Auto Partner rezygnuje z wypłaty dywidendy z powodu koronawirusa

Omawiane walory:

Auto Partner nie będzie rekomendował zwyczajnemu walnemu zgromadzeniu wypłaty dywidendy za 2019 rok.

autopartner,dywidenda,2020,koronawirus

Auto Partner rezygnuje z wypłaty dywidendy z powodu koronawirusa.

– Decyzja zarządu o nierekomendowaniu wypłaty dywidendy uzasadniona jest aktualnym otoczeniem rynkowym emitenta związanym ze skutkami epidemii koronawirusa COVID-19 i jej wpływu na działalność grupy kapitałowej Auto Partner – czytamy w komunikacie.

– Mając na uwadze brak możliwości oszacowania ostatecznego wpływu zaistniałych zdarzeń na wyniki finansowe spółki w 2020 roku, uzależnionego w dużej mierze od czasu trwania epidemii oraz trwających ograniczeń z nią związanych, zarząd uznał, że w interesie spółki i jej akcjonariuszy jest pozostawienie zysku wypracowanego w 2019 roku w spółce i przekazanie na kapitał zapasowy w celu zabezpieczenia jej działalności w przyszłych okresach – czytamy dalej.

Maksymalna alokacja środków pieniężnych w spółce jest jednym z wielu podejmowanych przez zarząd działań mających na celu zminimalizowanie skutków epidemii na wyniki finansowe emitenta.

Grupa Auto Partner jest importerem i dystrybutorem części do samochodów osobowych i dostawczych. Współpracuje z dostawcami części zamiennych w obszarze tzw. rynku aftermarket, jak również dostawcami OEM z całego świata. Spółka jest notowana na GPW od 2016 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT AUTOPARTN, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR