16 propozycji brokera na dobry początek nowego roku

Dom Maklerski BDM w odtajnionym właśnie raporcie podał swoich faworytów na pierwszy miesiąc nowego roku. Wśród całej palety spółek pojawiło się siedem zupełnie nowych. Sprawdź, jakie argumenty zdecydowały o włączeniu ich do portfela.

Jak podaje PAP, analitycy DM BDM w raporcie z 2 stycznia, wskazali 16 preferowanych spółek na styczeń. W tym gronie znaleźli się: UniCredit, Orbis, Cinema City, Agora, Stalprodukt, Stalexport, Robyg, Elektrobudowa, Rawplug, Wasko, Arctic Paper, Libet, Sonel, Introl, Pragma Faktoring oraz Chemoservis.

W styczniowym zestawieniu pojawiło się 7 nowych spółek. UniCredit włączono ze względu na ciekawą propozycję na tle drogich polskich banków, a Cinema City pod poprawę klimatu inwestycyjnego oraz lepszych danych o frekwencji. Robyg i Elektrobudowa nominowano z uwagi na ostatnie spadki kursu. W ocenie biura, Rawplug jest ciekawą propozycją z ekspozycją na odrodzenie inwestycji. Natomiast Pragma Faktoring jako niszowa propozycja z obszaru wierzytelności oraz Chemoservis jako niszowy temat inwestycyjny z perspektywą poprawy wyników i zmian z grupie.

DM BDM nadal zaleca niedoważanie banków z uwagi na silne wzrosty tego sektora w 2013 roku i wysokie mnożniki na tle konkurentów europejskich. Podobna sugestia dotyczy spółek surowcowych, gdzie istnieje obawa postępującej erozji wyników.

– Grudzień przyniósł mocne ochłodzenie koniunktury na GPW. Także pod koniec roku nie było widać poprawy klimatu inwestycyjnego i to pomimo kontynuacji silnych wzrostów na innych rynkach (m.in. w USA czy Niemczech). W obecnej edycji przygotowujemy się na wymagający dla inwestorów początek 2014 roku (m.in. pogorszenie klimatu inwestycyjnego na innych rynkach emerging markets oraz sprawa OFE). – czytamy w raporcie biura.

W styczniowym raporcie z listy top pick analitycy DM BDM usunęli: Synthos, ZA Puławy, Kęty, Ceramikę Nowa Gala, JSW, Elektrotim i ATM Grupę.>> Zobacz także: Eksperci typują: 18 czarnych koni na 2014 rok.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT CCINT, chemoservis, elbudowa, pragmafa, Rawlplug, robyg, unicredit, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR