StockWatch.pl

Analiza techniczna czterech asów sezonu wynikowego

Omawiane walory: , , ,

Nowe szczyty cenowe na kursach akcji spółek przemysłowych to nagroda za dynamiczną poprawę wyników finansowych w II kwartale. StockWatch.pl z pomocą eksperta z SGH sprawdził, ile sił na bicie nowych rekordów mają notowania Amiki, Ferro, Forte i Stomilu Sanok.

Bohaterem sezonu wyników kwartalnych były spółki przemysłowe. Wynikami z górnej półki pochwaliło się m.in. Forte, którego kapitalizacja osiągnęła rekordowe 1,8 mld zł. W II kwartale przychody producenta mebli wzrosły o 26 proc. do 249 mln zł. EBIT poszybował o ponad 100 proc. do 27,6 mln zł, a zysk netto o 65 proc. do 19,8 mln zł. Sprzedaż najszybciej rosła w krajach niemieckojęzycznych oraz Hiszpanii, Portugalii, Francji i Polsce. Rentowność netto grupy wzrosła z 6,3 proc. do 8,2 proc., co było zasługą wzrostu kursu euro i spadku kosztów jednostkowych. Zarząd podtrzymał plan rozwoju spółki na lata 2016-2021 z łącznymi nakładami inwestycyjnymi w wysokości 700 mln zł. Z tego 600 mln zł pójdzie na nową fabrykę płyt.

– Na kursie akcji Forte pojawia się pytanie o nowe szczyty. Kolejne targety mierzone zasięgiem Fibonacciego to 91 zł i 118 zł, a mierzone w krótszej ramie czasowej – 81,50 i 94 zł. Średnia ruchoma wypycha cenę w górę. Wskaźniki cenowe sygnalizują kupno, a Akumulacja/Dystrybucja rośnie od 19 kwietnia. Jednak dystrybucja akcji na czwartkowej sesji z dużym czarnym korpusem może być ostrzeżeniem przed korektą. W długim terminie kurs akcji jest w trendzie wzrostowym, a linia trendu położona jest na 68 zł. Wcześniej wsparcie znajduje się na 72,60 zł. – ocenia Krzysztof Borowski, ekspert Instytutu Bankowości i Ubezpieczeń Gospodarczych SGH.

Kliknij, aby powiększyć

Kliknij, aby powiększyć

>> Do poszukiwań okazji na rynku akcji polecamy skaner techniczny w ATTrader.pl

Na szczytach jest także kurs Amiki. Katalizatorem wzrostów są poprawiające się fundamenty. W II kwartale przychody urosły o 30 proc. do 574 mln zł. EBIT zwiększył się o 14,5 proc., a zysk netto o 21 proc. W rezultacie w całym I półroczu 2016 r. czysty zysk wyniósł 50 mln zł (+27 proc.). To najwyższy historycznie rezultat w okresie pierwszych sześciu miesięcy roku. Kluczowy dla wyników okazał się wzrost przychodów na rynkach zachodnich – brytyjskim, niemieckim i francuskim. Z kierunku zachodniego pochodziło już 40 proc. przychodów przy wzroście wartości sprzedaży rok do roku o aż 65 proc. W kraju Amica sprzedała produkty za 322 mln zł (+3,9 proc.), co stanowiło 29 proc. całkowitych przychodów.


Dalszy ciąg artykułu zawiera analizę techniczną walorów Amica, Sanok oraz Ferro wraz z prognozą kierunku i zasięgu ruchu i dostępny jest w abonamencie.

Kliknij tutaj aby zamówić abonament i uzyskać pełny dostęp do serwisu.

Niezdecydowany? Sprawdź listę funkcji i narzędzi, jakie zyskujesz dzięki abonamentowi.

Jeżeli posiadasz abonament, a nie widzisz tekstu, zaloguj się do serwisu.


StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT amica, FERRO, FORTE, sanok, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR