Akcjonariusze Hollywood ogłosili przymusowy wykup akcji spółki

Omawiane walory:

Czternastu akcjonariuszy Grupy Hollywood, posiadających łącznie ponad 90 proc. akcji i ponad 90 proc. głosów na walnym zgromadzeniu, ogłosiło przymusowy wykup akcji spółki, reprezentujących 7,43 proc. kapitału zakładowego i 5,76 proc. ogólnej liczby głosów. Cena wykupu wyniesie 1 zł za akcję.

Hollywood, akcje, wykup

– Przymusowym wykupem objętych jest 4.473.130 zdematerializowanych akcji zwykłych na okaziciela spółki, reprezentujących 7,43 proc. kapitału zakładowego spółki, uprawniających do 4.473.130 głosów na walnym zgromadzeniu spółki, stanowiących 5,76 proc. ogólnej liczby głosów w spółce – czytamy w komunikacie.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Cena akcji w ramach przymusowego wykupu wynosi 1 zł za sztukę.

Dzień rozpoczęcia przymusowego wykupu ustalono na 16 września 2019 r., a dzień wykupu akcji na 19 września 2019 r.

Pod koniec lipca br. spółka informowała, że procedura wykupu przymusowego akcji oraz formalne opuszczenie notowań giełdowych powinny nastąpić w perspektywie najbliższych 2-3 miesięcy.

Grupa Hollywood to największa sieć pralni przemysłowych w Polsce, która rozpoczęła także ekspansję zagraniczną (Niemcy). Jest obecna w trzech segmentach rynku – szpitalnym, HoReCa oraz odzieży roboczej. Spółka była notowana na NewConnect od 2014 r. Przeniosła się na rynek główny GPW na ostatniej sesji w 2017 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT HOLLYWOOD, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR