Analiza techniczna 4 gorących spółek budowlanych

Omawiane walory: , , ,

Od tygodnia warszawski parkiet żyje szalonym rajdem na kursach maluchów z branży budowlanej. StockWatch.pl z pomocą eksperta z SGH sprawdził, czego w najbliższych tygodniach mogą spodziewać się akcjonariusze Polimeksu-Mostostalu, PBG, Rafako i Mostostalu Zabrze.

W tym roku inwestorzy z zapartym tchem śledzą rajd na kursie Polimeksu-Mostostalu. Notowania spółki za sprawą kapitału spekulacyjnego wystrzeliły – od grudniowego dołka (ok. 3,30 zł) kurs wzrósł do 17,40 zł.

Polimex-Mostostal to jedna z dawnych gwiazd branży budowlanej. Grupa w 2012 roku padła ofiarą kryzysu. Ostra konkurencja cenowa, zatory płatnicze oraz fala upadłości przełożyły się na straty liczone w setkach milionów złotych. Jedyną szansą na ucieczkę przed bankructwem była olbrzymia emisja ratunkowa oraz długofalowy program naprawczy. Obecnie dzięki prowadzonej restrukturyzacji oraz wsparciu spółek energetycznych Polimex-Mostostal staje na nogi. W styczniu br. Enea, Energa, PGE i PGNiG Technologie (spółka zależna PGNiG) objęły łącznie 150 mln akcji, czyli po 37,5 mln walorów Polimeksu w ramach podwyższenia kapitału. Nowe akcje emitowano po 2 zł. W czwartek jeden walor spółki kosztuje nieco ponad 10 zł.


Dalszy ciąg artykułu zawiera analizę techniczną walorów Polimeksu-Mostostalu, PBG, Rafako i Mostostalu Zabrze wraz z prognozą kierunku i zasięgu ruchu i dostępny jest w abonamencie.

Kliknij tutaj aby zamówić abonament i uzyskać pełny dostęp do serwisu.

Niezdecydowany? Sprawdź listę funkcji i narzędzi, jakie zyskujesz dzięki abonamentowi.

Jeżeli posiadasz abonament, a nie widzisz tekstu, zaloguj się do serwisu.


StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT mostalzab, PBG, Polimexms, rafako, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR