6 ciekawych spółek budowlanych wg DM mBanku

Omawiane walory: , , , , ,

DM mBank w cyklicznym portfelu zaleca przeważanie akcji Budimeksu, Elektrobudowy, Erbudu, Torpolu, Trakcji i Unibepu. W raporcie zwrócono uwagę na rozstrzygnięcia w przetargach kolejowych i prezentowane wyniki za III kwartał.

Analitycy DM mBanku w listopadowym raporcie poświęconym branży budowlanej zwracają uwagę na zakończone przetargi kolejowe. W niemal wszystkich dużych (>100 mln zł) otwarciach ofert o łącznej wartości 2,5 mld zł zwyciężyły konsorcja i spółki z GPW, na które mają przypaść prace za 1,5 mld zł (61-proc. udział w rynku). Niemniej największe otwarcia jeszcze przed branżą.

Według analityków, sukcesy w przetargach kolejowych przełożą się na wyniki lat 2017-2019. Natomiast wyniki za III kwartał 2016 r. – zdaniem biura – były niższe od oczekiwań w Torpolu i ZUE i stąd zdecydowano się na obniżenie prognozy na lata 2016-17. Broker w komentarzu z 7 listopada obniżył pozycjonowanie dla ZUE do równoważ.

Trakcja jest według nas najbardziej atrakcyjną spółką w tym obszarze rynku. Po wynikach za III kwartał Budimex jest na dobrej drodze, by przekroczyć nasze prognozy zysku netto na 2016 r. o 5-10 proc. Nasze prognozy zysku netto na 2017 r. (366 mln zł) wyglądają konserwatywnie w kontekście wywiadu z prezesem Blocherem. Spadek kursu jest okazją do kupna. Rekordowe portfele w Erbudzie i Unibepie zapowiadają udany 2017 r. W przeglądzie miesięcznym z 4 listopada podnieśliśmy rekomendację na Unibep (do akumuluj). – czytamy w raporcie cyklicznym DM mBanku. 

W ocenie brokera, kolejną ciekawą propozycją portfelową w branży budowlanej jest Elektrobudowa. Analitycy wyliczyli, że spółka jest notowana z ponad 20-proc. dyskontem do sektora i oferuje najwyższy potencjał wzrostu kursu, który nie może być uwolniony ze względu na liczne czynniki ryzyka (specyficzne dla spółki). Dodaje, że większość z nich powinna być zażegnana w przyszłym roku.

wykres

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT budimex, elbudowa, Erbud, Torpol, trakcja, unibep, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR