8 spółek z grupy PlayWay, które w tym roku mogą zadebiutować na giełdzie

Moda na gaming trwa w najlepsze. Na rynek wybiera się kilkadziesiąt zespołów tworzących gry wideo. Z sondy przeprowadzonej przez StockWatch.pl wynika, że wśród tegorocznych debiutantów może znaleźć się nawet ośmiu reprezentantów grupy PlayWay.

playway,debiuty,lista, spółki,gamedev

Na warszawską giełdę wybiera się 29 spółek z grupy PlayWay. 8 pierwszych spółek może zadebiutować jeszcze w tym roku.

Producenci gier pozostają najmodniejszą i najgorętszą branżą na GPW. Ma to swoje plusy i minusy, ale faktem jest, że lada moment inwestorzy będą mieli do wyboru aż 40 różnych spółek. U progu wakacji, czyli teoretycznie najspokojniejszego okresu w całym roku, równolegle trwają zapisy na akcje aż trzech spółek gamingowych. Kolejne oferty są tylko kwestią czasu. Niedawno Maciej Bombol, dyrektor działu rynku pierwotnego GPW przyznał, że w drodze na warszawski parkiet jest aż 28 polskich producentów gier. Zdecydowana większość z nich to małe studia wybierające się na NewConnect. Zaledwie kilka firm celuje z debiutem w rynek główny GPW. Już teraz wiadomo, że wśród kandydatów liczną reprezentację mają studia wspierane przez PlayWay.

Po ciuchu rośnie WIG-PlayWay

Prezes Krzysztof Kostowski podczas czerwcowego GPW Innovation Day poinformował, że spośród 55 spółek należących do grupy, plany wejścia na giełdę ma aż 29 z nich. Nie oznacza to, że w perspektywie kilku kwartałów nieformalny indeks WIG-PlayWay potroi swoją liczebność. Każda z tych firm jest na różnym etapie rozwoju i ubiegania się o dopuszczenie do obrotu. Niektóre wciąż działają w formie spółki z o.o., a inne dopiero przygotowują niezbędną dokumentację. Jako przykład najbliższych debiutów Kostowski wskazał Polyslash, Pyramid Games i Duality, ale z sondy StockWatch.pl przeprowadzonej wśród prezesów poszczególnych studiów wynika, że lista tegorocznych debiutantów będzie dłuższa. Na ten moment 5 spółek jest na zaawansowanym etapie rozmów z GPW, a trzy kolejne liczą, że zamkną proces jeszcze w tym roku.

playway

Spółki z grupy PlayWay notowane na GPW. Źródło: StockWatch.pl

Obecnie na głównym i małym parkiecie jest 8 firm z PlayWay w akcjonariacie. Każda z nich jest bacznie obserwowana przez inwestorów, bo na ich kursach sporo się dzieje. Oczywiście nie każdy debiut jest tak okazały, ale ciekawym przykładem jest SimFabric. Notowania tegorocznego debiutanta rosną w zawrotnym tempie i biją rekordy. Jeszcze w ubiegłym tygodniu spółka ogłosiła zamiar przejścia na rynek główny GPW, a w tym tygodniu jej kapitalizacja przekroczyła 0,5 mld zł.

PlayWay jest jednym z większych beneficjentów mody na gaming. Liczba zespołów, dobra passa symulatorów i wypchany po brzegi plan wydawniczy robią wrażenie na niejednym inwestorze. To napędza wyceny poszczególnych spółek i całej grupy. Obecnie łączna wartość pakietów akcji kontrolowanych przez firmę Kostowskiego sięga już 0,55 mld zł. Sam PlayWay jest obecnie wyceniany na 3,25 mld zł, co daje mu trzecie po CD Projekcie i Ten Square Games miejsce w giełdowej branży.

Pierwsi w kolejce do debiutu

Już wkrótce do nieformalnego indeksu WIG-PlayWay dołączą nowe spółki. Na ostatniej prostej rozmów z GPW jest Pyramid Games. Lubelskie studio wniosek o dopuszczenie do obrotu na NewConnect złożyło jeszcze w 2019 r. Jak usłyszeliśmy od prezesa Pyramid Games, obecnie spółka na bieżąco pracuje nad doprecyzowaniem dokumentów.

– Według informacji od naszego Autoryzowanego Doradcy spodziewamy się debiutu na przełomie lipca/sierpnia, ale finalnie oczywiście decyduje o tym giełda. Na razie nie otrzymaliśmy od giełdy informacji o dokładnej dacie – powiedział prezes Pyramid Games, Jacek Wyszyński.

Pyramid Games ma spore plany. Oprócz giełdowego debiutu studio jeszcze w tym roku chce zakończyć produkcję 7 gier na PC. Wśród nich będą 3 autorskie projekty: Occupy Mars, Rover Mechanic Simulator oraz Dinosaur Fossil Hunter i 4 projekty realizowane na zlecenie innych podmiotów i wydawców.

Zaawansowane rozmowy w kwestii wejścia na NewConnect prowadzi Duality Games. O studiu niedawno było głośno za sprawą udanej premiery gry Barn Finders. Tytuł zaraz po premierze wspiął się na 3. miejsce globalnych bestsellerów Steam i przez kolejne dni utrzymywał się w TOP20. Wiceprezes Duality Games liczy, że ciepłe przyjęcie najnowszej produkcji będzie mocną kartą w rozmowach z GPW.

– Wszystkie niezbędne dokumenty złożyliśmy z końcem marca. Jesteśmy już po dwóch turach pytań od giełdy, a obecnie czekamy na przekazanie wyników spółki za II kwartał tego roku. Udana premiera gry Barn Finders, która przerosła nasze oczekiwania, z pewnością pomoże nam w sprawnym przejściu dalszej części procesu. Liczymy, że Duality zadebiutuje na NewConnect już w drugiej części III kwartału – poinformował StockWatch.pl Piotr Strzałkowski, wiceprezes Duality.

Blisko debiutu na NewConnect jest też Polyslash. Spółka jeszcze na początku kwietnia br. złożyła do GPW dokument informacyjny. Aktualnie jest on procedowany przez giełdę. Przedstawiciel Polyslash w rozmowie z redakcją StockWatch.pl przyznał, że jest spora szansa, że proces uda się zamknąć jeszcze w tym roku.

– Nasze akcje są już zdeponowane w KDPW, a w maju uzyskaliśmy dostęp do systemu ESPI. Nie mamy jeszcze informacji o dacie debiutu, ale liczymy, że pierwsze notowanie odbędzie się jeszcze w tym roku. Wejściu na NewConnect nie będzie towarzyszyć emisja akcji – poinformował Jarosław Bieda, PR & Marketing Manager Polyslash.

Obecnie Polyslash pracuje nad kilkoma projektami. W III kwartale spółka wyda na PC Alchemist Simulator, którą produkuje Art Games Studio. Polyslash będzie również odpowiedzialne za porting gry na konsolę Nintendo Switch, Playstation 4, oraz Xbox One. Kolejny projekt to Mech Mechanic Simulator – gra, którą studio chce wyprodukować i wydać samodzielnie. Planowana premiera to IV kwartał br. Trzeci kluczowy projekt Polyslash to Tribe: Primitive Builder, który ma trafić na rynek w II kwartale 2021 r.

W kolejce do NewConnect stoi też Atomic Jelly. Tu także wejście na rynek odbędzie się bez emisji dodatkowych akcji. Rok temu spółka skorzystała z alternatywy i zebrała 2,44 mln zł w ramach kampanii crowdfundingowej.

– Wniosek o wprowadzenie akcji do obrotu na rynku publicznym został już przedłożony Giełdzie Papierów Wartościowych. Jesteśmy w pierwszej fazie konsultacji odnośnie treści przygotowanego dokumentu informacyjnego. Zakładamy, że debiut akcji spółki powinien nastąpić w przeciągu trzeciego kwartału bieżącego roku – poinformował StockWatch.pl Bartosz Rakowski, prezes Atomic Jelly.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Poznańskie studio wyprodukowało Project Remedium oraz 303 Squadron: Battle of Britain, notując przy tym przychody przekraczające milion złotych. Obecnie Atomic Jelly skupia się nad ukończeniem i wydaniem gier Truck Mechanic: Dangerous Paths oraz Space Mechanic Simulator. W dłuższym horyzoncie studio chce wydawać 1-2 średnio budżetowe produkcje rocznie, z czego co najmniej jedna z nich ma być realizowana samodzielnie przez Atomic Jelly.

– W tym celu już teraz tworzymy nowe pre-produkcje dzięki którym badamy rynek i przygotowujemy się do dalszej pracy – dodał Bartosz Rakowski.

Mocno sprecyzowane plany debiutu ma Play2Chill. Warszawskie studio liczy, że pierwsze notowanie akcji na NewConnect nastąpi jesienią tego roku.

– Planowany termin debiutu to Q3/Q4 bieżącego roku, zakładamy wrzesień/październik. Oczywiście, ostateczny termin zależy od GPW – poinformował Tomasz Róziecki, Co-Founder Play2Chill.

Kluczowym projektem realizowanym przez Play2Chill jest Motorcycle Mechanic Simulator. Gra ma ukazać się w I kwartale 2021 r. Spółka obecnie pracuje nad kilkoma pre-produkcjami, które niebawem wejdą w fazę badania potencjału sprzedażowego. Jako pierwszy projekt zostanie zaprezentowany Headsman, czyli symulator średniowiecznego kata. Kolejna gra to Aztec Empire – city builder osadzony w czasach rozkwitu cywilizacji Azteków. Trzeci projekt to Far North Life, gra typu survival, w której gracz będzie walczył o przetrwanie na dalekiej północy.

Kto jeszcze zadebiutuje w tym roku?

Jak widać, GPW ma pełne ręce roboty przy analizie dokumentów informacyjnych. Niemniej kilka kolejnych spółek liczy, że proces dopuszczenia do obrotu na NewConnect uda się sfinalizować jeszcze w tym roku. W debiut na przełomie roku celuje m.in. Baked Games. Aktualnie firma jest w trakcie procesu przekształcenia w spółkę akcyjną.

– Czekamy na decyzję sądu, jednocześnie pracując nad dokumentem informacyjnym na giełdę. Wiele zależy od formalności, ale dołożymy wszelkich starań, aby debiut na giełdzie był jeszcze w tym roku – mówi Przemysław Bieniek, CEO of Baked Games Sp. z o.o.

Aktualnie Baked Games pracuje nad flagową grą Prison Simulator, która jest w ostatnim etapie produkcji. Dalsze plany studia zakładają tworzenie nie tylko symulatorów, ale też gier akcji, strategii czy gier typu casual. Jak dodał Przemysław Bieniek, od kilku tygodni Baked Games realizuje trzy pre-produkcje, których tytuły zostaną ujawnione w najbliższych miesiącach.

Jeszcze w tym roku na małej giełdzie zamierza zadebiutować Detalion Games. Studio jest w przededniu złożenia dokumentów do GPW. Detalion Games to reaktywacja studia znanego m.in. z serii Schizm oraz gry Sentinel: Strażnik Grobowca. W tym roku spółka zasłynęła z błyskawicznej kampanii crowdfundingowej. W około kwadrans od startu oferty zebrała od inwestorów blisko 1,4 mln zł.

– Obecnie jesteśmy przed złożeniem dokumentu do GPW, a chcemy zadebiutować do końca tego roku – powiedziała Aleksandra Cwalina, prezes Detalion Games.

Aktualnie Detalion Games pracuje nad dwoma projektami. Pierwszy z nich to Nemezis: Mysterious Journey III, gra przygodowo-logiczna, której premierę na PC planowana jest na przełom 2020/21. Druga to Plastic Rebellion, gra typu tower defense. Tytuł ma ukazać się w te wakacje.

Listę tegorocznych debiutantów z grupy PlayWay może zamknąć WarZoneLab. Studio intensywnie pracuje nad kilkunastoma projektami oraz dokumentami niezbędnymi do debiutu na NewConnect.

– Do końca września będziemy mieli jasność, gdyż pracujemy w tej chwili nad dwunastoma trailerami, a liczba ta będzie rosła przynajmniej o jeden trailer miesięcznie. Myślę, że realny będzie przełom roku – poinformował Sławomir Michorzewski, przedstawiciel WarZoneLab.

[Aktualizacja]

Zaraz po publikacji artykułu do redakcji StockWatch.pl zgłosiły się dwie kolejne spółki z grupy PlayWay, które chcą zadebiutować na rynku: ForestLight Games, Image Power i Pentacle. Poniżej garść informacji, ale nie wykluczamy rozwinięcia wątku. Ambitne plany ma ForestLight Games. Spółka rozpoczęła proces przekształcania w SA i liczy, że procedurę dopuszczenia na GPW zamknie jeszcze w tym roku. Jeżeli plany okażą się zbyt wyśrubowane, wejście na NewConnect ma przesunąć się na początek 2021 r. ForestLight Games jest świeżo po emisji nowych udziałów i na ten moment nie przewiduje kolejnych. Jednak jak usłyszeliśmy od CEO Tomasza Mazura, studio ma dużo projektów i nie wyklucza zmiany planów w tym zakresie za jakiś czas. Z kolei Image Power kończy przygotowywać dokumentację. Z wejściem na rynek celuje w początek przyszłego roku. Spółka jest już po dwóch udanych rundach emisji akcji, ale nie wyklucza jeszcze jednej emisji w związku z dużym zainteresowaniem na rynku.

– Jesteśmy na końcowym etapie przygotowania dokumentów do IPO, według wstępnych ocen naszego Autoryzowanego Doradcy upublicznienie akcji powinno się odbyć w 1Q 2021 r. – mówi Marcin Zaleński, przewodniczący rady nadzorczej.

Image Power w tym roku zamierza wydać 2 gry. Jako pierwszy na rynek ma trafić DieselPunk Wars (premiera planowana jest jeszcze w tym miesiącu). Równolegle trwają prace nad kilkoma tytułami, w tym planowanymi na przyszły rok Yacht Mechanic Simulator oraz Ambulance Simulator.

– Jeszcze w tym miesiącu planujemy przedstawić na Steam premiery 4 nowych gier, licząc na duże zainteresowanie graczy i satysfakcjonująca budowę wishlisty pozwalającą na wdrożenie pomysłów do produkcji. Spółka planuje produkcję 4 gier rocznie, skupiając się na najbardziej sprawdzonej kategorii symulatorów, realizując jednocześnie swoje autorskie pomysły – dodał Marcin Zaleński.

Konkretne plany ma także Pentacle. Studio jeszcze w tym miesiącu zamierza złożyć dokumenty. Celem jest wejście na NewConnect.

– Wniosek składamy w lipcu 2020. Nie planujemy emisji akcji. Aktualnie pracujemy nad grami Trans-Siberian Railway Simulator i Magnet Fishing Simulator, oraz dwiema innymi preprodukcjami, które ogłosimy w tym roku – poinformował Paweł Cincio, prezes Pentacle.

Kto jeszcze z grupy PlayWay?

O planach upublicznienia głośno mówi kilkanaście kolejnych spółek. Blisko 10 zespołów wspieranych przez PlayWay celuje z debiutem w przyszły rok. Tu o konkrety nieco trudniej, bo na przestrzeni kilkunastu miesięcy na rynku może się wiele wydarzyć. Z ustaleń StockWatch.pl wynika, że w I połowie 2021 r. na NewConnect może trafić m.in. Madmind Studio, odpowiedzialne za głośne Agony. Podobny plan ma SimulaM. Studio znane z projektu I am Jesus Christ (potocznie określany jako symulator Jezusa Chrystusa), które podpisało już umowę z autoryzowanym doradcą i rozpoczęło proces przekształcania w spółkę akcyjną.

– Chcielibyśmy zadebiutować na giełdzie jeszcze w I półroczu 2021 r. Bierzemy pod uwagę emisję akcji, choćby dla zwiększenia free-float, gdyż na ten moment jest jeszcze za mały, by móc zadebiutować na giełdzie – mówi Maksym Vysochanskiy, CEO SimulaM.

Z kolei w końcówkę przyszłego roku celuje Stereo Games. Studio wybrało już autoryzowanego doradcę i na początku 2021 roku zacznie przygotowania. Piotr Tracki, prezes Stereo Games nie wyklucza, że wejściu na rynek będzie towarzyszyć emisja akcji. Obecnie spółka pracuje nad projektem Car Manufacture i portem gry Car Mechanic Flipper na Switch. Premira planowana jest na przełomie 2020/2021 roku. Przygotowania do debiutu rozpoczął też Games Incubator. Spółka jest w trakcie przekształcenia w SA. Debiut na NewConnect planuje po premierze głównych tytułów i wypracowaniu zysków, czyli najwcześniej na przełomie 2021 i 2022 r. Games Incubator nie jest tylko producentem i wydawcą własnych gier. Spółka działa także w obszarze inkubacji projektów.

– Promujemy i wydajemy gry produkowane przez inne zespoły (nie tylko z grupy PLW) – dobrze czujemy się w marketingu gier, stąd świadczymy tego typu typu usługi na zewnątrz w zamian za procent z zysków z gry, nie tylko jako wydawca. Poszukujemy ciekawych pomysłów i projektów na różnym etapie produkcji, prowadząc PlayWay School oraz organizując Game Jamy – mówi Marek Parzyński, CEO Games Incubator.

Debiut w 2021 r. planują też Nesalis Games i Space Boat Studios. Obie firmy są na etapie zmiany formy prawnej i nie wykluczają przeprowadzenia emisji akcji w przyszłości.

– We wstępnym planie jest II kwartał 2021 roku. Przed nami jeszcze transformacja w spółkę akcyjną. Liczymy na możliwie szybkie załatwienie formalności, bo podążamy szlakiem wyznaczonym przez inne spółki z grupy – mówi Andrzej Herczyński, członek zarządu Space Boat Studios.

FreeMind i Woodland Games rozpoczęły prace nad dokumentami informacyjnymi. Pierwsza z nich daje sobie 10 miesięcy na zamknięcie całego procesu, a druga planuje debiut w pierwszym kwartale 2021 r. To nie koniec listy. Strategy Labs zmienia formę prawną, ale oficjalnie zarząd nie podjął jeszcze żadnych wiążących decyzji w sprawie rozpoczęcia przygotowań do wejścia na giełdę. Ze wstępnym ustaleń wiadomo, że pierwsze konkrety mają się pojawić po premierze Builders of Egypt, czyli flagowej produkcji studia, od której zarząd warunkuje wszelkie dalsze decyzje. Sygnały zainteresowania giełdą wysyłają też Forestlight Games, President Studio i Code Horizon, ale na ten moment konkretów brak.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o AtomicJelly, BakedGames, CodeHorizon, detgames, DualityGames, ForestlightGames, FreeMind, GamesIncubator, ImagePower, MadmindStudio, NesalisGames, Pentacle, Play2Chill, playway, Polyslash, PresidentStudio, pyramid, SimulaM, SpaceBoatStudios, StereoGames, StrategyLabs, WarZoneLab, WoodlandGames)

 • Image Power czeka na decyzję ws. debiutu na NewConnect W styczniu Image Power złożyło dokument informacyjny na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Spółka czeka na decyzję w sprawie dopuszczenia do obrotu akcji i wyznaczenie terminu debiutu na NewConnect. Na małym parkiecie powinna pojawić się w pierwszej połowie 2021 roku
 • 6 producentów gier, którzy w 2021 r. mogą wypłacić dywidendę

  Rok 2021 zapowiada się rekordowo pod względem dywidend w branży gamingowej zarówno pod względem kwot jak i liczby spółek. Z informacji zebranych przez StockWatch.pl wynika, że w tym roku zyskiem z akcjonariuszami podzieli się aż sześciu producentów gier wideo notowanych na warszawskim rynku.

 • Codeaddict rozpoczął prace nad proj. gamingowym, kompletuje zespół deweloperów

  Codeaddict rozpoczął prace nad pierwszym projektem gamingowym. Podstawą zapowiadanej produkcji ma być koncepcja megafabryki samochodów elektrycznych. Inspiracją do stworzenia projektu jest m.in. Tesla Gigafactory. Spółka rozpoczęła kompletowanie zespołu deweloperów.

 • Kolejna spółka z grupy PlayWay zadebiutuje na NewConnect

  W najbliższy wtorek, 9 lutego na małym parkiecie zadebiutuje Atomic Jelly. Będzie to 15. spółka z grupy PLAYWAY obecna na warszawskim rynku.

 • Image Power złożyło dokument informacyjny na GPW, planuje debiut na NewConnect w I kwartale 2021

  Producent gier wideo z grupy PLAYWAY, złożył dokument informacyjny na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Jeszcze w pierwszym kwartale spółka zamierza zadebiutować na NewConnect. Z przeprowadzonej w listopadzie emisji akcji firma pozyskała 1,6 mln zł. W najbardziej zaawansowanej produkcji znajduje się obecnie Yacht Mechanic Simulator, którego powstanie przyspieszył hitowy Car Mechanic Simulator z portfolio PLAYWAY.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR