StockWatch.pl

Akcjonariusze Auto Partner sprzedają ponad 9 proc. akcji w procesie ABB

Omawiane walory:

Aleksander Górecki i Katarzyna Górecka – akcjonariusze Auto Partner – rozpoczęli proces przyspieszonej budowy księgi popytu (ABB) celem sprzedaży do 12 mln akcji Auto Partner, stanowiących 9,27 proc. głosów na walnym zgromadzeniu.

– Zarząd Auto Partner […] otrzymał od akcjonariuszy Aleksandra Góreckiego oraz Katarzyny Góreckiej informację o rozpoczęciu procesu budowy przyspieszonej księgi popytu, której celem jest sprzedaż przez każdego z akcjonariuszy do 6 mln akcji spółki, tj. łącznie do 12 mln akcji spółki uprawniających do 9,27 proc. głosów na walnym zgromadzeniu spółki – czytamy w komunikacie.

Główni akcjonariusze Auto Partner.

>> Perspektywy przed EURUSD – bezpłatny raport >>

Procedurę ABB prowadzi Trigon Dom Maklerski.

Grupa Auto Partner jest importerem i dystrybutorem części do samochodów osobowych i dostawczych. Współpracuje z blisko 150 dostawcami części zamiennych w obszarze tzw. rynku aftermarket, jak również dostawcami OEM z całego świata. Spółka jest notowana na GPW od czerwca 2016 r.>> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym akcjom Auto Partner

notowania

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT AUTOPARTN, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • WIG20 walczy o powrót na 2.200 pkt., w grze Auto Partner i Ciech

  Giełda w Warszawie rośnie 4. sesję z rzędu, a WIG20 jest o krok od zdobycia poziomu 2.200 pkt. Pytanie, czy wzorem zachodnich indeksów, uda mu się odrobić większość lipcowo-sierpniowych strat?

 • Szybka korekta po wejściu na szczyt, w grze Ursus i Auto Partner

  Ostatnie sesje tak mocno rozgrzały emocje na GPW, że najmniejsze cofnięcie rynku inwestorzy natychmiast wykorzystują do kupna akcji. Po słabszym starcie notowań, w południe indeksy WIG i WIG20 wyszły ponad kreskę. Niestety "zielone zamknięcie", pomimo dobrego zachowania banków, nie jest jeszcze przesądzone. Na szerokim rynku wyróżnia się Ursus i Auto Partner.

 • Auto Partner zwiększa skalę działania i poprawia wyniki

  Auto Partner odnotował 58,64 mln zł skonsolidowanego zysku netto w 2018 r. wobec 34,88 mln zł zysku rok wcześniej. Spółka tłumaczy, że poprawa wyniku jest przede wszystkim następstwem zwiększania skali działalności grupy. Przed południem kurs akcji spółki rośnie o ponad 5 proc.

 • Auto Partner wypracował 1,15 mld zł przychodów w 2018 r.

  Grupa Auto Partner odnotowała wzrost sprzedaży o 26,2 proc. r/r do 1.154,56 mln zł w 2018 roku. W samym IV kwartale sprzedaż wzrosła o 22 proc. (do 293,51 mln zł), a w grudniu o 17 proc. (do 78,51 mln zł).

 • Energetyka wspiera indeksy, w grze PGE, Energa i Kruk

  Inwestorzy z warszawskiej giełdy są tak mocno skupieni na sytuacji na rynkach globalnych, że zupełnie zignorowali nieco słabszy od oczekiwań odczyt nt. polskiego PKB. Dlatego też o losach środowej sesji zdecydują popołudniowe dane z USA. Póki co dobre zachowanie spółek energetycznych zapewnia wzrosty w Warszawie. Kolejny dzień drożeją też akcje Kruka.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR