Asseco Poland idzie w drony

Omawiane walory:

Asseco liczy, że drony zaowocują kolejnymi zamówieniami dla polskich, jak i zagranicznych służb, a odpowiednio zmodyfikowany system będzie również dostępny dla sektora cywilnego, poinformował ISBtech Project Manager, Asseco Poland Tomasz Mosiej.

assecopol, drony, akcje, technologie,

Fot. tt/Asseco Poland

– Liczymy, że jakość całego rozwiązania i jego parametry zaowocują kolejnymi zamówieniami dla polskich, jak i zagranicznych służb. Odpowiednio zmodyfikowany system będzie również dostępny dla sektora cywilnego – powiedział ISBtech Mosiej.

Jak wskazał, Asseco na bazie wewnętrznej inwestycji od 2014 roku opracowuje autorskie oprogramowanie naziemnej stacji kontroli AGCS.

– Jest ono sercem wszystkich oferowanych przez nas rozwiązań bezzałogowych. Swoje doświadczenie i wiedzę budowaliśmy podczas wielu projektów, w których wykorzystywaliśmy sprzęt zewnętrznych firm, dostarczając w pełni zintegrowane systemy – wskazał ekspert Asseco.

Ostatnio Asseco Poland i Inspektorat Uzbrojenia podpisali umowę na dostarczenie bezzałogowych statków powietrznych klasy mikro dla Sił Zbrojnych RP. Drony będą używane do prowadzenia dzienno-nocnej obserwacji podczas operacji wojskowych. Autorski sprzęt, jak i oprogramowanie będą produkowane w Polsce.

– Specyfika tego postępowania przetargowego wymagała od nas zmiany podejścia. Od lat zatrudniamy doświadczony zespół inżynierów, który poza produkcją oprogramowania ma pełne kompetencje w zakresie projektowania i produkcji tego rodzaju rozwiązań. Oczywiście, sami nie jesteśmy w stanie produkować układów półprzewodnikowych, matryc kamer, wzmocnionego tableta służącego do zarządzania całą misją, natomiast znacząca większość systemu powstaje na miejscu, w Warszawie – zaznaczył Mosiej.

Asseco Poland specjalizuje się w produkcji i rozwoju oprogramowania. Jest to największy software house z polskim kapitałem, ponad połowę przychodów grupy stanowią rozwiązania własne. Asseco jest szóstym największym dostawcą oprogramowania w Europie.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT assecopol, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Czarne konie sezonu wyników za III kwartał Na warszawskiej giełdzie ruszyła karuzela raportów za III kwartał, czyli okres, w którym gospodarka podnosiła się w wielkiego lockdownu. StockWatch.pl sprawdził, które branże oraz spółki najlepiej poradziły sobie w tym trudnym okresie i mogą sprawić niespodziankę w najnowszych sprawozdaniach.
 • Asseco Poland dostarczy drony dla polskiego wojska

  Asseco Poland i Inspektorat Uzbrojenia podpisali umowę na dostarczenie 24 bezzałogowych statków powietrznych klasy mikro dla Sił Zbrojnych RP. Drony będą używane do prowadzenia dzienno-nocnej obserwacji podczas operacji wojskowych. Autorski sprzęt i oprogramowanie będą produkowane w Polsce.

 • mWIG40 w ciekawym miejscu, Kruk i Asseco Poland rosną po wynikach Drożejące po wynikach akcje Kruka i Asseco Poland ciągną w górę mWIG40, czym pozytywnie wyróżnia się on nie tylko na tle pozostałych warszawskich indeksów i europejskich odpowiedników.
 • 15 propozycji dywidendowych na czerwiec

  Na ten moment plany dywidendowe na czerwiec ma 11 spółek z głównego parkietu i 4 kolejne z NewConnect. W obu grupach nie zabraknie propozycji o stopie przekraczającej 5 proc. Kilka firm szarpnie się na rekordowe stawki.

 • Giełda w Wiedniu ma nowy indeks z dużym udziałem polskich producentów gier wideo

  Vienna Stock Exchange uruchomiła indeks, który obejmuje najbardziej płynne spółki z sektora nowych technologii z Europy Centralnej i Południowo-Wschodniej. Wśród 9 spółek zaliczanych do indeksu aż 7 to polskie firmy. Na liście znaleźli się m.in. czterej najwięksi producenci gier notowani na GPW.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR