StockWatch.pl

Auto Partner wypracował 1,15 mld zł przychodów w 2018 r.

Omawiane walory:

Grupa Auto Partner odnotowała wzrost sprzedaży o 26,2 proc. r/r do 1.154,56 mln zł w 2018 roku. W samym IV kwartale sprzedaż wzrosła o 22 proc. (do 293,51 mln zł), a w grudniu o 17 proc. (do 78,51 mln zł).

– W 2018 roku w pełni wykorzystaliśmy potencjał naszej Grupy i możliwości rynkowe. Co miesiąc notowaliśmy dwucyfrowe dynamiki. Nawet w słabszych sezonowo – z powodu dni wolnych – miesiącach, takich jak listopad i grudzień, wypracowaliśmy kilkunastoprocentowe wzrosty. Od 3 lat rokrocznie dynamicznie rośniemy, więc porównujemy się do wysokiej zeszłorocznej bazy. Widzimy dobre perspektywy do dalszego zwiększania skali działania. Przygotowujemy się do 2019 roku, zatowarowujemy magazyny, by korzystać ze sprzyjającego nam otoczenia i dostarczać klientom szeroką ofertę produktów – powiedział prezes Aleksander Górecki.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

W nowym roku prezes Górecki spodziewa się utrzymania pozytywnych tendencji rynkowych. Jednocześnie otwarcie mówi, że widzi stojące przed branżą wyzwania – takie jak wzrosty cen paliw oraz  deficyt siły roboczej – któremu w ostatnich 2 latach firma skutecznie stawiła czoła. W najbliższych tygodniach spółka uruchomi rozbudowaną powierzchnię magazynową w Bieruniu. Po jej otwarciu łączna powierzchnia magazynów grupy wyniesie blisko 100 tys. m2.

Grupa Auto Partner jest importerem i dystrybutorem części do samochodów osobowych i dostawczych. Współpracuje z dostawcami części zamiennych w obszarze tzw. rynku aftermarket, jak również dostawcami OEM z całego świata. Spółka jest notowana na GPW od 2016 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT AUTOPARTN, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Szybka korekta po wejściu na szczyt, w grze Ursus i Auto Partner

  Ostatnie sesje tak mocno rozgrzały emocje na GPW, że najmniejsze cofnięcie rynku inwestorzy natychmiast wykorzystują do kupna akcji. Po słabszym starcie notowań, w południe indeksy WIG i WIG20 wyszły ponad kreskę. Niestety "zielone zamknięcie", pomimo dobrego zachowania banków, nie jest jeszcze przesądzone. Na szerokim rynku wyróżnia się Ursus i Auto Partner.

 • Auto Partner zwiększa skalę działania i poprawia wyniki

  Auto Partner odnotował 58,64 mln zł skonsolidowanego zysku netto w 2018 r. wobec 34,88 mln zł zysku rok wcześniej. Spółka tłumaczy, że poprawa wyniku jest przede wszystkim następstwem zwiększania skali działalności grupy. Przed południem kurs akcji spółki rośnie o ponad 5 proc.

 • Energetyka wspiera indeksy, w grze PGE, Energa i Kruk

  Inwestorzy z warszawskiej giełdy są tak mocno skupieni na sytuacji na rynkach globalnych, że zupełnie zignorowali nieco słabszy od oczekiwań odczyt nt. polskiego PKB. Dlatego też o losach środowej sesji zdecydują popołudniowe dane z USA. Póki co dobre zachowanie spółek energetycznych zapewnia wzrosty w Warszawie. Kolejny dzień drożeją też akcje Kruka.

 • Walka o zatrzymanie korekty. W centrum uwagi CD Projekt, Kruk i GetBack

  Obserwowana od dwóch dni realizacja zysków na GPW zatrzymała się. Dzień jednak nie jest jeszcze rozstrzygnięty. Czwartkowa sesja zapewne do końca będzie sesją walki. W tym przypadku sukcesem popytu będą nawet niewielkie spadki indeksów. 

 • Akcjonariusze Auto Partner sprzedają ponad 9 proc. akcji w procesie ABB

  Aleksander Górecki i Katarzyna Górecka – akcjonariusze Auto Partner – rozpoczęli proces przyspieszonej budowy księgi popytu (ABB) celem sprzedaży do 12 mln akcji Auto Partner, stanowiących 9,27 proc. głosów na walnym zgromadzeniu.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com