Akcje Bloober Team drożeją po informacji o dużej umowie na gry AAA

Omawiane walory:

Krakowskie studio mocno ceduje informacje na temat kontraktu. Na chwilę obecną wiadomo jedynie, że umowa jest z globalnym wydawcą i jednym ze światowych liderów branży i dotyczy produkcji gry na bazie posiadanego przez zleceniodawcę IP. Spółka podała też, że całkowita wartość zleconych prac przekracza wysokość kapitałów własnych spółki.

bloober,team,akcje

(Fot. materiały prasowe)

Komunikat Bloober Team jest mocno lakoniczny. Wiadomo jedynie, że zleceniodawcą jest „jeden ze światowych liderów branży gier”, który zleca produkcję gier, których wielkość „można określać jako indie AAA lub AAA”.

– Podpisana umowa oznacza awans do pierwszej ligi światowych producentów gier. Wszystkie nasze kolejne projekty ze względu na ich wielkość można określać jako indie AAA lub AAA patrząc przez pryzmat naszej specjalizacji. Ze względu na warunki umowy, a także plany marketingowe, szczegóły dotyczące nowego projektu będziemy mogli ujawnić dopiero w przyszłym roku – komentuje Piotr Babieno, prezes Bloober Team.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Zgodnie z umową Bloober Team otrzyma m.in. wynagrodzenie typu „advance” po spełnieniu ustalonych kamieni milowych. Według deklaracji, pierwsza płatność nastąpi jeszcze w kwietniu, a całość będzie miała znaczący wpływ na wyniki finansowe.

– Zarząd Emitenta przekazuje niniejszą informację ze względu na fakt, że zawarcie umowy będzie miało istotny wpływ na wyniki finansowe Emitenta za rok 2020 oraz lata następne – czytamy w komunikacie.

Bloober Team to niezależny producent gier wideo, specjalizujący się w tworzeniu gier z gatunku hidden horror. Informacja o dużej umowie z globalnym wydawcą pobudziła wyobraźnię inwestorów. We wtorek rano kurs akcji Bloober Team rośnie o ponad 7,5 proc. do 78 zł. W pierwszych minutach za jedną akcję krakowskiego dewelopera płacono nawet 86 zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT BLOOBER, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR