Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Asseco Poland proponuje ćwierć miliarda złotych dywidendy z zysku za 2016 r.

Opublikowano: 2017-03-17 10:49:59

Omawiane walory:

Asseco Poland rekomenduje wypłatę dywidendy za rok obrotowy 2016 w wysokości 3,01 zł na jedną akcję. Tegoroczna propozycja jest identyczna jak w zeszłym roku.

Z zysku za 2016 rok Asseco Poland chce podzielić między akcjonariuszy pulę 249.830.912,03 zł. W komunikacie nie podano proponowanych terminów ustalenia prawa do zysku oraz wypłaty. Przy obecnym kursie akcji (ok. 53,50 zł) stawka 3,01 zł na jedną akcję daje stopę na poziomie 5,6 proc.

Spółka informatyczna nieprzerwanie od 12 lat dzieli się dywidendą z akcjonariuszami. Tegoroczna propozycja jest identyczna jak w zeszłym roku. Z kolei z zysku za 2014 r. akcjonariusze otrzymali 2,90 zł na każdą akcję.

Źródło: www.stockwatch.pl/gpw/assecopol,wykres-swiece,dywidendy.aspx

Nawet 26,6% zysku w rok. Asset Management od 50 000 PLN >>>

W 2016 r. spółka miała 301,3 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu z 365 mln zł zysku rok wcześniej. W ujęciu jednostkowym zysk netto w 2016 r. wyniósł 353,4 mln zł wobec 254,4 mln zł zysku rok wcześniej.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o assecopol)

 • Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zawarła z Asseco Poland umowę na rozwój i utrzymanie systemu SIA

  Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) zawarła z Asseco Poland umowę na rozwój i utrzymanie systemu SIA. To największy system Agencji, który odpowiada m.in. za wypłaty dopłat dla rolników. Wartość kontraktu, zawartego na 47 miesięcy to 177,11 mln zł brutto.

 • Asseco liczy na pierwsze wdrożenia Asseco Voice Banking w IV kwartale

  W inkubatorze Asseco Innovation Hub powstaje jeden z pierwszych na polskim rynku produktów - Asseco Voice Banking, umożliwiający obsługę głosową bankowości internetowej. Pierwsze wdrożenie produkcyjne w wybranych bankach pracujących na systemach bankowych Asseco planowane jest w czwartym kwartale 2019 roku.

 • Zielona końcówka tygodnia, CD Projekt po wynikach atakuje nowe szczyty

  Lepsze od prognoz wyniki kwartalne, nadzieje związane z GOG Galaxy 2.0 oraz wieści odnośnie gry Cyberpunk2077 windują kurs akcji CD Projektu w stronę nowych historycznych szczytów. Po wynikach drożeje również Asseco Poland. Cała warszawska giełda natomiast odreagowuje czwartkową przecenę, podążając śladem innych europejskich parkietów.

 • 13 najhojniejszych propozycji dywidendowych marca

  Przymiarki do tegorocznego sezonu dywidendowego trwają w najlepsze. Tylko w marcu konkretne propozycje przedstawiło blisko 40 spółek z GPW, a kolejnych kilkanaście zasygnalizowało zamiar ogłoszenia rekomendacji w najbliższych tygodniach. Wśród nich jest aż 13, gdzie stopa dywidendy przekracza 5 proc.

 • D jak dywidendy, L jak Lotos i S jak Selvita

  We wtorek GPW odrabia straty z poprzednich dwóch dni. Pomagają nieco lepsze nastroje na rynkach globalnych. W centrum uwagi znalazły się spółki informujące o dywidendzie, a także Lotos, Selvita i Ursus.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku