Agora objęła kolejne udziały w czeskiej spółce ROI Hunter

Omawiane walory:

Agora objęła, w drugiej rundzie finansowania, kolejne udziały w czeskiej spółce ROI Hunter i posiada obecnie prawie 24 proc. akcji spółki.

(Fot. mat. prasowe)

– W czerwcu br., zgodnie z umową inwestycyjną zawartą we wrześniu 2018 r., Agora w drugiej rundzie finansowania objęła kolejne udziały w czeskiej spółce ROI Hunter, dostawcy platformy marketingowej umożliwiającej firmom z branży e-commerce promowanie i sprzedaż produktów za pośrednictwem Google’a i Facebooka. Agora jest mniejszościowym udziałowcem ROI Hunter – posiada obecnie prawie 24 proc. akcji spółki – czytamy w komunikacie.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

ROI Hunter oferuje swoim klientom możliwość umieszczenia reklamy bezpośrednio na Facebooku, Instagramie i w wyszukiwarce Google. Współpracuje już z ponad 250 firmami z sektora e-commerce, wśród których znajdują się takie podmioty, jak Allegro, Souq i Sports Direct.

– Inwestycja w firmę ROI Hunter to dla Agory sposób na stopniowe zwiększanie obecności na rynku usług B2B w internecie. Spółka ROI Hunter osiągnęła założone w umowie inwestycyjnej wyniki finansowe za 2018 r. i dlatego podjęliśmy decyzję o zakupie drugiej transzy akcji. Cieszymy się, że będziemy mieć coraz większy wkład w rozwój tej ciekawej i innowacyjnej firmy, przed którą duże wyzwania związane z ekspansją na kolejne rynki – powiedziała Agnieszka Sadowska z zarządu Agory.

Dzięki finansowaniu pozyskanemu od Agory, ROI Hunter umacnia swoją pozycję na międzynarodowych rynkach – w ostatnim czasie firma otworzyła biuro w Londynie. Dynamicznie rozwija także projekt ROI Hunter Easy, czyli bezpłatne rozwiązanie dla platform e-commerce, dzięki rozpoczęciu współpracy z dostawcami technologii: BigCommerce, Ecwid i PrestaShop.

– ROI Hunter cały czas rozszerza też swoją ofertę – w ostatnich miesiącach firma uruchomiła nowy produkt Creative Factory. To narzędzie pozwalające marketerom m.in. w prosty sposób tworzyć reklamy wideo na Facebooka i Instagrama, dzięki czemu mogą oni w pełni wykorzystać możliwości reklamowe tych kanałów – czytamy dalej.

Inwestycja w ROI Hunter to część strategicznego planu Grupy Agora, który zakłada jako jeden z kierunków rozwoju segment usług B2B w internecie. Agora jest także udziałowcem spółki Yieldbird – jednej z najszybciej rozwijających się firm specjalizujących się w optymalizacji zasobów reklamowych wydawców, a także spółki Online Technologies HR – dostawcy innowacyjnych rozwiązań informatycznych dedykowanych rekrutacji online.

Agora jest m.in. większościowym właścicielem sieci kin Helios, firmy Next Film, zajmującej się produkcją i dystrybucją filmową oraz wydawcą „Gazety Wyborczej” i czasopism. Grupa jest ponadto właścicielem trzech lokalnych radiostacji muzycznych i większościowym współwłaścicielem ponadregionalnego Radia Tok FM. Agora jest współwłaścicielem kanału telewizyjnego Stopklatka TV uruchomionego wspólnie z Kino Polska TV.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Agora, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Prognozy wyników za III kwartał wg DM mBanku

  Rozpoczęty właśnie sezon wyników będzie pierwszym naprawdę trudnym testem dla spółek notowanych na GPW. DM mBanku w cyklicznym opracowaniu sprawdził, jak miniony kwartał wypadł w poszczególnych branżach oraz gdzie szukać spółek, które mogą sprawić niespodziankę.

 • SEG nagrodziło 4 najlepsze spółki w konkursie Złota Strona Emitenta XII

  5 czerwca br. podczas XI Kongresu Relacji Inwestorskich Spółek Giełdowych SEG odbyła się ceremonia wręczenia statuetek Laureatom XII edycji konkursu Złota Strona Emitenta. Nagrodzone spółki to LUG, AGORA, mBank oraz Powszechny Zakład Ubezpieczeń.

 • Akcje CD Projektu najdroższe w historii, w tle mocne wzrosty Bloobera i Trakcji

  Kurs akcji CD Projektu ustanawia nowe historyczne szczyty po ogłoszeniu daty premiery gry Cyberpunk 2077. I to prawdopodobnie jeszcze nie koniec ruchu na północ. Mocne wzrosty notuje dziś też Bloober Team.

 • Agora rekomenduje wypłatę 0,50 zł dywidendy na akcję

  Zarząd Agory podjął uchwałę w sprawie rekomendacji akcjonariuszom przeznaczenia kwoty 23,29 mln zł na wypłatę dywidendy, co daje 0,50 zł na akcję. Wypłata dywidendy nastąpi w części z zysku netto za 2018 rok, a w części z kapitału zapasowego spółki.

 • TIM i Agora w górę, a Budimex i LPP w dół po wynikach

  Wyniki i doniesienia ze spółek zdominowały przedpołudniową część handlu na warszawskiej giełdzie. W centrum uwagi znalazł się TIM, AGORA, LPP, Budimex i LC Corp. Uwagę przyciąga również PKN Orlen, który ogłosił plan przejęcia bankrutującego Ruchu.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR