Amazon otworzy siódme centrum logistyczne w Polsce

Omawiane walory:

Amazon ogłosił plany otwarcia nowego centrum logistyki o powierzchni ponad 60 tys. m2 w Okmianach, k. Bolesławca, w którym w ciągu najbliższych 18 miesięcy ma powstać ponad tysiąc nowych miejsc pracy. Jest to już trzecia inwestycja Amazona na Dolnym Śląsku i siódma w Polsce.

(Fot. Amazon)

– Zwiększamy naszą obecność na Dolnym Śląsku i tworzymy wiele dodatkowych miejsc pracy. Od 2014 roku wygenerowaliśmy tu ponad 1,5 mld zł inwestycji i stworzyliśmy ponad 4.000 stałych miejsc pracy. Zespół z Okmian odegra kluczową rolę w zapewnieniu najwyższego poziomu usług dla naszych klientów w Polsce i Europie. Chcemy aktywnie uczestniczyć w rozwoju Dolnego Śląska poprzez współpracę z lokalnymi przedsiębiorstwami oraz z władzami krajowymi i lokalnymi – powiedział wiceprezes ds. operacyjnych Amazon w Europie Steven Harman. 

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Zdaniem marszałka województwa dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego, jest to kolejny dowód na atrakcyjność inwestycyjną województwa dolnośląskiego, a gmina Chojnów okazała się idealną lokalizacją do dalszego rozwoju amerykańskiego inwestora w Polsce. 

Firma Amazon rozpoczęła rekrutację na szereg nowych stanowisk do centrum w Okmianach, w tym na stanowiska poziomu początkowego, menedżerów, inżynierów, specjalistów ds. zasobów ludzkich i IT. Pracownicy Amazon otrzymają wynagrodzenie od 20 zł/godz. brutto, kompleksowe świadczenia dodatkowe i możliwości rozwoju kariery.

– Nasza szybko rozwijająca się organizacja oferuje pracownikom bardzo atrakcyjny pakiet wynagrodzeń i świadczeń dodatkowych, takich jak darmowy transport do pracy i z powrotem na kilkudziesięciu trasach, prywatną opiekę medyczną, ubezpieczenie na życie oraz innowacyjny program „Postaw na Swój Rozwój”. Zapewnia on środki na edukację, oferując pokrycie kosztów kursów zawodowych do wysokości 95 proc. Kwota dofinansowania wynosi do 26.000 zł i może być wykorzystana w ciągu czterech lat – powiedziała dyrektor HR Amazon na region Europy Środkowo-Wschodniej Marta Dworowska.

Amazon działa w Polsce od 2014 r. Obecnie posiada 5 centrów logistyki e-commerce w Poznaniu, Sosnowcu, Kołbaskowie koło Szczecina oraz dwa we Wrocławiu. Szóste powstaje w Pawlikowicach koło Łodzi i ma ruszyć jeszcze w tym roku.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT amazon, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Komentarz posesyjny: Zmierzch tytanów?

  Zgodnie z naszymi oczekiwaniami, czwartkowe odbicie na Wall Street okazało się równie krótkotrwałe jak ubiegłotygodniowe. Jeden z głównych czynników, które leżały u jego źródeł, a mianowicie nadzieja na kolejne szokująco dobre wyniki AMAZONa, odszedł w niebyt, gdy ukazało się sprawozdanie drugiej do wczoraj najważniejszej spółki świata (dziś jej miejsce zajmie zapewne Microsoft).

 • WNSSS, czyli kandydaci na następców FAANG w portfelach inwestorów

  Na rynku coraz częściej słychać głosy, że potencjał FAANG już się wyczerpał i pora rozejrzeć się za nowymi kandydatami do portfela. Poszukiwania trwają. Według serwisu MarketWatch, kolejną złotą piątką mogą być WNSSS (wymawiane jako wins), czyli Weibo, Nvidia, ServiceNow, Square oraz Shopify.

 • Apple i Amazon bohaterami Wall Street. Polska giełda znów leci w dół

  Przez europejskie giełdy przetacza się kolejna fala przeceny. Czerwień dominuje także w Warszawie. Rano WIG20 traci 0,8 proc. i tylko jedna spółka z prestiżowego indeksu broni się przed przeceną. W tle jeszcze są dane z USA, dlatego też losy piątkowej sesji mogą ważyć się do samego końca.

 • Wartość majątku najbogatszego człowieka na świecie przekroczyła 100 mld dolarów

  Według serwisu Bloomberg, wycena majątku Jeffa Bezosa po raz pierwszy w historii przekroczyła 100 miliardów dolarów. Bezos skorzystał na wzrostach kursu posiadanego pakietu akcji AMAZON, po tym jak akcje tej firmy w czasie poniedziałkowej sesji wyszły na historyczne maksima.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR