Analiza techniczna czterech asów z mWIG40

Omawiane walory: , , ,

Po czwartkowym wzroście o 1,5 proc. notowania mWIG40 pokonały szczyt z listopada 2007 r. Z pomocą eksperta z SGH sprawdziliśmy, ile potrwa jeszcze mocy do wzrostów mają walory dotychczasowych liderów segmentu: Boryszewa, Grajewa, Kęt i Uniwheels.

W trzy miesiące mWIG40 zyskał blisko 17 proc. i pod tym względem jest liderem indeksów. Duży wkład w imponujący wynik ma grupa Kęty, której akcje podrożały o ponad 30 proc. W czwartek notowania przemysłowej grupy przebiły psychologiczny poziom 400 zł, a katalizatorem wzrostów okazały się dobre wyniki za III kwartał, podparte podwyższonymi prognozami na cały 2016 r. Według szacunków zarządu, w minionym kwartale zysk operacyjny grupy wzrósł o 18 proc. r/r do 95 mln zł, a EBITDA o 16 proc. do około 121 mln zł. Czysty zysk miałby się zwiększyć o 19 proc, do 78 mln zł. Dotychczasowy poziom realizacji budżetu i optymistyczne prognozy na IV kwartał sprawiły, że grupa podniosła tegoroczne prognozy finansowe. Przychody podwyższono o 5 proc, do 2,255 mld zł, wynik EBITDA o 10 proc. do 397 mln zł, EBIT o 17 proc. do 293 mln zł, a zysk netto o 14 proc. do 279 mln zł.

– Kurs Kęt w 2015 r. stał w trendzie bocznym. W ostatnim czasie doszło do wybicia, co może być zapowiedzią kolejnej fali wzrostowej. Udało się złamać opór na 373 zł. W czwartek kurs przeskoczył kolejne zatrzymanie na 399,50 zł. Złamanie tego poziomu otworzyło drogę wyżej. Kolejny target mierzony zasięgiem Fibonacciego to 445 zł. Wskaźniki cenowe pokazują próbę lekkiego wychłodzenia. Akumulacja/Dystrybucja rośnie do 6 lipca 2015 r, a silny napływ środków był widoczny na przełomie roku. Ważne wsparcia to 373 zł, 353,95 zł i 335,35 zł. – ocenia Krzysztof Borowski, ekspert Instytutu Bankowości i Ubezpieczeń Gospodarczych SGH.

Kliknij, aby powiększyć

Kliknij, aby powiększyć

Kolejną spółka bijącą nowe rekordy w notowaniach jest Uniwheels. Tu trzymiesięczna stopa zwrotu przekracza 50 proc. Czwartkowe wzrosty po efekt publikacji nowej strategii do roku 2022. Producent felg zakłada wzrost sprzedaży do ponad 700 mln EUR, marżę EBIT ponad 10 proc. i marżę EBITDA ponad 15 proc. Chce też zwiększyć moce do ponad 14 mln felg dzięki rozbudowie zakładów. W 2015 roku grupa Uniwheels wyprodukowała ponad 8 mln felg w czterech zakładach produkcyjnych. W I połowie 2016 r. grupa zanotowała 233 mln euro przychodów. Marża EBITDA wzrosła r/r o 3,4 p.p. do 16,2 proc., a rentowność EBIT poprawiła się o 3,3 p.p. do 12,7 proc.


Dalszy ciąg artykułu zawiera analizę techniczną walorów Uniwheels, Boryszew oraz Grajewo wraz z prognozą kierunku i zasięgu ruchu i dostępny jest w abonamencie.

Kliknij tutaj aby zamówić abonament i uzyskać pełny dostęp do serwisu.

Niezdecydowany? Sprawdź listę funkcji i narzędzi, jakie zyskujesz dzięki abonamentowi.

Jeżeli posiadasz abonament, a nie widzisz tekstu, zaloguj się do serwisu.


StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT boryszew, grajewo, kety, Uniwheels, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR