Abris podał termin wezwania na WDX. Za każdą akcję zapłaci 14,88 zł

Omawiane walory:

Zapisy w ramach wezwania ogłoszonego przez WOHO Holdings Ltd., spółki zależnej funduszu Abris Capital Partners Ltd. ruszą 8 stycznia. Wzywający płaci blisko dwa razy więcej za każdy walor WDX niż dotychczasowa cena rynkowa.

Zapisy będą przyjmowane od 8 stycznia do 6 lutego 2018 r. Przewidywany termin transakcji zakupu akcji na GPW to 8 lutego 2018 r.

– WDX to bardzo perspektywiczna firma, mająca czołową pozycję w dynamicznie rozwijającej się branży kompleksowych rozwiązań magazynowych. Mając na uwadze globalny rozwój e-commerce i coraz większą tendencję podzlecania usług logistycznych, widzimy duży potencjał dalszego rozwoju spółki razem z jej założycielami. Na ciekawe akwizycje mamy przeznaczone 500 mln euro, pozyskane niedawno od międzynarodowych inwestorów w ramach naszego trzeciego funduszu Abris CEE Mid-Market III LP. – mówi Milorad Anđelić, Partner w Abris Capital Partners.

Rano spółka poinformowała, że jej główny akcjonariusz – Dariusz Bąkowski – zawarł z z cypryjskim WOHO Holdings Limited porozumienie, którego celem jest wykupienie wszystkich akcji i wycofanie WDX z obrotu na GPW.

– Cieszymy się na współpracę ze sprawdzonym partnerem rodzinnych firm, jakim jest Abris Capital Partners. Jestem przekonany, że razem uda nam się osiągnąć jeszcze większy sukces biznesowy zarówno w kraju, jak i za granicą, na co wskazują już zrealizowane przez Abris projekty, jak na przykład kurierska Siódemka czy Alumetal. Liczymy też na transfer wiedzy i wsparcie merytoryczne jego ekspertów w zakresie bieżącego zarządzania. – mówi Dariusz Bąkowski, współzałożyciel WDX i przewodniczący rady nadzorczej.

Abris Capital Partners Ltd. to niezależna firma zarządzająca funduszami private equity, które inwestują w Europie Środkowo-Wschodniej. Swoje środki powierzyło zarządzanym przez nią funduszom wielu międzynarodowych, prestiżowych inwestorów instytucjonalnych (fundacje uniwersyteckie, fundusze emerytalne, firmy ubezpieczeniowe, prywatne fundacje), a aktywa pod zarządem Abris Capital Partners Ltd. to prawie 1,3 mld euro.>> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym akcjom WDX

Fundusze Abris od 10 lat inwestują w lokalne firmy średniej wielkości, o zdrowych fundamentach i dużym potencjale rozwoju. Wartość zaangażowania finansowego Abris w takie podmioty to najczęściej 30-75 mln euro, z nastawieniem na zakup większościowego udziału w spółce. Czas zaangażowania w inwestycję wynosi średnio od 3 do 5 lat. Firmy takie korzystają zarówno z wniesionego przez Abris kapitału, jak i z doświadczenia jego zespołu w zarządzaniu strategicznym i operacyjnym.

Fundusze Abris zrealizowały w ciągu minionej dekady ponad 20 inwestycji w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej. Wśród spółek, które dynamicznie rozwinęły się pod ich skrzydłami, znalazły się m.in. Siódemka, Masterlease, Alumetal czy Novago. Aktualnie ze wsparcia Abrisu korzystają m.in. GetBack, Graal i CARGOUNIT.

Informacja o planach przejęcia spółki zelektryzowała inwestorów. W piątek kurs akcji WDX podskoczył o blisko 90 proc. do 14,52 zł. To najwyższy poziom w historii spółki. WDX jest obecny na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 2000 r.

notowania

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o wdx)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR