Allegro inwestuje we własną sieć automatów paczkowych

Omawiane walory:

Allegro podpisało list intencyjny z polską spółką Modern-Expo na dostawę automatów paczkowych do odbioru i nadawania przesyłek. Pierwsze automaty zostaną zainstalowane w połowie tego roku, a do końca 2021 r. ma powstać sieć 1.500 urządzeń.

Allegro,ipo,debiut,giełda

Francois Nuyts, prezes Allegro. Fot. spółka/fb

Podpisany dziś list intencyjny z Modern-Expo Group oznacza start produkcji pierwszej partii 1 500 urządzeń, z których kupujący i sprzedający zaczną korzystać jeszcze w tym roku.

– Dbamy o to, aby klienci Allegro byli zadowoleni na każdym etapie zakupów. Dużą wagę przykładamy do szybkości dostaw i już teraz ok. 80% przesyłek trafia do klienta w ciągu 1-2 dni od zamówienia. Mamy ambicję, żeby dostawy te były jeszcze szybsze, tańsze i wygodniejsze. Dlatego postanowiliśmy zainwestować we własną sieć automatów paczkowych jako uzupełnienie sieci ok 30 000 punktów odbioru i automatów dostępnych już na Allegro. Nowa sieć zapewni klientom jeszcze lepszy dostęp do tych ekonomicznych metod dostawy oraz w połączeniu usługami magazynowymi Allegro, które również planujemy uruchomić w tym roku, stworzy nową jakość w zakresie komfortu dostaw. W pierwszej fazie projektu planujemy uruchomić 3000 zaawansowanych technologicznie automatów paczkowych, z czego 1 500 zostanie zainstalowanych jeszcze w tym roku – powiedział dyrektor ds. rozwoju w Allegro Grzegorz Czapski, cytowany w komunikacie.

Pierwsze automaty paczkomatowe Allegro zostaną zainstalowane w polskich miastach już w połowie bieżącego roku. Allegro chce budować sieć w sposób zrównoważony poprzez odpowiedzialną współpracę z lokalnymi społecznościami, dlatego uruchomiono specjalną stronę internetową, gdzie zainteresowani udostępnianiem powierzchni mogą zgłaszać propozycje lokalizacji pod budowę sieci automatów paczkowych. Można to robić już od 4 marca.

Automaty paczkowe dla Allegro dostarczy polska spółka Modern-Expo Group, lider produkcji zaawansowanego technologicznie wyposażenia dla branż sprzedaży detalicznej i e-commerce.

– Nasi klienci oczekują innowacyjnych i niezawodnych produktów. Już od 25 lat dostarczamy wyposażenie do największych sieci detalicznych na całym świecie. Współpraca z tak wymagającym partnerem jak Allegro stawia przed nami nowe możliwości. To również dowód na to, że oferowane przez nas produkty łączą wysoką jakość wykonania z wygodną i intuicyjną obsługą – powiedział prezes i współwłaściciel Modern-Expo Group – Bogdan Łukasik.

Sieć automatów paczkowych to kolejna inwestycja związana z usługami logistycznymi, którą Allegro zapowiedziało w 2021 roku. W drugiej połowie roku zostanie uruchomione nowoczesne centrum logistyczne dla firm sprzedających na Allegro w podwarszawskim Adamowie, mające na celu dalszą poprawę szybkości i wygody dostawy.

Firma Modern-Expo powstała w 1993 roku w Lublinie, dziś to międzynarodowy producent wyposażenia sklepów i dostawca kompletnych rozwiązań dla sieci handlowych oraz e-commerce.

Allegro jest platformą handlową numer 1 w Polsce. Sprzedaż realizowana jest głównie przez firmy za pośrednictwem platformy e-commerce typu marketplace Allegro.pl. Wartość sprzedanych produktów (GMV) na platformie grupy stanowiła ok. 3% rynku handlu detalicznego w Polsce w 2019 r. Od października 2016 r. Allegro należy do funduszy Cinven, Permira i Mid Europa. Spółka zadebiutowała na GPW w październiku 2020 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o allegro)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR