11 bit studios z wysokim zyskiem. Pomogły zmiany w księgowaniu

Omawiane walory:

W I półroczu warszawskie studio odnotowało ponad 50 mln zł przychodów ze sprzedaży, 31 mln zł wyniku EBITDA i 25 zł zysku netto. Rezultaty są wyższe r/r odpowiednio o 63 proc., 245 proc. i 237 proc. Istotny wpływ na wynik netto miały zmiany księgowe dotyczące kosztów programu motywacyjnego i uwzględnienia ulgi IP BOX.

11bit,studios,wyniki,2020,ipbox

(Fot. 11 bit studios/fb)

Co ciekawe, raport półroczny pojawił się w czwartek kwadrans przed północą. Przedstawiciel spółki na forum inwestorów tłumaczy wyjątkowo późną porę publikacji zmianą audytora (PwC w miejsce Deloitte) i dopinaniem szczegółów do ostatniej chwili.

– Nowy audytor miał zupełnie inne spojrzenie na kilka tematów, niż poprzedni. Stąd konieczność dokonania szeregu przekształceń księgowych (sposobu wyceny Programu Motywacyjnego na lata 2017-2019 czy też rozliczania ulgi IP Box), bez których nie dostalibyśmy zielonego światła na publikację raportu – czytamy na forum 11 bit studios.

W samym II kwartale 11 bit studios odnotowało 10,5 mln zł jednostkowego zysku netto wobec 2,48 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 9,13 mln zł w porównaniu do 3,44 mln zł zysku rok wcześniej. Natomiast przychody ze sprzedaży urosły o 3 mln zł do 19,65 mln zł.

Wyniki za I półrocze to, jak zaznacza Grzegorz Miechowski, efekt solidnej sprzedaży całego portfela gier. Spółka jest szczególnie zadowolona z monetyzacji Frostpunka i dodatków do tej gry wydawanych w ramach Season Pass. Sprzedaż Moonlightera i Children of Morta odpowiadała za ok. 30 proc. przychodów spółki w I półroczu.

– Nigdy w ponad 10-letniej historii 11 bit studios nie mieliśmy tak dobrej pierwszej połowy roku, nawet w 2018 roku, gdy swoje premiery miały gry „Frostpunk” i „Moonlighter – stwierdza Miechowski.

Istotny wpływ na wynik netto miały zmiany księgowe. Wyniki za II kwartał nie zawierają ok. 2 mln zł kosztów Programu Motywacyjnego na lata 2017-2019 oraz uwzględniają bieżące rozliczenie półroczne z tytułu ulgi IP BOX. Pozytywny efekt obu zdarzeń to ok. 7,5 mln zł.

Spółka odnotowała 30,8 mln zł przepływów z działalności operacyjnej. Wartość aktywów finansowych spółki na koniec czerwca 2020 roku (gotówki i jej ekwiwalentów, lokat bankowych oraz należności handlowych i podatkowych) wynosiła już 114,2 mln zł i była na rekordowym poziomie.

11 bit studios zwiększyło zatrudnienie, które obecnie wynosi blisko 150 osób. Nowe osoby zasilają przede wszystkim trzy wewnętrzne zespoły deweloperskie pracujące nad kolejnymi tytułami własnymi, czyli Projektem 8 oraz projektami Dolly i Eleanor.

– Jesteśmy zadowoleni z postępu prac na tymi produkcjami choć nie ukrywamy, że „Projekt 8” okazał się nieco większym niż pierwotnie zakładaliśmy wyzwaniem co oznacza, że potrzebujemy dodatkowego czasu na jego dokończenie. Prace nad dwoma pozostałymi projektami przebiegają bez zakłóceń a ich tempo jest bardzo zadowalające – mówi Miechowski.

Miechowski twierdzi, że pandemia COVID-19, która skutkowała odwołaniem wszystkich imprez branżowych, nie zahamowała dynamicznego rozwoju pion 11 bit publishing. Pod koniec czerwca 11 bit studios poinformowało o pozyskaniu kolejnego tytułu – gry o roboczej nazwie Ava, za którą stoi hiszpańskie studio Chibig. To już czwarty, nowy projekty wydawniczy w portfelu spółki. Kilka kolejnych jest w trakcie negocjacji – zapewnia przedstawiciel 11 bit studios.

W najbliższych okresach 11 bit studios zamierza skupić się na rozwoju i monetyzacji dotychczasowego portfela gier, żeby maksymalnie wydłużyć cykl życia każdej z produkcji.

– Planowana na 2021 rok premiera Frostpunka w wersji na urządzenia mobilne jest tylko jednym z przykładów tego typu działań – podsumowuje prezes.

>> Zyski w kieszeni z ostatniej jesieni – omówienie sprawozdania finansowego 11 bit studios po I kw. 2020 r.

11 bit studios to producent gier na platformy stacjonarne i mobilne. Spółka przeniosła się z NewConnect na rynek główny GPW w grudniu 2015 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT 11bit, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR