Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

11 bit studios: Liczymy, że 2018 r. będzie rekordowy, jeśli chodzi o przychody i będzie dla nas kolejnym kamieniem milowym

Opublikowano: 2017-12-15 11:25:40

Omawiane walory:

11 bit studios liczy, że dzięki premierom Frostpunk i dwóch projektów wydawniczych przyszły rok będzie rekordowy, poinformował prezes Grzegorz Miechowski.

– Liczymy, że 2018 r. będzie rekordowy jeśli chodzi o przychody i będzie dla nas kolejnym kamieniem milowym. Najważniejsza sprawa na 2018 to oczywiście Frostpunk. Sądzimy, że ma większy potencjał komercyjny niż ‚This War of Mine’ (TWoM) – powiedział Miechowski podczas prezentacji Vestor Games.

>> Perspektywy przed EURUSD – bezpłatny raport >>

Wskazał, że od września na Steam znajduje się „wishlist” gry, gdzie zapisało się „dużo ponad 100 tys.” graczy. Prezes powtórzył, że premiera „Frostpunk” odbędzie się w I kwartale 2018 r.

– Realizujemy ten projekt w modelu, który pozwoli na dużą monetyzację po premierze, czyli będą kolejne dodatki, DLC do ‚Frostpunk’. Koszty gry wyniosą ponad 10 mln zł z marketingiem, który szacujemy na ok. 2,5 mln zł. Ponadto szykujemy przyszłoroczne premiery 2 gier w ramach naszego wydawnictwa (‚Moonlighter’, ‚Children of Morta’). Wydawanie gier powinno mieć coraz większy udział w naszych przychodach wobec ok. 15 proc. obecnie – wskazał Miechowski.

Zaznaczył, że to nie koniec wspierania „TWoM”. Wyszło już „TWoM Stories” i w 2018 r. ukażą się 2 nowe dodatki w ramach tej serii.

– Ściągamy do tego projektu znane osoby i wierzymy w potencjał tej serii – podsumował szef 11 bit studios.

11 bit studios to producent gier na platformy stacjonarne i mobilne. Spółka przeniosła się z NewConnect na rynek główny GPW w grudniu 2015 r.

notowania

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o 11bit)

 • DM mBanku wycenił jedną akcję 11 bit studios na 518 zł

  Biuro rozpoczęło wydawanie rekomendacji dla akcji 11 bit studios od zalecenia kupuj i ceny docelowej blisko 30 proc. wyższej od rynkowej.

 • Zielona końcówka tygodnia, CD Projekt po wynikach atakuje nowe szczyty

  Lepsze od prognoz wyniki kwartalne, nadzieje związane z GOG Galaxy 2.0 oraz wieści odnośnie gry Cyberpunk2077 windują kurs akcji CD Projektu w stronę nowych historycznych szczytów. Po wynikach drożeje również Asseco Poland. Cała warszawska giełda natomiast odreagowuje czwartkową przecenę, podążając śladem innych europejskich parkietów.

 • Podatkowej wyprzedaży ciąg dalszy, JSW rośnie po wynikach

  Akcje giełdowych detalistów kontynuują spadki wywołane wizją wprowadzenia podatku handlowego. Strach inwestorów dodatkowo potęguje pogorszenie nastrojów na rynkach globalnych. Jedynym z nielicznych pozytywnych akcentów jest mocny wzrost JSW w reakcji na lepsze od oczekiwań wyniki kwartalne.

 • 11 bit studios zarobiło 4,4 mln zł w I kwartale 2019 r.

  W pierwszych trzech miesiącach br. 11 bit studos wypracowało 4,4 mln zł zysku netto i 14,2 mln zł przychodów, głównie dzięki sprzedaży Frostpunka i Moonlightera. W II półroczu mają zapaść decyzje w kwestii dwóch kolejnych tytułów, które spółka zamierza produkować po Projekcie 8.

 • Majówka na indeksach. CCC i Lotos pod presją podaży

  Początek poniedziałkowej sesji na GPW upływa pod znakiem mocniej przeceny akcji CCC. Znacznie gorsze od konsensusu szacunki wyników za I kwartał wystraszyły inwestorów. Nieco ciekawiej jest jeszcze na niektórych spółach gamingowych. Szeroki rynek żyje już majówką.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku