Spółka Abrisu skupiła w wezwaniu 1,92 mln akcji WDX

Omawiane walory:

W ramach wezwania spółka kontrolowana przez Abris Capital Partners kupiła 20,74 proc. akcji WDX, podał pośredniczący w wezwaniu Pekao Investment Banking.

– W ramach realizacji odpowiedzi na wezwanie, zawarte zostały transakcje kupna na łączną liczbę 1.915.740 akcji spółki WDX, w tym 1.855.740 akcji zwykłych na okaziciela oraz 60 tys. akcji uprzywilejowanych imiennych. Ilość nabytych akcji odpowiada 20,74 proc. kapitału zakładowego spółki, dających łącznie prawo do wykonywania 1.975.740 głosów na walnym zgromadzeniu spółki, co odpowiada 17,76 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu spółki – czytamy w komunikacie.

Cena transakcyjna wyniosła 14,88 zł za jedną akcję.

– Podmiotem nabywającym akcje w wezwaniu była spółka WOHO Holdings Limited z siedzibą w Nikozji – spółka zależna Abris CEE Mid-Market Fund III L.P. Rozliczenie wszystkich zawartych transakcji nastąpi w dniu 12 lutego 2018 r. – czytamy dalej.

>> DEGIRO przedłuża ofertę, ze względu na sukces promocji 4000 PLN na prowizje. Kup akcje na GPW.

Wcześniej 19 grudnia ub. r. WOHO Holdings Limited złożyło do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wniosek w sprawie przejęcia kontroli nad WDX oraz jej spółkami zależnymi: Heavy-Net i Wandalex-Feralco.

Na początku grudnia WOHO Holdings Limited, ogłosiła wezwanie do zapisywania się na sprzedaż 2.336.521 akcji WDX oraz 60 tys. akcji imiennych, uprzywilejowanych, po cenie 14,88 zł za sztukę. W wyniku wezwania wzywający zamierza osiągnąć 21,54 proc. ogólnej liczby głosów na walnym WDX. Wcześniej WOHO Holdings Limited, zawarła z akcjonariuszami WDX umowy, w ramach których przewidziano ogłoszenie wezwania na akcje WDX w cenie 14,88 zł za jedną akcję. Zgodnie z umową inwestycyjną celem stron jest, aby po zamknięciu transakcji jedynymi akcjonariuszami spółki byli WOHO oraz Dariusz Bąkowski (obecny znaczący akcjonariusz spółki WDX). W przypadku powodzenia wezwania strony umowy chcą wycofać WDX z GPW.

WDX S.A. to dostawca zintegrowanych rozwiązań z zakresu wyposażenia magazynów, projektowania systemów logistycznych w transporcie wewnętrznym i składowania. Dzięki własnej pracowni projektowej i zakładowi produkcyjnemu w Zgierzu WDX posiada w ofercie innowacyjne przenośniki i regały magazynowe. Spółka jest notowana na GPW od 2000 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT wdx, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR