Bank Pekao chce utrzymać rosnący trend wyniku z opłat i prowizji w br.

Omawiane walory:

Bank Pekao oczekuje, że wynik z opłat i prowizji w kolejnych kwartałach tego roku będzie kontynuował trend rosnący m.in. dzięki większej liczbie i aktywności transakcyjnej klientów, poinformował wiceprezes Tomasz Kubiak.

pekao,bank, akcje, wyniki, prognozy,

Bank Pekao chce utrzymać rosnący trend wyniku z opłat i prowizji w br.. (Fot. Bank Pekao)

– Generalnie podziewamy się, że wynik prowizyjny będzie rósł m.in. ze względu na większą liczbę i aktywność klientów. W sektorze obserwujemy pewien trend zmian w zakresie wyniku prowizyjnego – powiedział Kubiak podczas konferencji prasowej.

Wynik z prowizji wyniósł 656 mln zł w IV kw. 2020 r. i był wyższy o 0,3 proc. w skali roku oraz o 10 proc. w ujęciu kwartalnym. Bank podał, że wzrost kwartalny jest efektem wyższych opłat za zarządzanie aktywami i usługi brokerskie, a także wyższych prowizji walutowych związanych ze wzrostem liczby transakcji w segmentach detalicznym i korporacyjnym.

– Chcemy utrzymać na pewno rosnący trend w tej linii. To jest bardzo ważny czynnik, decydujący o zyskowności banku, więc na pewno będziemy się bardzo koncentrować na maksymalizacji transakcyjności z naszymi klientami – podkreślił Kubiak.

Bank Pekao jest częścią grupy PZU – największej grupy finansowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Od 1998 roku bank obecny jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Aktywa razem banku wyniosły 222,38 mld zł na koniec 2020 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o Pekao)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR