Aplisens złożył ofertę skupu akcji własnych po cenie 12,80 zł za sztukę

Omawiane walory:

Aplisens podjął uchwałę w sprawie realizacji skupu do 255.079 akcji własnych po cenie 12,80 zł za sztukę. Oferta jest wyższa o zaledwie 0,60 zł niż bieżący kurs na GPW.

– W ramach oferty spółka oferuje akcjonariuszom spółki nabycie od nich notowanych na rynku regulowanym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie akcji Aplisens o jednostkowej wartości nominalnej 0,20 zł, będących zdematerializowanymi akcjami zwykłymi na okaziciela […] w liczbie nie większej niż 255.079, co stanowi nie więcej niż 1,94 proc. kapitału zakładowego spółki. Oferowana cena zakupu akcji wynosi 12,80 zł za jedną akcję. Spółka zastrzega sobie prawo do zwiększenia liczby akcji będącej przedmiotem oferty w trakcie jej trwania. Maksymalna wartość akcji objętych ofertą nie przekroczy 5.000.000 zł – czytamy w komunikacie.

Oferty sprzedaży akcji będą przyjmowane od 17 lipca do 3 sierpnia 2018 r. Zawarcie i rozliczenie transakcji w ramach oferty przewidywane jest na 8 sierpnia 2018 r. W wypadku, gdy liczba akcji objętych prawidłowo złożonymi ofertami sprzedaży w terminie ich przyjmowania będzie większa niż 255.079 akcji, wszystkie prawidłowo złożone oferty sprzedaży zostaną zredukowane proporcjonalnie.

Podmiotem pośredniczącym w przeprowadzeniu i rozliczeniu oferty jest BM Alior Banku.

Aplisens jest producentem i dostawcą rozwiązań w zakresie aparatury kontrolno-pomiarowej i automatyki. Oferuje szeroką gamę urządzeń do pomiaru, regulacji i przetwarzania ciśnienia, wykorzystywanych w wielu gałęziach przemysłu od energetyki po przemysł chemiczny, rafineryjny, farmaceutyczny czy spożywczy. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2008 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT aplisens, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR