Ambra proponuje 0,70 zł dywidendy na akcję za rok obrotowy 2018-2019

Omawiane walory:

Producent i dystrybutor win rekomenduje wypłatę dywidendy za rok obrotowy 2018/19 w wysokości 0,70 zł na jedną akcję. Proponowana stawka jest o 2 grosze wyższa od ubiegłorocznej. 

ambra, dywidenda, rekomendacja

Robert Ogór, prezes Ambry (Fot. spółka)

Zarząd Ambry chce wypłacić 0,70 zł dywidendy na akcję, co przy obecnym kursie akcji daje stopę na poziomie 4 proc. Rada nadzorcza spółki pozytywnie zaopiniowała propozycję zarządu. Producent win nie ustalił jeszcze terminu ustalenia prawa do zysku i wypłaty. W poprzednich latach dzień dywidendy wypadał w październiku.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

W ubiegłym roku Ambra na wypłatę przeznaczyła 17,14 mln zł z 24,11 mln zł wypracowanych zarobionych w okresie 2017-2018. Na każdą akcję inwestorzy otrzymali po 0,68 zł, a stopa dywidendy wyniosła 5,67 proc.

Kalendarium dywidend Ambry

Warto podkreślić, że Ambra od wielu lat regularnie wpłaca dywidendę, a jej kwota z roku na rok jest wyższa. Na przestrzeni niemal dekady stawka na akcję podskoczyła z 0,10 zł do 0,68 zł i aż sześć razy stopa wynosiła 5 proc. lub więcej.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT AMBRA, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Złota lista GPW, czyli 30 spółek na historycznych szczytach

  Tylko w tym roku notowania akcji 30 spółek wyznaczyły nowe historyczne szczyty. Jeśli ktoś zamierza szukać rynkowych mistrzów, to powinien zacząć od indeksu maluchów. To właśnie z tego segmentu pochodzi aż połowa rekordzistów.

 • 4 giełdowe misie, które walczą o miano najlepszej spółki 2019 r.

  U progu wieszczonego ze wszystkich stron spowolnienia gospodarczego o zyski i wysokie stopy zwrotu nie jest łatwo. StockWatch.pl spośród kilkudziesięciu małych i średnich firm poddanych analizie po wynikach za pierwsze półrocze wybrał garstkę, która będzie bić się o tytuł najlepszej inwestycji 2019 r.

 • Miliard w dywidendach

  Jeszcze w tym roku do podziału między akcjonariuszy może trafić ponad 1,1 mld zł. StockWatch.pl znalazł garść spółek, które przez rynkową bessę przechodzą suchą stopą, a do tego płacą ponadprzeciętną dywidendę. 

 • WIG20 jednym z liderów wzrostów Europie, szampańskie nastroje na Ursusie i Ambrze

  Kolejny raz nadzieje na porozumienie handlowe między USA a Chinami wspiera nastroje na globalnych rynkach akcji. Korzysta na tym również giełda w Warszawie, gdzie wzrosty wprawdzie napędzają blue chipy, ale prawdziwie gorąco jest na mniejszych spółkach. Zwłaszcza na Ursusie, Brasterze, Ambrze i Astarcie.

 • Rzeź na giełdach, WIG20 próbuje odrabiać straty

  Fala gwałtownej wyprzedaży przetoczyła się przez globalne rynki akcji. Indeks WIG20, który spadł na otwarciu, próbuje się jej oprzeć. Atak popytu może jednak okazać się falstartem.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR