Akcjonariusze WDX dostaną 0,30 zł dywidendy na akcję

Omawiane walory:

Grupa oferująca kompleksowe rozwiązania w zakresie wyposażenia magazynów wypłaci dywidendę o stopie zbliżonej do 6 proc. Dzień ustalenia prawa do zysku wypada jeszcze w tym miesiącu.

Akcjonariusze WXD zdecydowali na walnym o wypłacie dywidendy w wysokości 2,8 mln zł. Na każdą akcję przypadnie 0,30 zł. Stopa dywidendy przy kursie akcji na poziomie nieco ponad 5 zł wynosi 5,9 proc. Dzień dywidendy ustalono na 27 czerwca, a jej wypłata ma nastąpić 13 lipca 2016 roku. W zeszłym roku dawny Wandalex przeznaczył na ten cel 0,40 zł na akcję i była to jak do tej pory najwyższa dywidenda – stopa 4,93 proc. W wcześniejszych dwóch latach wyplata sięgnęła odpowiednio 0,15 zł i 0,12 zł. Wówczas dało to stopę w wysokości 4,8 proc. i 6,5 proc.

W zeszłym roku zysk netto grupy wyniósł 4,5 mln zł wobec 5,1 mln zł rok wcześniej. Towarzyszył temu ponad 30-proc. wzrost przychodów. W I kwartale 2016 r. dostawca zintegrowanych rozwiązań z zakresu wyposażenia magazynów doznał 17-proc. spadku przychodów. Zysk netto skurczył się z 2,75 mln zł do 1,2 mln zł. Spółka tłumaczy to kumulacją realizacji zamówień w I kwartale ubiegłego roku.

– Komentarz kierownictwa grupy do sprawozdania finansowego za I kw. b.r. nie jest zbyt wylewny. Wskazano w nim jedynie, że raportowane pogorszenie przychodów i wyników jest w dużym stopniu efektem kumulacji realizacji zleceń w okresie odniesienia. Z kolei w komentarzach przekazane na rynek poza raportem okresowym zarząd informuje o pozytywnym nastawieniu do wyników grupy w bieżącym roku, w czym pomóc ma utrzymanie korzystnej koniunktury na rynku magazynowym, dalszy rozwój e-commerce, czy też wreszcie uruchomienie środków z nowej perspektywy unijnej i wzrost zamówień finansowanych z tego źródła. Dodatkowo wskazuje przy tym na zakończenie inwestycji rzeczowych w grupie (które w poprzednich okresach były obciążeniem dla wyników finansowych), co powinno przełożyć się na poprawę jej wydajności. – komentuje Tomasz Nawrocki, analityk Stockwatch.pl. >> Całą analizę wyników WDX znajdziesz tutaj

W czwartek akcje spółki tracą na wartości pogłębiając przecenę z ostatnich miesięcy. W skali ostatnich czterech miesięcy kurs stracił 27 proc. Lepiej wygląda długoterminowa stopa zwrotu. Trzyletnia pokazuje wzrost o 390 proc.

wykres_wdx

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT wdx, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR