Asseco Poland nadal jest zainteresowane akwizycjami, także na krajowym rynku

Omawiane walory:

Asseco Poland podtrzymuje swoje zainteresowanie kolejnymi akwizycjami, także na rynku krajowym, poinformował wiceprezes Marek Panek.

assecopol, akcje, informatyka, przejęcia,

(Fot. Pexels)

– Nie zwalniamy tempa jeżeli chodzi o akwizycję. Pomimo obecnej sytuacji udaje się dopiąć szereg transakcji. W ciągu trzech kwartałów tego roku kilkanaście firm dołączyło do nas – powiedział Panek podczas wideokonferencji.

Według niego pandemia powoduje, że negocjacje trwają jednak znacznie dłużej niż zwykle. 

– Rzeczywiście, w tym roku nie dokonaliśmy akurat żadnej akwizycji w Polsce. Natomiast prowadzimy jeszcze kilka rozmów, ale są to jednak wstępne rozmowy, ale cieszymy się, bo jest zainteresowanie. Nawet w Polsce znaleźliśmy kilka ciekawych spółek, które pasują do nas i nie ukrywam, że chcielibyśmy te akwizycje zrealizować. Jednak obie strony muszą się zgodzić co do warunków transakcji. Myślę, że w takim krótkim horyzoncie czasowym nic się raczej nie wydarzy w tym względzie – dodał wiceprezes.

Asseco Poland specjalizuje się w produkcji i rozwoju oprogramowania. Jest to największy software house z polskim kapitałem, ponad połowę przychodów grupy stanowią rozwiązania własne. Asseco jest szóstym największym dostawcą oprogramowania w Europie.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o assecopol)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR