X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Altus TFI zszedł poniżej progu 5 proc. w Cherrypick Games

Opublikowano: 2018-09-13 14:43:47

Omawiane walory: ,

Fundusze inwestycyjne zarządzane przez Altusa sprzedały część akcji producenta gier i zmniejszyły zaangażowanie poniżej progu 5 proc. W akcjonariacie ujawił się za to Tar Heel Capital Globalnej Innowacji Fundusz Inwestycyjny Zamknięty, zarządzany przez AgioFunds TFI.

(Fot. Cherrypick Games)

Fundusze inwestycyjne z grupy Altus TFI sprzedały 11 września 2.464 akcji Cherrypick Games. Po transakcji zaangażowanie funduszu w akcjonariat producenta gier spadło poniżej progu 5 proc. Według najnowszego komunikatu Altus w swoim portfelu posiada 60.263 akcji Cherrypick Games, które odpowiadają za 4,81 proc. kapitału zakładowego. Zejście poniżej progu 5 proc. oznacza, że fundusz może dalej sprzedawać akcje bez obowiązku informowania o tym rynku.

Aktualizacja godz. 15:32

Zarząd Cherrypick Games otrzymał zawiadomienie od Tar Heel Capital Globalnej Innowacji Fundusz Inwestycyjny Zamknięty, zarządzanego przez AgioFunds Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych SA, że w wyniku transakcji zawartej poza rynkiem regulowanym w alternatywnym systemie obrotu na rynku NewConnect, Fundusz nabył 27 tys. akcji Cherrypick Games, w wyniku czego zwiększyła się ogólna liczba głosów posiadanych przez fundusz na WZA.

Przed dokonaniem transakcji fundusz posiadał bezpośrednio 52.913 akcji spółki, co stanowiło 4,16 proc. kapitału Cherrypick Games. Na dzień zawiadomienia fundusz posiada bezpośrednio 84.647 akcji, co stanowi 6,66 proc. kapitału zakładowego Cherrypick Games.

Głównymi akcjonariuszami w Cherrypick Games pozostają Marcin Kwaśnica (46,29 proc.) i Michał Sroczyński (23,93 proc.). Pierwszy z nich we wrześniu zaczął skupować akcje swojej firmy, ale wolumen zgłoszonych transakcji ma jedynie wymiar symboliczny. >> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym akcjom Cherrypick Games

Altus TFI jest jednym z największych w Polsce niezależnych (tzn. niepowiązanych bezpośrednio z żadną instytucją finansową) towarzystw funduszy inwestycyjnych i jednocześnie jednym z najdynamiczniej rozwijających się podmiotów w polskiej branży TFI. W swoim portfelu posiada akcje 35 spółek o łącznej rynkowej wartości nieco ponad 0,9 mld zł.

Obecna wartość rynkowa akcji w portfelu Altus TFI wynosi 910 mln zł.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Wcześniej fundusz zmniejszył zaangażowanie w LC Corp, Oponeo.pl i Elektrotim. Wyprzedaż akcji to pokłosie problemów z GetBackiem. Prawdziwa burza rozpętała się pod koniec sierpnia, gdy na polecenie prokuratury funkcjonariusze warszawskiej delegatury CBA zatrzymali Piotra Osieckiego i Jakuba Rybę. Śledczy zarzucają byłym członkom zarządu Altusa wyrządzenie spółce GetBack w okresie od października 2016 roku do początku sierpnia 2017 roku szkody majątkowej w wielkich rozmiarach, szacowanej obecnie na kwotę co najmniej 160 mln zł. Sprawa dotyczy transakcji z sierpnia ub.r., gdy GetBack nabył od funduszy zarządzanych przez Altusa 99,38 proc. akcji EGB Investments za 207,57 mln zł. Po odwołaniu Konrada K. ze stanowiska prezesa i powołaniu nowego zarządu szybko wyszło na jaw, że kwota transakcji była zawyżona. Według nowej wyceny, akcje EGB Investments były warte zaledwie 28 mln zł.

W czwartek kurs akcji Cherrypick Games na NewConnect rośnie o 7,3 proc. Około 14:30 za jeden walor producenta gier płacono 177 zł.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

    - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
    - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
    - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
    - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o ALTUSTFI, CHERRY)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku