Hollywood złożył do KNF wniosek ws. zniesienia dematerializacji akcji

Omawiane walory:

Hollywood złożył w Komisji Nadzoru Finansowego wniosek o zezwolenie na przywrócenie akcjom spółki formy dokumentu (zniesienie dematerializacji akcji).

KNF,hollywood,akcje,dematerializacja

Hollywood chce delistingu.

Zarząd spółki złożył wniosek do KNF w wyniku podjęcia przez nadzwyczajne walne zgromadzenie Hollywood uchwały z 23 września 2019 r. w sprawie: zniesienia dematerializacji akcji Hollywood oraz wycofania tych akcji z obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.

Wcześniej w tym tygodniu spółka podała, że przymusowy wykup niemal 4,5 mln akcji Hollywood, reprezentujących 7,43 proc. kapitału zakładowego i 5,76 proc. ogólnej liczby głosów, został rozliczony. Akcje po 1 zł za walor nabyła spółka z grupy inwestycyjnej 21 Concordia, największy pojedynczy akcjonariuszy Hollywood, a także sama spółka Hollywood. Wcześniej 14 akcjonariuszy, posiadających łącznie ponad 90 proc. akcji i ponad 90 proc. głosów na walnym zgromadzeniu, ogłosiło przymusowy wykup akcji spółki, reprezentujących 7,43 proc. kapitału zakładowego i 5,76 proc. ogólnej liczby głosów. Cena wykupu wyniosła 1 zł za akcję.

Pod koniec lipca br. spółka informowała, że procedura wykupu przymusowego akcji oraz formalne opuszczenie notowań giełdowych powinny nastąpić w perspektywie najbliższych 2-3 miesięcy.

Grupa Hollywood to największa sieć pralni przemysłowych w Polsce, która rozpoczęła także ekspansję zagraniczną (Niemcy). Jest obecna w trzech segmentach rynku – szpitalnym, HoReCa oraz odzieży roboczej. Spółka była notowana na NewConnect od 2014 r. Przeniosła się na rynek główny GPW na ostatniej sesji w 2017 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT HOLLYWOOD, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Akcjonariusze Hollywood wykupieni wbrew decyzji sądu

  Kontrowersyjny wykup niemal 4,5 mln akcji HOLLYWOOD został rozliczony. Następnym krokiem spółki ma być rozpoczęcie procedury delistingu. Problem w tym, że jeszcze przed rozpoczęciem squeeze out'u sąd na wniosek jednego z akcjonariuszy mniejszościowych nakazał wstrzymanie wykupu.

 • Akcjonariusz mniejszościowy Hollywood walczy z przymusowym wykupem akcji

  Sprawa przymusowego wykupu akcji spółki HOLLYWOOD nie jest przesądzona. Sąd na wniosek jednego z akcjonariuszy zabezpieczył roszczenie i wstrzymał wykonanie uchwały z 22 sierpnia do czasu prawomocnego zakończenia postępowania. 

 • Akcjonariusze Hollywood ogłosili przymusowy wykup akcji spółki

  Czternastu akcjonariuszy Grupy HOLLYWOOD, posiadających łącznie ponad 90 proc. akcji i ponad 90 proc. głosów na walnym zgromadzeniu, ogłosiło przymusowy wykup akcji spółki, reprezentujących 7,43 proc. kapitału zakładowego i 5,76 proc. ogólnej liczby głosów. Cena wykupu wyniesie 1 zł za akcję.

 • Hollywood przeprowadzi prywatną emisję 15 mln akcji serii L po 1 zł każda

  Akcjonariusze HOLLYWOOD zdecydowali o emisji akcji serii L. W trybie emisji prywatnej zostanie zaoferowanych 15 mln walorów po 1 zł każdy. Grupa HOLLYWOOD zamierza wykorzystać emisję do przyspieszenia ekspansji w kraju i za granicą oraz zoptymalizować strukturę finansowania.

 • Pierwsze symptomy realizacji zysków, w grze JSW i Benefit Systems

  Po mocnym początku roku na GPW, wtorkowa sesja może przynieść pierwszą realizację zysków. Perspektywy wciąż pozostają jednak dobre. Zyski inwestorzy natomiast już realizują na złotym, który trzeci kolejny dzień traci na wartości.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR