w raporcie Instytut Finansów Międzynarodowych (IIF).

Na rynek akcji napłynęło 6,2 mld USD, zaś na rynek długu napłynęło 11,7 mld USD.

https://stooq.pl/n/?f=1384819

Nastroje są tak fatalne, że nie zdziwi mnie gdy okaże się, że cały zeszły tydzień zastawiana była pułapka na niedźwiedzie. Od czwartkowego zamknięcia do teraz LOP na fw20 wzrósł o ponad 6k, rynek wykonał otwarcie luką w dół, zejście pod 1500 a teraz to neguje. Dla mnie potwierdzeniem takiego scenariusza byłoby zamknięcie powyżej 1568, co jednocześnie byłoby powrotem nad wsparcie 1556.

kliknij, aby powiększyć

Wygląda na to, że dowództwo gwiezdnej floty, która rozdaje karty na wydobywcach węgla koksującego o której wspominałem kilka postów temu postanowiła kończyć korektę.

Niedźwiedzie stały przed ogromną szansą wygenerowania formacji objęcia bessy na JSW w interwale 1M. Zabrakło jednak zejścia i zamknięcia pod minimami świecy wrześniowej na 14,66. Jak do tej pory na tym interwale wszystko układa się w oparciu o zakładany scenariusz.

kliknij, aby powiększyć

Jeśli spojrzymy bliżej na wykres tygodniowy, to korekta wyhamowała w obszarze wsparcia w okolicach 15zł:

kliknij, aby powiększyć

Wykres dzienny daje szansę na utworzenie formacji gwiazdy porannej, przy niskim poziomie wskaźnika RSI jest spora szansa na odreagowanie z tego poziomu:

kliknij, aby powiększyć

W tym samym czasie na HCC rozgrywa się równie ciekawy scenariusz. Notowania konkurenta z USA kończą tydzień sporymi wzrostami tworząc na wykresie tygodniowym przyzwoity młotek, którego dolny cień ulokowany jest w analogicznym obszarze wsparcia.

kliknij, aby powiększyć

Jednak najważniejsze wydarzenie miało miejsce w czwartek. Spółka podała słabe wyniki choć i tak lepsze od konsensusu. Wolumen obrotu z czwartku odpowiada niemal w punkt obrotom z 18 września, gdy zaświeciła gwiazda wieczorna. Moim zdaniem dowództwo zagraniem z czwartku zakończyło korektę.

kliknij, aby powiększyć

Zakładam, że od połowy miesiąca nastąpi poprawa w cenach węgla koksowego i pod to w krótkim terminie toczy się gra.

Cytat:
The delivery window for Asia-Pacific seaborne coking coal indexes starts to include January shipments from mid-November.

www.argusmedia.com/en/news/215...

Proponuję dla jasności to samo w bardziej obiektywnej formie:

Cytat:
Z decyzji, do której dotarła PAP Biznes wynika, że finansowanie realizacji inwestycji będzie pochodzić ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19, na podstawie umów zawartych przez spółki ze Skarbem Państwa reprezentowanym przez Ministra Aktywów Państwowych.

https://stooq.pl/n/?f=1384249

To jeszcze w temacie jak to wygląda u Niemców, wygląda znajomo:

Cytat:
Zgodnie z nowymi ustaleniami w miejscach publicznych będą mogli wspólnie przebywać członkowie tylko dwóch gospodarstw domowych, maksymalnie 10 osób.

Teatry, opery, sale koncertowe, kina, parki rozrywki powinny być zamknięte od 2 do co najmniej 30 listopada. Zakazane będą imprezy rozrywkowe i rekreacyjne.

W tym samym czasie mają być zamknięte restauracje, bary, kluby, dyskoteki i puby. Stołówki będą nadal otwarte.

Studia fitness, baseny i aquaparki będą zamknięte. Amatorska działalność sportowa zostanie przerwana, więc kluby nie będą już mogły trenować. Nadal dozwolone są sporty indywidualne, takie jak jogging.

Zakazane będą oferty zakwaterowania dla turystów.

Salony kosmetyczne, gabinety masażu i studia tatuażu zostaną zamknięte, w przeciwieństwie do zakładów fryzjerskich.

Szkoły i przedszkola pozostaną otwarte pomimo gwałtownego wzrostu liczby zakażeń koronawirusem.

Również sklepy powinny pozostać otwarte, ale na 10 metrów kwadratowych powierzchni nie może przypadać więcej niż jeden klient.

Rząd federalny planuje ponadto pomoc dla firm dotkniętych tymczasowym zamknięciem. Według agencji dpa, powołującej się na informacje od uczestników środowego spotkania, chodzi o pomoc w łącznej wysokości do 10 mld euro na rekompensatę utraconego wskutek pandemii utargu.

https://stooq.pl/n/?f=1383591

Finansjera czeka na nowe programy stymulujące, trzeba drukować.

Po załamaniu linii szyi orgra z oceną wykresu wstrzymam się do początku przyszłego miesiąca. Gdyż w 2016 była identyczna sytuacja na wykresie miesięcznym, kwiecień na zielono, maj praktycznie zniósł cały wzrost i czerwiec który wyglądał jak lekkie odbicie po czym od lipca kurs ruszył w górę.
Na dzisiaj mamy wzrostowy wrzesień, spadkowy październik, listopad powinien dać jakieś odbicie a grudzień rozwiać wątpliwości.

Jako ciekawostka poniżej najwięksi beneficjenci banu na Australijski węgiel:

kliknij, aby powiększyć

FILE PHOTO: Trucks loaded with coal in the Gobi desert, Mongolia © Reuters / B. Rentsendorj

Chiny płacą około 164$ za tonę węgla z Mongolii.
Jeszcze ciekawiej prezentuje się w ostatnim czasie import samego koksu do Chin, tu ceny przekraczają już 330$

www.coalmint.com/news/met-coke...

Przypomnę, że prezes wspominał o sprzedaży koksu na ten rynek.
Spółka podała, że w 3Q sprzedała 1mln ton koksu wobec produkcji na poziomie 0,85 mln ton. Nie znalazłem informacji jaki jest podział tej sprzedaży jeśli chodzi o kierunki geograficzne.

frostpanda napisał(a):
Czy ktoś może powiedzieć, gdzie jest kolejne wsparcie, jeżeli kurs nie powróci dzisiaj w okolice 350-352?

Spoglądałbym na poziomy o których wspomniałem na początku miesiąca

BearHand napisał(a):
Wysłane: 1 października 2020 20:41:22 przy kursie: 382,60 zł

Minimalny wymiar kary za wyjście z S32 dołem to moim zdaniem okolice 335. Jest tam szczyt, fibo i średnia. [interwał tygodniowy]

kliknij, aby powiększyć

Są to dość istotne poziomy, które jeśli trwale pękną mogą pociągnąć kurs głębiej na południe.

Jako, że w piątek kończymy miesiąc proponuję rzucić okiem na wykres w20 w tym interwale:

Kurs obecnie schodzi do połowy zniesienia Covidovej fali wzrostowej, niżej w okolicy 1477 jest jeszcze magiczne 0,618. Jeśli zakończenie spadków wypadłoby na tych poziomach to na wykresie powstanie ciekawy rozkład RSI z wyżej położonym dołkiem i MACD, którego histogram zdaje się już zmierzać do wartości dodatnich w perspektywie 3-5 m-cy

kliknij, aby powiększyć

Oczywiście w przypadku skrajnej paniki może dojść do ponownego testu marcowego dołka, warto wówczas obserwować wskaźniki w poszukiwaniu dywergencji.

Zakup tych obligacji to jest działalność w obszarze inwestycji, którą spółka prowadzi.

Ze sprawozdania o czynnikach ryzyka w tym obszarze:
Cytat:
•niższe stopy procentowe przełożą się na wynik portfela ponieważ zwrot ze znacznej części aktywów dłużnych bezpośrednio zależy od poziomu stóp procentowych (obligacje i pożyczki korporacyjne, część obligacji skarbowych);
•w dłuższym terminie, w miarę zapadania zaangażowań dłużnych nabywanych w przeszłości w warunkach wyższych stóp procentowych, będzie narastało ryzyko reinwestycji;

Istotne są warunki na jakich te obligacje będą wyemitowane, bo w obliczu niskich stóp procentowych może się okazać, że spółka zarobi na nich więcej niż na reinwestycji w papiery, które już posiada.

W temacie dywidendy tak piszą mądre* głowy:
Cytat:
Haitong oczekuje, że w latach 2021-22 PZU wypłaci dywidendę w wysokości 1,8/2,7 zł na akcję (stopa dywidendy 7/10,5 proc.).

"Przy tak wysokim wskaźniku wypłacalności w PZU Życie i wysokim zysku netto w spółce matce, który w I poł. 2020 r. wyniósł 1,2 mld zł, analitycy nie wykluczają możliwości wypłaty nadwyżkowego kapitału w wysokości do 1 zł na akcję w 2021 r., ale nie jest to bazowy scenariusz" - napisano w omówieniu raportu.

www.bankier.pl/wiadomosc/Haito...

*goście byli jedną z twarzy IPO GBK

Najprawdopodobniej środki na zakup tych obligacji będą pochodzić z puli, którą spółka inwestuje na rynkach w ramach działalności finansowej (w wynikach - przychody z lokat). Bez wpływu na dywidendę. Sama covido-obligacja jest instrumentem, który zapewne nie jest ujęty w wykazie instrumentów finansowych stworzonych na potrzeby polityki inwestycyjnej a i kwota jest dość wysoka. Stąd komunikat i konieczność zgody RN. Gdyby chodziło o obligacje SP pewnie nikt, by nawet nie zauważył. Instrumenty o które tyle szumu są zabezpieczone przez SP więc ryzyko bliskie 0, pytanie jaki kupon będą płacić.

Wbrew obiegowej opinii to nie udział SP jest odpowiedzialny za słabą postawę spółek w których jest akcjonariuszem a czynniki fundamentalne. Co by nie roztrząsać tematu na czynniki pierwsze proponuję spojrzeć na notowania miedzi/srebra i kurs KGHMu i zestawić to z kursami np. Lotosu i Orlenu w odniesieniu do ujemnych marż w branży:

kliknij, aby powiększyć

www.bloombergquint.com/china/b...

Cytat:
PZU nie rozważa sprzedaży Alior Banku i nie prowadzi analiz w tej sprawie, a relacje z tym bankiem uważa za strategiczne - poinformował członek zarządu PZU Tomasz Kulik.

https://stooq.pl/n/?f=1382557

Ktoś na szybko zrobił deal

Myślałem o BnP Paribas, który ostatnio dość aktywnie powiększał pozycję na naszym rynku. Kupili Raiffeisena i BGŻ, myślę, że mogą być zainteresowani również Aliorem.

Cena pewnie będzie wypadkową bilansu i sytuacji rynkowej o ile oczywiście news się potwierdzi.

Cytat:
PZU chce sprzedać Alior Bank - poinformował w poniedziałek portal wyborcza .pl, powołując się na nieoficjalne informacje.

https://stooq.pl/n/?f=1382501

Kto mógłby być zainteresowany kupnem, jeśli wg. wyborczej nie chodzi o banki z udziałem SP.

Otoczenie do lotów balonowych jest jak widać interesujące:

Cytat:
Platforma handlu internetowego AliExpress została sponsorem klubu piłkarskiego Lech Poznań - poinformowała chińska spółka w komunikacie prasowym. Dla AliExpress jest to pierwsze na świecie partnerstwo w zakresie marketingu sportowego.

www.bankier.pl/wiadomosc/AliEx...

Ciekaw jestem czy Amazon faktycznie wystartuje na sezon przedświątecznych zakupów:
Cytat:
Jak dowiedział się „Dziennik Gazeta Prawna”, rozmowy pomiędzy Amazonem a państwowym operatorem pocztowym dostały w ostatnim czasie dużego przyspieszenia, a to oznacza, że może w końcu uda się dopiąć szczegóły współpracy.

Jeśli debiutować na tak konkurencyjnym rynku e-commerce, to w wielkim stylu, czyli najlepiej tuż przed okresem największego szaleństwa zakupowego. To dlatego – jak wynika z nieoficjalnych informacji „DGP”– Amazon chciałby zdążyć przed Czarnym Piątkiem, który w tym roku wypada 27 listopada.

spidersweb.pl/bizblog/amazon-p...

Cytat:
Spośród osób, które znają markę Amazon, już ponad 40% wie o planach rozpoczęcia działalności w Polsce, a ponad połowa deklaruje chęć korzystania ze strony amazon.pl. Innym słowy, ponad 1/3 ogółu Polaków kupujących w internecie jest zainteresowana zakupami na amazon.pl, a ich stosunek do marki jest zdecydowanie pozytywny.

www.dlahandlu.pl/e-commerce/wi...

napisał(a):
Najdziwniejsze, że ludzie mają kasę, jak tak patrzę na sprzedaż mieszkań. Koło mojej pracy nowy blok powstaje, jeszcze maszyny nie weszły na plac, a tutaj już wszystko zarezerwowane. W dosłownie kilka tygodni od wybrania wykonawcy i projektu bez żadnej reklamy znaleźli chętnych.

Widzę dwa możliwe rozwiązania z nastawieniem na to drugie:

1. Lokaty dają 0%, więc ludzie kupują to co wydaje im się bezpieczne

2. Zagrania marketingowe w dwóch wariantach:
a) Plan sprzedaży zakłada ograniczoną dostępność od samego początku
b) Osoby z kadry zarządzającej rezerwują dla siebie, ewentualnie dla swoich i tu różnie jest, najczęściej te lokale wracają później do puli.

Otoczenie wygląda interesująco:

Cytat:
Poniżej przedstawiono wyniki sondażu Indeksu Nastrojów Inwestorów (INI) za tydzień zakończony 22 października.

Inwestorzy oczekują w ciągu najbliższych 6 miesięcy trendu:

- wzrostowego (byki): 25,9 proc. (-4,3 pkt. proc.)

- bocznego (neutralni): 24,9 proc. (-3,4 pkt. proc.)

- spadkowego (niedźwiedzie): 49,3 proc. (7,7 pkt. proc.)

https://stooq.pl/n/?f=1381954

Coś tam w te fale 5 będzie można wpisać :

Cytat:
Jastrzębska Spółka Węglowa przyspieszyła prace zmierzające do rozpoczęcia wydobycia węgla koksowego w nowo budowanej kopalni Bzie. Dzięki skierowaniu tam dodatkowych brygad, w tym roku wydrążonych będzie ok. 900 m wyrobisk więcej niż planowano, a prace skrócą się nawet o pięć miesięcy.

Udostępnienie pierwszej z dwóch części złoża Bzie-Dębina to dla JSW strategiczna inwestycja, która pozwoli na zwiększenie wydobycia węgla koksowego o najlepszych parametrach. Uruchomienie pierwszej ściany wydobywczej w tym rejonie planuje się na Barbórkę 2021 r., a kolejnej - około pół roku później. By rozpocząć wydobycie, trzeba jeszcze wydrążyć ok. 2,7 km wyrobisk i przygotować ściany. Spółka zdecydowała o przyspieszeniu prac.

https://stooq.pl/n/?f=1381148

kokospl napisał(a):

Nowe limity importowe mogą się zmienić na takie , które będą oznaczały de facto nowy ban

Oczywiście, że może tak być. Tylko warto zadać sobie pytanie, dlaczego nie dali bana na Iron Ore:

kliknij, aby powiększyć

Cytat:
Thermal coal is one of the few resources in which China is largely self-sufficient.

Higher-quality coking coal is a different story. China produces less of it and the country’s steel-making giants are still dependent on overseas suppliers such as Australia, which typically accounts for over half of imports.

“China increasingly relies upon high-quality coking coal for its steel industry, in order to maximize efficiencies and also reduce emissions,” said Gavin Wendt, senior resources analyst at consultancy MineLife. “Australia supplies the highest quality coking coal available and is a reliable, low-cost supplier. Both parties rely on each other in a major way, so I think there is more bark than bite in this situation.”

www.aljazeera.com/economy/2020...

carl0s napisał(a):

Z jakiej strony jest ta tabelka?

Financial Times

Kakarotto napisał(a):
@BearHand możesz dodać do wykresu miesięcznego MACD. Sytuacja wygląda tak samo jak to miało miejsce kilka lat temu.

Dziękuje widziałem, wpisuje się to w pewien scenariusz o którym niżej.

mysiauek napisał(a):
Pytanie czy sytuacja rynkowa też wygląda tak samo?

To jest najciekawsze, że nie dość, że wykres jak i wskaźniki wygląda podobnie to jeszcze sytuacja rynkowa jest równie słaba choć z innych powodów, ale to chyba typowe dla spółek cyklicznych.

Scenariusz w wersji skondensowanej:
Z wykresu - kurs robi re-test do linii szyi rewersalowej formacji oRGR, przy okazji wygląda to jak fala 2 korygująca falę 1 impulsu wzrostowego, [na tej bazie zakładam, że niedźwiedzie nie rozbrykają się na wykresie], po której powinna być fala 3 [najdłuższa, wg TFE], później 4 fala nie dłuższa od 2 i fala 5 w której powinien wypaść TP.

Przenosząc te założenia na oś czasu i umieszczając na niej fundamenty co by jakoś uzasadnić założenia AT, że wykres zawiera wszystkie dostępne informacje, widzę to tak:

Fala 1 jest już za nami - na wykresie widać zaangażowanie dużego kapitału,
Fala 2 obecnie - rozwój pandemii, embargo na węgiel Australijski - maksymalnie do końca grudnia bo z nowym rokiem wchodzą nowe limity importowe w Chinach [tzw. fala na wymęczenie inwestorów, którzy trafili z wejściem :) np. angażując się na bazie wolumenu, łapaczy dołków etc]
Fala 3 przed nami - najprawdopodobniej zbiegnie się lub wyprzedzi ogłoszenie dot. akceptacji i masowej produkcji szczepionki po której poprawią się nastroje konsumentów. Być może pojawi się również komunikat o warunkach tarczy PFR. Początkowy okres tej fali będzie miał miejsce w otoczeniu niepewności co do przebiegu sezonu cyklonów w Australii, co powinno dodatkowo wspierać ceny węgla wraz ze zniesieniem limitów importowych przez Chiny. W fali 3 firmy powrócą do inwestycji, ruszą programy infrastrukturalne służące odbudowie gospodarek, rozwój projektów off-shore, etc. [wg. TFE 3 musi być dłuższa od 1]
Fala 4 - realizacja zysków z najdłuższej fali 3, tu mogą się pojawić komunikaty o tworzeniu funduszu na trudne czasy (co zmniejszy poziom potencjalnej dywidendy), planowane dodatkowe nakłady inwestycyjne, żądania ze strony związków zawodowych, etc
Fala 5 - spółka będzie raportować znakomite dynamiki wyników, analitycy na ich bazie będą podnosić wyceny a "gruby będzie żenił papier", choć pewnie zacznie już w końcówce fali 3 :)

Być może opisany powyżej case wynika z błędów na etapie produkcji tej szczepionki. Takich błędów nie powinno być, ale takowe się niestety zdarzają i trzeba być tego świadomym.

W tej chwili wszyscy patrzą na postępy Pfizera+BioNTech i miejmy nadzieję, że szczepionka uzyska akceptacje w oparciu wyniki badań przeprowadzonych na blisko 40k osób.

Cytat:
As of today, Pfizer/BioNTech's 44K-subject Phase 2/3 study evaluating BNT162b2 has enrolled 39,862 participants, 34,601 of which have received the second shot.

seekingalpha.com/news/3623326-...

Cytat:
The company says it hopes to make 100 million doses available this year, should the vaccine be granted regulatory approval, with plans to manufacture 1.3 billion in 2021.

Every patient will need to receive two doses of the vaccine, according to the Mail on Sunday.

The vaccines produced are now being stockpiled, and are ready to ship worldwide when given the go ahead, the Mail on Sunday report

www.forbes.com/sites/roberthar...

@anty_teresa

Bazując na danych z prezentacji w 1H tak to wyglądało:

kliknij, aby powiększyć

Za 3Q spółka podała w ostatnim komunikacie:

Cytat:
Szacowana relacja cen węgla koksowego sprzedanego przez JSW w trzecim kwartale (przeliczonych na USD) do indeksu Nippon Steel wyniosła 96 proc., a do TSI 92 proc.

https://stooq.pl/n/?f=1379847

Za FT na pokładzie widać ciekawe zmiany w ostatnich tygodniach:

kliknij, aby powiększyć

I jeszcze interesująca analogia na wykresie miesięcznym, co prawda miesiąc się jeszcze nie skończył, ale nie zakładam żeby niedźwiedzie były w stanie jakoś specjalnie wpłynąć na kształt wykresu cenowego i rozkład RSI:

kliknij, aby powiększyć

Najwyraźniej w łazience mecenasa było wysokie stężenie środków do dezynfekcji co spowodowało jego nagłe problemy zdrowotne.

@maccc Dzięki.

@kokospl Być może cięcia zostaną ogłoszone wraz z decyzją o tarczy. Spółka musi w realny sposób uzasadnić, w jaki sposób poprawi rentowność i odda pożyczone pieniądze.

@Vox Ceny są nawet niższe w kontraktach na listopad z koeli transakcje spot są zawierane po wyższych cenach. Grudniowe ceny zapewne będą podane warunkom pogodowym z uwagi na sezon cyklonów na antypodach. Nowy rok to już wyższe ceny kontraktów z uwagi na nowe limity w Chinach.
Chiński ban, zamieszał na rynku. Poza polityką znalazłem informacje, że Australia w tym roku wyexportowała rekordowe ilości węgli do Chin i władze zareagowały na to zjawisko w trosce o rynek wewnętrzny. Produkcyjnie węgiel Australijski jest b. dobry jakościowo i huty na pewno będą to komunikować.
To wszystko zbiega się na kursie JSW z ruchem korekcyjnym po fali wzrostowej, wskazuje na to chociażby rozkład obrotów.

Informacje
Stopień: Krasomówca
Ostatnia wizyta: 25 stycznia 2021 17:29:20
Liczba wpisów: 741
[0,20% wszystkich postów / 0,87 postów dziennie]
Punkty respektu: 41

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,920 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +151,28% +30 256,00 zł 50 256,00 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d