Aplisens rekomenduje 0,28 zł dywidendy na akcję za 2017 r.

Omawiane walory:

Zarząd Aplisens podjął uchwałę o rekomendowaniu walnemu zgromadzeniu przeznaczenie 3,53 mln zł na wypłatę dywidendy z zysku za rok 2017 r., tj., 0,28 zł na akcję.

– Zarząd Aplisens podjął uchwałę o rekomendowaniu zwyczajnemu walnemu zgromadzeniu przeznaczenia wypracowanego zysku netto za rok 2017 w kwocie 19.262.890,81 zł w części na wypłatę dywidendy oraz w części na zwiększenie kapitału zapasowego spółki, zgodnie z następującym podziałem:
– w kwocie 15.736.934,81 zł (81,7 proc. zysku netto) na zwiększenie kapitału zapasowego spółki,
– w kwocie 3.525.956,00 zł (18,3 proc. zysku netto) na wypłatę dywidendy dla akcjonariuszy, to jest 0,28 zł na jedną akcję – czytamy w komunikacie.

>> E-book: Analiza fundamentalna wg analityków StockWatch.pl Sprawdź

Podejmując decyzję dotyczącą ww. rekomendacji zarząd wziął pod uwagę obecną wartość aktywów finansowych spółki oraz plany inwestycyjne i rozwojowe przyjęte na rok 2018 w ramach obowiązującej strategii.

Prezes Adam Żurawski informował 20 marca br., że Aplisens zakłada wypłatę ok. 25 proc. zysku netto za 2017 r. w formie dywidendy, podobnie jak w latach ubiegłych.

W maju ub.r. akcjonariusze Aplisens postanowili o przeznaczeniu kwoty 3,87 mln zł, to jest 0,30 zł na jedną akcję, na wypłatę dywidendy dla akcjonariuszy.

Aplisens jest producentem i dostawcą rozwiązań w zakresie aparatury kontrolno-pomiarowej i automatyki. Oferuje szeroką gamę urządzeń do pomiaru, regulacji i przetwarzania ciśnienia, wykorzystywanych w wielu gałęziach przemysłu od energetyki po przemysł chemiczny, rafineryjny, farmaceutyczny czy spożywczy. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2008 r.

notowania

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT aplisens, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR