pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

BearHand

BearHand

Ostatnie 10 wpisów
Joker napisał(a):
Jak patrze na statystyki chociażby podawane 2 posty wyżej to zastanawiam się gdzie jest drugie dno z tym COVID 19? Przecież taką samą panikę można było wywołać robiąc relacje live z wirusem grypy w ostatnich latach.


Grube tematy mogą być załatwiane pod osłoną wirusa. Ludzie się boją więc godzą się na więcej. Warto zastanowic się kto ma kasę aby finansować taki live show w skali globalnej i do kogo popłyną pieniądze.

Za mało szczegółów, żeby to ocenić. Z tego co w necie znalazłem, to takie ruchy biznes robi z różnych względów, głownie aby uchronić się przed niedopełnieniem warunków umowy. W przypadku JSW, może np. być problem z dostarczeniem towaru do krajów, które wprowadziły lockdown. Wina nie leży po stronie spółki, ale umowa może zobowiązywać ją do dostarczenia.

Ciekawsze wydaje się coś innego:
Cytat:
Należąca do grupy Jastrzębskiej Spółki Węglowej spółka JSW Koks unieważniła przetarg, który miał wyłonić generalnego realizatora modernizacji baterii koksowniczej nr 4 w Koksowni Przyjaźń w Dąbrowie Górniczej. Firma podkreśla, że nie oznacza to rezygnacji z tej kluczowej inwestycji


www.wnp.pl/gornictwo/spolka-js...


Cytat:
LONDON (Reuters) - Initial tests in mice of a potential COVID-19 vaccine delivered via a fingertip-sized patch have shown it can induce an immune response against the new coronavirus at levels that might prevent infection, U.S. scientists said on Thursday.


in.reuters.com/article/us-heal...

Wyscig trwa z pozytkiem dla wszystkich.

Swiat przechodzi metamorfoze w kierunku corporate goverment, rzady popmuja kase w dlug aby to big to fail nie padly i nie padna.

Cytat:
W ciągu najbliższych kilku miesięcy wielu emitentów obligacji korporacyjnych nie będzie miało możliwości pozyskania nowych środków na spłatę istniejących zobowiązań - poinformował Związek Przedsiębiorstw Finansowych w komunikacie. Związek apeluje o m.in. o dostarczenie płynności funduszom inwestycyjnym oraz skup interwencyjny obligacji od obligatariuszy rozproszonych.


https://stooq.pl/n/?f=1344868

Ciekawa sprawa, niektorym pali się mocno gdyż od lat jadą na stracie i żyją dzięki rolowaniu.

DCE to notowania z Dalian Commodity Exchange, czyli wszystko "pod kontrolą partii"
DBCT - Dalrymple Bay Coal Terminal, ceny w Australii.
Jingtag - ceny z portu w Chinach.

W IVQ ceny wahały się w okolicy 120-125$, przy $ 3,85 PLN

Jutro kończymy kwartał więc przypomnę wykres SP500 w tym interwale:

kliknij, aby powiększyć


Być może dołek korekty mamy już za sobą, o wejściu w Bessę będzie można powiedzieć po kolejnym kwartale gdyż jak to widać z wykresu, na rosnącym rynku korekty trwały jeden kwartał a na rynku niedźwiedzia spadki trwały co najmniej 6 kwartałów.

Amerykanie przetestowali już ponad 1 mln Amerykanów, 100 000 testów dziennie robią. Dane potwierdzają niską śmiertelność. Od jutra odpalają testy Abbota, które dają wynik w 5-15 minut. Uruchamiają procedury dezynfekcji masek N95, dziennie jedna maszyna będzie w stanie zdezynfekować do 120 000 masek. Proces może być powtórzony dla jednej maski do 20 razy. Maszyny będą w kilku miejscach. Masowo produkują respiratory, General Electric (50k w 100 dni), General Motors i 7 innych. będą je też wysyłać do Europy.

Cytat:
Hokus-pokus


Wsparcie się broni, P/BV=0,67, ale można wróżyć z fusów.

kliknij, aby powiększyć

Byc moze nadejda kiedys czasy, ze na stacji beda placic za tankowanie do pelna :)

Dokladnie, jestesmy swiadkami starcia cwaniak ws cwaniak. Nie zdziwie sie jakby "zupelnie przypadkiem" nie zdazyli, ale oficjalnie probowali.

Informacje
Stopień: Elokwentny
Dołączył: 3 października 2018
Ostatnia wizyta: 3 kwietnia 2020 00:15:39
Liczba wpisów: 471
[0,14% wszystkich postów / 0,86 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,542 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +79,43% +15 885,26 zł 35 885,26 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d