pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

BearHand

BearHand

Ostatnie 10 wpisów
Jeszcze jakieś 8 emisji po 100 baniek i osiągną minimalne progi help

Temat trochę zakurzony a w ostatnich tygodniach wiele ciekawego się dzieje na wykresach poszczególnych banków jak i w całym sektorze.
Z "dużego" dystansu wykres wygląda dość prosto. Lata 2008 i 2009 być może podpowiadają co nas czeka w tym sektorze:

kliknij, aby powiększyć

Kluczowe dla poprawy wyników będą poziomy stóp procentowych a te szybciej niż w przyszłym roku nie zostaną podniesione.
Zastanawiam się, które banki mają szansę zachowywać się najlepiej w sektorze gdy już przyjdzie odpowiedni moment: PKO jest największy i coś przebąkuje o skupie akcji własnych, PEKAO ma małą ekspozycję na CHFy i historycznie płacił sowite dywidendy. Niestety oba mają za plecami SP.

GPW jako spółka zarabia na każdym IPO i dlatego jest tu podana jako największy zwycięzca gdyż niezależnie od tego co się będzie działo po debiutach gotówkę w kasie zaksięgują i będą księgować z obrotów akcjami. Oczywiście nie przekreśla to szansy na sukces Answeara.

padik napisał(a):
Abstrahując od samej kosmicznej wyceny naszego rodzimego Amazonu, mam pytanie dotyczące składania zapisów. O ile dobrze pamiętam w poprzednich IPO, w których brałem udział była z góry narzucona maksymalna liczba akcji, na którą mógł się zapisać inwestor indywidualny. Przy Allegro nie ma tego i można się zapisać chyba nawet na 9 mln akcji. Jak będzie liczona w takim razie ewentualna redukcja? Czy jako % zapisu? Czy też będzie podana maksymalna liczba akcji jaką może dostać 1 osoba?

Z tego co kojarzę to na bazie innego IPO, składasz zapis na określoną liczbę akcji za kwotę X po górnej cenie emisyjnej. Opłacasz zapis a po redukcji różnicę zwracają Ci na konto, ale mogę się mylić.

Przykładowo zakładając redukcję 20% o te 20% większy zapis trzeba złożyć. Ograniczenia o których piszesz były chyb przy PZU jeśli mnie pamięć nie myli.

longterm napisał(a):
to co sie dzieje na kursie to teatr absurdu

Bardziej jakby kurs chciał wykonać re-test historycznych szczytów. Na wykresie z dystansu tak to wygląda:

kliknij, aby powiększyć

kmsc2 napisał(a):
mogę się mylić, ale dzisiejsza sesja wyglądała na koniec korekty.

Mam podobne przemyślenia, update wykresu 1h:

kliknij, aby powiększyć

OB zadziałał jak w książce, jednak z podniesieniem SL poczekam do zakończenia miesiąca/kwartału.

Quo vadis Ameryko ?

kliknij, aby powiększyć

vanbandit napisał(a):
polecialo jak kamien w szyb kopalniany :/

Patrząc z bliska kurs dociera w istotne rejony, przy okazji robiąc re-test i chłodząc oscylatory na wyższych interwałach.

kliknij, aby powiększyć

Z dystansu zachowanie kursu przypomina to z 2016 roku gdy po wyjściu powyżej średniej, kurs wykonał ruch powrotny chłodzący m.in. wskaźnik RSI:

kliknij, aby powiększyć

Cytat:
Moody's szacuje, że największe banki w Polsce poradzą sobie z rezerwami wynikającymi z wyroków sądowych w sprawach kredytów walutowych, nawet w pesymistycznym scenariuszu utraty 41-proc. wartości portfela - podała agencja w komunikacie. Zdaniem autorów raportu Moody's, rezerwy mogą w największym stopniu obciążyć wyniki Getin Noble Banku.

Cytat:
W ocenie analityków, dla Getinu straty w każdym z zakładanych scenariuszy okazałyby się zbyt duże, by bank poradził sobie z nimi w "rozsądnym okresie".

https://stooq.pl/n/?f=1376243

Rynek sobie poradzi, ale na rynku nie wszyscy muszą zostać.

Jest pomysł, żeby dołożyć 100 mln - czy to coś da ?

Cytat:
Idea Bank zawiesił emisję 10-75 mln akcji, zamierza wyemitować 12,5-50 mln akcji bez prawa poboru

https://stooq.pl/n/?f=1376119

Chyba trochę mało.

Informacje
Stopień: Krasomówca
Ostatnia wizyta: 28 września 2020 01:40:05
Liczba wpisów: 588
[0,17% wszystkich postów / 0,81 postów dziennie]
Punkty respektu: 8

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,748 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +138,44% +27 688,68 zł 47 688,68 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d